• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 10 legalność.

Object Storage Arubacloud
–1 głos
1,357 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez xKirooo Początkujący (370 p.)
edycja 20 lipca 2018 przez xKirooo
Witam! W tamtym roku wraz z ojcem zakupilismy za 339 bądź mniej już w sumie nawet sam nie pamiętam (poprawiam bo dalem 339 co moze byc nie zgodne z prawda) zł Windowsa 10 Pro w wersji OEM od firmy NaviSystems. Moj ojciec dostal klucz aktywacyjny na poczte email i odnosnik do  strony Microsoftu gdzie mialem cos pobrac co mialo uaktualnic mi mojego wtedy pirackiego Windowsa 7 do Windowsa 10. Chcialem byc w 100% okej w stosunku do Microsoftu wiec postanowilem zakupic system oryginalny. Program nie poprosil mnie o wpisanie klucza i uaktualnilo mi system do Windowsa 10 na pirackim kluczu. Znalazlem opcje zeby zmienic klucz, kliknalem ja i wyskoczylo ze aktywowalismy kopie systemu Windows 10 na tym komputerze. Ale w programie Belarc Advisor widze ze mam stary, piracki klucz. I mam teraz pare pytan.

 

1.Jak moge zmienic klucz aktywacyjny, zeby moj system dzialal juz na dobrym kluczu?

2.Czy jesli nie da sie tego zrobic to moge uzywac tego systemu? W koncu za niego zaplacilem juz tylko po prostu nie moge sobie poradzic ze zmienienem klucza.

 

Martwi mnie troche ten cytat Microsoftu:

"Z wyjątkiem Kart z kluczem produktu z dołączonymi Certyfikatami autentyczności firma Microsoft nie umożliwia nabycia kluczy produktów jako samodzielnych produktów. Jeśli jest dostępna oferta aukcji lub ogłoszenie w trybie online dotyczące kluczy produktów, najprawdopodobniej te klucze zostały skradzione lub są sfałszowane."

 

I ten artykuł z 2009r

https://www.chip.pl/2009/11/kupiles-windows-7-oem-oznacza-to-ze-jestes-piratem/

Ja nie uzywalem zadnego OPK do instalacji systemu...

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 17 lipca 2018 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Jak nie masz pudełka z kluczem to znaczy że masz system nielegalny. Przykro mi.
1
komentarz 17 lipca 2018 przez Biniu Nowicjusz (100 p.)
Przychylam się do tej opinii. Rok dwa temu jak szukałem ori Windowsa i chciałem kupić sam klucz to nie było to legalne. Więc zainstalowałem Debiana :)
komentarz 17 lipca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)

... A czy ktoś zwraca na to uwagę? :d

mam stąd Win7 Proffesional x86, aktywator oraz pakiet office 2016 i się nie przejmuję..

komentarz 17 lipca 2018 przez Biniu Nowicjusz (100 p.)
Jeżeli kiedyś stworzysz jakąś wartość intelektualną, na której będziesz chciał zarabiać, a ktoś ją "wykradnie" i będzie bezpłatnie rozpowszechniał uniemożliwiając Ci zarobek to zaczniesz zwracać uwagę :)
komentarz 20 lipca 2018 przez xKirooo Początkujący (370 p.)

@manjaro, 

 

Poki co odwoluje wszystko na temat tej firmy, tego systemu, klucza co kupilismy, tego że niby kupilismy system nielegalnie bo może faktycznie wszystko jest ok.

komentarz 20 lipca 2018 przez xKirooo Początkujący (370 p.)

@Biniu, Poki co odwoluje wszystko na temat tej firmy, tego systemu, klucza co kupilismy, tego że niby kupilismy system nielegalnie bo może faktycznie wszystko jest ok.

komentarz 20 lipca 2018 przez xKirooo Początkujący (370 p.)

@Hiskiel, Poki co odwoluje wszystko na temat tej firmy, tego systemu, klucza co kupilismy, tego że niby kupilismy system nielegalnie bo może faktycznie wszystko jest ok.

+1 głos
odpowiedź 17 lipca 2018 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Raczej pogodziłbym się ze stratą 340 zł (zdaję sobie sprawę, że może to być ciężkie, ale spokojnie, ludzie tracą nie takie pieniądze), potraktowałbym to jako lekcję na przyszłość i zainteresował się darmowym Linuxem. Chyba że potrzebujesz komputera do grania i bez Windowsa ani rusz, to wtedy mówi się trudno. Za miesiąc zapomnisz o sprawie, a w przyszłości będziesz bardziej czujny. Po prostu wyciągnij z tego lekcje, żeby te 340 zł nie poszło na marne ;)
komentarz 20 lipca 2018 przez xKirooo Początkujący (370 p.)
@Benek, Poki co odwoluje wszystko na temat tej firmy, tego systemu, klucza co kupilismy, tego że niby kupilismy system nielegalnie bo może faktycznie wszystko jest ok.
komentarz 20 lipca 2018 przez xKirooo Początkujący (370 p.)

