• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Responsywna strona na szybko

Object Storage Arubacloud
0 głosów
271 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2018 w HTML i CSS przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
Witam,

Muszę powiedzieć, że moją pasją jest back-end. Do front endu mi się nie spieszy: z HTMLem jest ok, CSS wystarczająco dobrze a z JS podstawy. Jednak teraz potrzebuję na szybko "przetransformować" stronę dostosowaną tylko do mojego laptopa, na stronę responsywną. Niestety, ja jestem w trakcie nauki o RWD i nie jestem w stanie tego zrobić, ponieważ nie jest to ułożenie kilku divów w kilku linijkach. Nie jestem w stanie wrzucić tu kodu ani nawet screena, bo jestem na telefonie, ale postaram się opisać. U góry pasek z width 100% z nazwą serwisu i hiperłączami a pod nim wysrodkowany prostokąt z zawartością strony. I to właściwie wszystko. Tak, wiem że to bardzo ambitny projekt, ale ja lubię taką prostotę, a dzięki temu strona zyskuje unikalny design, który ciężko opisać ale robi dobry efekt. Poszukiwane jakieś wartościowe linki, programy lub cokolwiek co umożliwi mi szybkie wprowadzenie RWD na moją stronę. Lubię programować, ale nie zakuwać, bo wtedy wg mnie to traci sens. Czy jest jakiś idealny dla mnie sposób?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
komentarz 15 lipca 2018 przez pablop76 VIP (123,120 p.)
edycja 15 lipca 2018 przez pablop76
Zapomniałeś opisać problem :)
komentarz 15 lipca 2018 przez niezalogowany

@OdsetekGlupoty, jeżeli siedzisz w backendzie to zrób wersję mobilną na szybko, a do rwd zatrudnij jakiegoś programistę lub sam zacznij się uczyć. Jednak jak musiś polecam zajrzeć na kanał autora tej strony na kurs bootstrapa. W miarę szybki i dobry jak zależy ci na czasie. 

komentarz 3 września 2018 przez Bzytek Użytkownik (810 p.)
tyle że ten "zachwalany" bootstrap sypie trochę nadmiarowego kodu.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 lipca 2018 przez wolfix Użytkownik (860 p.)
wybrane 15 lipca 2018 przez OdsetekGlupoty
 
Najlepsza

Tak idealnym dla Ciebie rozwiązanie będzie skorzystanie z frameworku css które oferują prostą implementację rwd. Możesz skorzystać np. z bardzo popularnego https://getbootstrap.com/

Jeśli nie chcesz korzystać z frameworków css, propnuje zainteresować sie flexbox'em.

komentarz 15 lipca 2018 przez pablop76 VIP (123,120 p.)
Do ustawienia dwóch elementów na stronie?
komentarz 15 lipca 2018 przez wolfix Użytkownik (860 p.)
Zależy co się znajduje w tym prostokącie, 2 parentne elemeny.

Ale nawet do 2 elementów flex jest ok. Bootstrap'a nie warto zaciągać.
komentarz 15 lipca 2018 przez pablop76 VIP (123,120 p.)

wysrodkowany prostokąt z zawartością 

Czyli co?

 

komentarz 15 lipca 2018 przez wolfix Użytkownik (860 p.)
No to jest 'niewiadoma', możemy założyć że jest to sam tekst, zawartość to może być również cały content strony (widgety, jakaś galeria). Z dwoma elementami ustawionymi pod sobą, gdzie jeden ma width ustawiony na 100% raczej by nie miał problemu.
komentarz 15 lipca 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)

@wolfix,  W tym prostokącie będą różne rzeczy w zależności od podstrony (jest ich ok. 10). Dla przykładu w głównej jest tekst i buttony odsyłające do logowania lub rejestracji. W rejestracji dużo inputów itd... Ogólnie różne rzeczy. Dlatego pytałem się o najszybszy sposób, bo wiem że nie będzie to cyk cyk i gotowe. Szukałem raczej jakiegoś narzędzia, programu do tego. Ale jak już mówiłem nie siedzę we front endzie więc być może ktoś znajdzie lepsze rozwiązanie 

komentarz 15 lipca 2018 przez wolfix Użytkownik (860 p.)

To osobiście propnuje skorzystać z flexbox'a, łatwy, natywny, dobrze wspierany przez przeglądarki. To może pomóc: Quick guide

komentarz 15 lipca 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
Dziękuję, na pewno skorzystam z rady :)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 451 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2020 w HTML i CSS przez Anonim666 Użytkownik (950 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 282 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2018 w HTML i CSS przez damian23415 Użytkownik (890 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 149 wizyt

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...