• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena strony internetowej

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
223 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2018 w Offtop przez szymonq Użytkownik (770 p.)
edycja 15 lipca 2018 przez szymonq

Witam, proszę o ocenę strony internetowej. Jestem otwarty na krytykę i sugestie wink. To jeden z moich pierwszych poważniejszych projektów. Stronę stworzyłem w oparciu o autorski, dedykowany CMS (błagam, nie testujcie pod kątem bezpieczeństwa cheeky). Wszystko stworzyłem od zera od zaprojektowania wyglądu do mechaniki działania. Za treść nie jestem odpowiedzialny, wszystko zostało przeniesione ze statycznej starej wersji do bazy danych (w najbliższym czasie mają sprawdzać jak się ma ta treść do RODO i co w związku z tym zrobić). Strona jest responsywna aczkolwiek można tu co nieco poprawić... Potrzebne podstawy wiedzy zdobyłem oglądając kursy Pana Zelenta (dziękuję i gorąco polecam wink), o resztę pytałem wujka Google.

>> zsgonczyce.pl

Jeszcze raz proszę o ocenę wyglądu i działania, sugestie i porady smiley

EDIT:

Co mogę zrobić aby Google zaindeksował nową wersję strony jak najszybciej? Wgrałem mapę nowej witryny, ale w wynikach wyszukiwania nadal widnieją stare adresy. Trzeba poczekać czy można to jakoś wymusić?

1
komentarz 15 lipca 2018 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,880 p.)
Ja tylko rzuce komentarzem. Klikajac w zdjecia, te w glownym contencie tylko mapka sie pojawia jako tako na duzym ekranie. Nie lepiej by bylo dodac jej jakas klase w stylu image-resizable i wtedy on hover w css i on click w JS? Zamiast 10 alertow z informacja ze zdjecie nie jest dostepne w wyzszej rozdzielczosci? ;) Chyba ze masz jakis wiekszy powod ku temu.

I zmienilbym ten obrazek w naglowku. O ile na stronie glownej wyglada to ok, o tyle na podstronach obcialbym go o polowe (height:50vh;) czy jak to tam zrobiles ;) Nie potrzeba nam widziec tego samego obrazka 30 razy tylko po to zeby ze zdenerwowaniem go przescrollowac.

Ale poza tym strona i tak naprawde dobra. O niebo lepsza niz moja pierwsza platna strona :D
komentarz 15 lipca 2018 przez szymonq Użytkownik (770 p.)

Z tymi zdjęciami już tłumaczę :p Treść jest skopiowana  ze starej strony na której sekcja główna miała tylko 420px szerokości i tyle mają te zdjęcia. Docelowo nowe zdjęcia mają być wstawiane w wyższych rozdzielczościach. Na stronie ma się wyświetlać miniatura o szerokości 600px, a po kliknięciu overlay ze zdjęciem w pełnym rozmiarze pobranym z serwera. Nie będę rozciągał tych starych zdjęć do 600px, a tymbardziej pobierał drugiej takiej samej wersji z serwera. Stąd ten nieszczęsny alert. Jak zaczną wstawiać nowe zdjęcia będzie ok ;) (zamiast alertu po kliknięciu w zdjęcie w niskiej rozdzielczości może zrobię po prostu "cursor: default" zamiast "pointer" i będzie bez alertu wiadomo o co chodzi ;) )

Obrazek w nagłówku będzie widoczny raz, a nie na każdej podstronie. Już jeden kolega o tym wspominał :p . To pierwsza rzecz którą poprawię.

Dzięki za rady i ciepłe słówko :D

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 lipca 2018 przez niezalogowany
Popraw responsywność. Na telefonie po otwarciu menu słowa na pozycjach powinny być wysrodkowne a tym czasem przylepiło mi się do prawej
komentarz 15 lipca 2018 przez szymonq Użytkownik (770 p.)
Nad responsywnoscią planuję popracować. To akurat robiłem na szybko... Menu jest tak w wersji desktopowej i widocznie nie zwróciłem uwagi .

Dzięki
+1 głos
odpowiedź 15 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Przemyśl to menu... Przyznam, że takiej ikonki z rozwijanym menu spodziewam się na mobilce, ale na PC długą chwilę zajęlo mi zorientowanie się gdzie jest "guziczek" do menu :)

Co to za pomysł z tą wyszukiwarką google? Jeśli widzę na stronie pole "szukaj" to podświadomie spodziewam się przeszukiwania tej właśnie strony, a nie wyrzucania mnie do google... Moim zdaniem to pole nie ma sensu, a jeśli już, to niech szuka po tej konkretnej stronie.

Jak się długo przewija w dół to strona wydaje się trochę jakby pusta... Na górze jest oki, ten pasek boczny z patronem, ale potem może rozważ aby kolejne elementy dać albo na całą szerokość, albo wymyśl jakiś pasem boczny, albo może tego patrona daj na stałe czy coś... pomyśl nad jakimś wypełnieniem tej pustki...

