• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki kurs i sprzęt dla początkującego?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
569 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kamil_de Nowicjusz (120 p.)
zmienione kategorie 16 lipca 2018 przez Kamil_de

Cześć, 

takich wątków zapewne są tu tysiące i przejrzałem część z nich, ale chciałbym info o aktualnym stanie rzeczy.

Chcę się zapisać na kurs programowania i zależy mi na tym, żeby kurs był jak najwyższej jakości w jak najmniejszej grupie. Najlepiej stacjonarnie, oczywiście wieczorowo, fajnie jakby była gwarancja stażu/zatrudnienia. Czy ktoś z was po takim kursie otrzymał dobrą pracę i jego poziom jest/był na sensownym poziomie. 

  • jaki kurs 
  • czy daje wymierne efekty przy 100% zzangażowaniu
  • czy dostaliście po kursie pracę 
  • czy na kursie trzeba mieć swój sprzęt, czy będzie od udostępniony na kursie.

Kolejnym wątkiem jest sprzęt, jeżeli na takim kursie należy mieć swój sprzęt, to potrzebuje laptopa i prośba o wskazanie co jest możliwe do kupienia w budżecie do 3000zł +-, jeżeli natomiast może to być stacjonarny, to czy sprzęt z załączonego pdf będzie się nadawał na początek nauki. 

  • laptop czy stacjonarka
  • cena do 3000+-

Uczę sie na razie javy z darmowego kursu internetowego przy użyciu intellij Idea community.... 
Macie jakieś rady na początek??

1
komentarz 16 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Zła kategoria (Rozwój zawodowy)
komentarz 16 lipca 2018 przez Kamil_de Nowicjusz (120 p.)
zmieniłem, thx
1
komentarz 16 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

@Kamil_de,

Chcę się zapisać na kurs programowania i zależy mi na tym, żeby kurs był jak najwyższej jakości w jak najmniejszej grupie.

ale co chcesz programować, aplikacje webowe, mobilne, front, backend, coś z desktopówek, jakieś specjalistyczne programowanie urządzeń itp. itd. Więcej szczegółów potrzeba :)

2
komentarz 16 lipca 2018 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
Gwarancji zatrudnienia nie masz nigdzie. Dziękuję i dobranoc ;)
komentarz 16 lipca 2018 przez Kamil_de Nowicjusz (120 p.)

@Tomek Sochacki,

No i widzisz, to jest właśnie ten moment w którym można zrobić tylko głupią minę i wzruszyć ramionami. Ponieważ brak jakiegokolwiek doświadczenia nie pozwala na doprecyzowanie swoich potrzeb. 
Chciałbym poznać jave/c++ i wdrożyć się w temat w 2-3 miesiące i wtedy móc odpowiedzieć, co najbardziej mi pasuje i co chciałbym robić. 
Póki co nie wiem, od czego zacząć, czy java, czy c++ i jak się do tego zabrać.  
Jedyne co wiem, to że chce się przebranżowić, dostać dobrą pracę i się rozwijać w tym temacie nieustannie, bo jest bardzo wkręcający. 

1
komentarz 16 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
A dlaczego akurat C++? Nie lepiej C? C#? Lub inny język?
1
komentarz 16 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

@Mariusz08,

tylko i wyłącznie JavaScript :)

A tak na poważnie to proponuję abyś wziął (piszę teraz oczywiście do autora posta:) dowolny język i przerobił sobie podstawy jak zmienne, typy, instrukcje warunkowe, pętle, podstawy obiektówki, testowania kodu itp. Wtedy sam zobaczysz co to w ogóle programowanie i łatwiej będzie Ci wybrać odpowiedni język.

Prawda jest taka, że języki są do siebie podobne. Jak poznasz dobrze 1-2 języki to każdy kolejny to kwestia chwili żeby opanować najważniejsze jego elementy. Ja zaczynałem lata temu od nauki Turbo Pascala. Dziś go nie wykorzystuję ale dał mi solidne podstawy do nauki kolejnych języków, także wybierz jeden i poświęć na niego czas, a potem sam zobaczysz i sam zdecydujesz co dalej.

komentarz 16 lipca 2018 przez Kamil_de Nowicjusz (120 p.)
Dziękuje za informacje, tu na forum często pojawia się opinia o konieczności przeczytania ksiązki S. Pratha o C++, a następnie zrobieniu kursu P. Mirosława.
Dlatego pojawiły się wątpliwości, bo najtrudniej jest zacząć, ale faktycznie zostanę przy tej javie, mam nadzieję, że w kilka miesięcy to ogarnę i zacznę z kolejnymi językami.
1
komentarz 16 lipca 2018 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
Nie wiem czemu od razu nastawiasz się na jakieś terminy zakończenia, sam zobaczysz, że to nie będzie 2-3 miesiące i już, kolejny język. Mówienie o książkach też niewiele da. Ciężko ogólnie się nauczyć dobrze programować.

Ps. wcale nie najtrudniej jest zacząć, tylko wytrwać.

Ale żeby nie było co do sprzętu - ja tam preferuję stacjonarki jeśli jest taka możliwość, a podany konfig do programowania się nada na 100%, bez żadnych wątpliwości
komentarz 16 lipca 2018 przez Kamil_de Nowicjusz (120 p.)
Wypowiadałem się w oparciu o wiedzę innych, myślę, że po 2-3 miesiącach będę wiedział, czy java to coś w co chce zainwestować najbliższe lata swojego życia :) do tego nie zamierzam się ograniczać i rozwijać w możliwie jak największym stopniu i najszerszej skali.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 16 lipca 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Bądź popierwsze wytrwały. Wybij sobie z głowy że programowanie to kasa. Bo by zarabiać duo trzeba to kochać, być pasjonatem. Programowania ucz się i traktuj to jak hobby nie przymus. Żaden z kursów nie da ci 100% gwarancji pracy. Możżesz iść na kurs, ale najwazneijszze to robic projekty. W internecie są do śćiągniecia listy przykładowych projektów.
komentarz 16 lipca 2018 przez Kamil_de Nowicjusz (120 p.)
Wytrwałości na szczęście nigdy mi nie brakowało, ale nie ukrywam, że perspektywnie ok 2 lat zakładam, że mój poziom pozwoli mi na zatrudnienie w branży, nawet za te 2,5 tys na początek, bo wiem, że 10 godzin dziennie w pracy i ciągłe obcowanie z kodem, da mi więcej, niż 2-3 h dziennie wieczorami po pracy.
Mam ogromne parcie na zaistnienie w tej branży, nawet jeżeli do dużych pieniędzy będę potrzebował 10 lat drogi.
1
komentarz 16 lipca 2018 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
To fakt, mi staż + pół etatu w sumie przez rok dało 10x więcej niż samo programowanie w domu. Na juniora jak trafisz dobrze to nie trzeba jakoś bardzo dużo potrafić, aczkolwiek tutaj to dużo zależy chyba od szczęścia i firmy

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 6,095 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 927 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2017 w Java przez atiro01 Bywalec (2,390 p.)
+3 głosów
3 odpowiedzi 346 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2015 w Java przez Waasil Początkujący (450 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...