@Benek,

Poki co odwoluje wszystko na temat tej firmy, tego systemu, klucza co kupilismy, tego że niby kupilismy system nielegalnie bo może faktycznie wszystko jest ok.

0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2018 przez HumanINC Gaduła (4,840 p.)
Czołem,

Microsoft nie odciął nikogo od aktualizacji do wersji wyższej (nawet te osoby, które zainstalowały system z nieoryginalnej kopii), więc to całkiem oczywiste, że nie zapytał Ciebie o klucz podczas aktualizacji.

Niestety zawiłości licencyjne Microsoftu przewyższają mój poziom pojmowania, więc nie pomogę zbyt wiele.

Zawsze wychodzę z założenia, że jeśli firma sprzedająca mi system wystawi mi na to fakturę, to mogę spać spokojnie.

Pzdr, HumanINC
komentarz 17 lipca 2018 przez Biniu Nowicjusz (100 p.)
Niestety kolego nie do końca tak jest. Firma może handlować nielegalnymi kluczami i to, że Tobie wystawiła fakturę, nie oznacza, że możesz spać spokojnie, bo mimo faktu posiadania faktury i zapłacenia za klucz dalej masz nielegalną kopię.

Co do zawiłości licencyjnych zgadzam się pokaszanione to. Rok temu chciałem sam czysty klucz kupić bez żadnych pudełek i innych pierdół to nie dało się. Więc kolega z postu wyżej może mieć rację. Choć nie wnikałem to później olałem temat, bo mam lapka z oryginalnym Windowsem, a tamten komp wylądował w piwnicy z zainstalowanym Debianem, aktualnie czeka na lepsze czasy ;)
komentarz 17 lipca 2018 przez HumanINC Gaduła (4,840 p.)
Cześć,
U mnie hula już Fedora od bardzo dawna. Z perspektywy czasu patrząc, jeśli miałbym kupować teraz Windowsa, to chyba tylko przez stronę Microsoftu.

Pzdr, HumanINC
komentarz 20 lipca 2018 przez xKirooo Początkujący (370 p.)

@HumanINC,

Poki co odwoluje wszystko na temat tej firmy, tego systemu, klucza co kupilismy, tego że niby kupilismy system nielegalnie bo może faktycznie wszystko jest ok.

komentarz 20 lipca 2018 przez xKirooo Początkujący (370 p.)

@HumanINC,  Poki co odwoluje wszystko na temat tej firmy, tego systemu, klucza co kupilismy, tego że niby kupilismy system nielegalnie bo może faktycznie wszystko jest ok.

0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2018 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)

Nie wiem, czy dla mnie jest to takie nie pojęte, czy dla Was również, ale co Cię skłoniło do kupna kluczu za 339 zł bez żadnej płytki z systemem i pudełkiem na którym byłoby potwierdzenie autentyczności tego kodu? smiley

Przecież normalnie może być to równie dobrze jakiś powszechnie dostępny klucz z chomikuj, czy z czegoś podobnego. 

 

komentarz 18 lipca 2018 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
Chociaż ja na twoim miejscu próbowałbym pisać do tej firmy, że chcesz mieć dowód że ten klucz jest rzeczywiście autentyczny, a w przeciwnym razie żądaj zwrotu pieniędzy i tyle. To ewidentnie jest szwindel i według mnie jeżeli nie uzyskasz tego potwierdzenia powinieneś się udać do jakiegoś prawnika z tym i dowiedzieć się co możesz zrobić, żeby odzyskać pieniądze.
komentarz 18 lipca 2018 przez Biniu Nowicjusz (100 p.)

@ForeverFriendzone,

 

Chciał być uczciwy ale nie do końca. Podczas gdy cena za Wersję 10 Pro oscyluje u zaufanych dostawców w okolicy tysiaka firma z Rabki Zdroju sprzedaje ją po 330 zł. Podobnie z wersją Home tylko tutaj przecena nie jest aż tak wielka.

komentarz 19 lipca 2018 przez xKirooo Początkujący (370 p.)

@Biniu, sprawdz adresy sadowe tych firm.

komentarz 20 lipca 2018 przez xKirooo Początkujący (370 p.)

@j23,  Poki co odwoluje wszystko na temat tej firmy, tego systemu, klucza co kupilismy, tego że niby kupilismy system nielegalnie bo może faktycznie wszystko jest ok.

komentarz 20 lipca 2018 przez xKirooo Początkujący (370 p.)

@ForeverFriendzone,  Poki co odwoluje wszystko na temat tej firmy, tego systemu, klucza co kupilismy, tego że niby kupilismy system nielegalnie bo może faktycznie wszystko jest ok.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 246 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 313 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Viper_0707 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 17,715 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...