• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sklep internetowy

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
306 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2018 w Systemy CMS przez freshapril1904 Nowicjusz (120 p.)

Witam wszystkich laugh
Mam mały problem z ogarnięciem jak pewna rzecz ma działać.
Otóż, muszę wykonać sklep internetowy (jestem tak naprawdę na początku przygody z front endem) a nie chcę korzystać z gotowych szablonów tylko zaprojektować i zakodować własny. Byłoby łatwiej wybrać odrazu jakikolwiek szablon na WP i dodać Woocommerce, ale chcę więcej swobody oraz z designem i front endem wiążę przyszłość.
Moje pytanie brzmi czy gdy już skończę kodować front end tego sklepu jak strona główna, strona z produktami, wygląd rejestracji itd. to mogę sobie darować back end i po prostu podpiąć wszystkie pliki do WP i woocommerce zrobi za mnie resztę? Jak np. wysyłanie e-maila do klienta po zakupie, techniczna strona rejestracji nowych użytkowników, system płatności lub zbieranie zamówień? Sklep ma mieć około 20 produktów.

Dziękuję i pozdrawiam, Agnieszka

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 lipca 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Jasne, że tak.

Ja bym zainstalował dowolny sklep (niekoniecznie ten na Wordpressie, ale kto co lubi) i zapoznał się z frontem do danego silnika sklepu, bo każdy z nich ma (zupełnie) inne wymagania, inną budowę. Nie przeniesiesz tak po prostu frontu z np. Drupala do Wordpress, bez dużych zmian.
0 głosów
odpowiedź 15 lipca 2018 przez pablop76 VIP (123,060 p.)
Jasne, że nie.

Komponent sklepu ma pewną funkcjonalność. Moduły są też sformatowane co nie daje Ci całkowitej swobody bez znajomości podstaw php.
0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2018 przez Mat89C Początkujący (370 p.)
Proponowałbym tworzyć font sklepu na gotowej strukturze jak np. w PrestaShop możesz skorzystać z szablonu startowego "StarterTheme", który zawiera tylko minimalną ilość css i js niezbędną do działania strony, resztę dopisujesz sama. Nie musisz się wtedy martwić o poprawność działania modułów, zajmujesz się tylko layoutem.

Podobne pytania

+5 głosów
1 odpowiedź 355 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 182 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 383 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2019 w PHP przez mav Nowicjusz (130 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...