Dochodzę do końca i muszę znowu biegnąć na górę żeby dojść do menu i wejść w kolejne zakładki... scroll mi się niepotrzebnie w myszce przegrzewa, palec mnie boli i odechciewa mi się dalszego oglądania :) a tak na serio to pomyśl może nad jakąś stopką, w której byłyby powielone linki z menu aby ułatwić nawigację gdy dojedziesz do końca.

To zdjęcie na górze może być, ale przyznam, że gdy przechodziłem na kolejne podstrony z menu to zaczęło mnie to irytować... Osobiście mogę je zobaczyć raz, góra dwa razy, ale potem może warto od razu przerzucić usera pod zdjęcie do faktycznej treści, aby nie musiał co chwilę przewijać...

To samo co wyżej w momencie przechodzenia na kolejne strony np. w osiągnięciach... Tutaj kategorycznie nie powinno być ponownego oglądania tego głównego zdjęcia.

A jeśli chodzi o kod, to co to za pomysł z tym JS loaderem? Dlaczego nie ładujesz skryptów normalnie na końcu body albo z atrybutami async/defer?
komentarz 15 lipca 2018 przez szymonq Użytkownik (770 p.)
Dzięki za tak obszerną analizę ;)

Menu na desktopie powinno być normalne. W jakiej rozdzielczości przeglądasz stronę? Guziczek powinien pojawić się dopiero przy rozdzielczości mniejszej niż 1286px (zakładałem, że w większości przypadków desktop oznacza rozdzielczość minimum 1366px ;) ).

Ta wyszukiwarka wyszukuje na tej właśnie stronie (w całej witrynie) więc nie wiem w czym problem ;). Na tę chwilę jest bezużyteczna bo widnieją w niej linki do starych wersji strony, mam nadzieję, że Google zaktualizuje to jak najszybciej.

Z tą pustką masz rację, może coś wymyślę ;) .

Raczej nie będę powielał menu w stopce a zrobię przycisk do scrolla w górę :p

Z tym głównym zdjęciem również masz rację, mnie też zaczynało irytować. To muszę poprawić jako pierwsze.

Z tym JSloader to długa historia... :p Przy innym projekcie, który robiłem na początku przygody z programowaniem miałem problem bo mój skrypt JS ładował się przed jQuery, z której korzystał, mimo że na stronie był umieszczony po niej. Poszperałem w Google i znalazłem takie rozwiązanie. Rozpoczynając ten projekt również nie znałem atrybutów async i defer  (jakiś czas temu film na ten temat pojawił się u Pana Zelenta :D). Po prostu bezmyślnie skopiowałem rozwiązanie z tamtego projektu. Teraz mogę to zmienić.

Podsumowując jeszcze raz dzięki za sugestie i rady :D. Nie wiem ile z tego poprawię bo i tak zrobiłem tą stronę charytatywnie, dla własnego doświadczenia. Nikt mi za to nie zapłaci.. Skończyłem właśnie tutejsze gimnazjum ale będę opiekował się tą witryną dla doświadczenia i satysfakcji. Podpiąłem ją nawet pod analitykę Google z ciekawości :D
1
komentarz 15 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Akurat ja okno miałem ustawione na 1240 i oczekuję raczej, że nie zostanę potraktowany jako mobile :)

Raczej nie będę powielał menu w stopce a zrobię przycisk do scrolla w górę :p

Ja mam na to alergię... ale osobiście w ogóle lubię na tego typu stronach prostotę i minimum jakiś animacji, wtrysków itp. Wedlug mnie to są strony merytoryczne, a takie bajery to akceptuję np. na stronie typu wizytówka itp. Ale to moja subiektywna opinia.

Z tym głównym zdjęciem również masz rację, mnie też zaczynało irytować. To muszę poprawić jako pierwsze.

i to szybko bo mnie nadal palec boli od tego ciągłego scrollowania tego dużego obrazka :p

Po prostu bezmyślnie skopiowałem rozwiązanie z tamtego projektu.

A może to dobry moment aby na jakimś realnym projekcie pouczyć się JS :)

komentarz 15 lipca 2018 przez szymonq Użytkownik (770 p.)
Z tą resposywnością to było tak, że wiedziałem, że traktowanie takich rozdzielczości jako mobile to nie jest dobre wyjście. Po prostu miałem już dosyć grzebania w tym cssie i zrobiłem po najniższej lini oporu :p wybacz. Ogólnie to bardzo przyjemny ten CSS, ale początkującemu, który do końca nie zna praw którymi się rządzi potrafi dać w kość  :) ...

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 382 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2019 w HTML i CSS przez Jjjin Użytkownik (850 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 415 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2018 w Nasze projekty przez mgita Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 363 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...