• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dynamiczne wyszukiwanie w inpucie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
539 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2018 w JavaScript przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)

Witam serdecznie,

Od około tygodnia tworzę "dynamiczne" wyszukiwanie dla swojego projektu. Powiedzmy, że mamy pule 100 postaci, każdy swoją własną nazwę. Osoba wpisuje w pole "a" i podświetlają mu się postacie z tą literą (reszta jest wygaszona). Później "ab" no i wyświetla mu się jedna postać. Wszystko można by rzecz "działa". Niestety nie umiem sobie poradzić z.. a w sumie tutaj link: https://jsfiddle.net/Yashe/x1kwy20r/44/

Jedyne co stworzyłem, to te "mruganie", aby każdy mógł zrozumieć o co chodzi. Tutaj również obrazek z realnego wyglądu strony.

Kolejne: 

 
Wszystko działa poprzez dodawanie i usuwanie klasy. Totalnie nie wiem jaki warunek powinienem dodać.. oraz jak usunąć klasę "backlight", gdy return funkcji check jest już inny.
 

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 17 lipca 2018 przez Yashe
 
Najlepsza
Zobacz na syzbko taki przykład na codepen:

https://codepen.io/anon/pen/qyZGxv

Nie analizowałem dokładnie Twojego kodu bo nie mam teraz na to czasu więc wolałem szybko napisać to po swojemu. Kod ten jest daleki od ideału ale chodzi tylko o sam pomysł na takie dynamicznie wyróżnianie określonych elementów.

Zobacz czy o taki efekt Ci chodzi?
komentarz 17 lipca 2018 przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)
Tak dokładnie o to chodziło.. lecz jest mały problem, gdyż osoba wchodząca na stronae powinna widzieć wszystkie postacie "aktywne", a dopiero po wprowadzenia czegoś do input'a podświetlanie zgadzających się i "przygaszenie" nieprawidłowych. Spróbuje to jakoś rozwiązać dodając nowe klasy
komentarz 17 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
to już jest kwestia odpowiedniej modyfikacji np. warunków dla metody toggle i odpowiedniego ostylowania, ja chciałem pokazać ideę rozwiązania problemu a takie szczegóły to już sobie sam poustawiaj jak chcesz.
komentarz 17 lipca 2018 przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)
Racja, racja... dziękuje za pomoc, działa jak powinno ! ^^
+1 głos
odpowiedź 17 lipca 2018 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
setInterval(main, 1000 / 5)

Ale po co to?

Użyj po prostu Change Event

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 179 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2021 w HTML i CSS przez Dropal Początkujący (340 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 954 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2020 w HTML i CSS przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 94 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2019 w JavaScript przez Cholewka Początkujący (420 p.)

92,536 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...