• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie można uruchomić komputera!

Object Storage Arubacloud
0 głosów
248 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Adrian Paź Obywatel (1,270 p.)
Witam! Po uruchomieniu komputera na win 10 wyskakuje niebieski ekran + smutna minka i info że wystąpił problem. Prawdopodobnie to moja wina bo jak w właściwościach czegokolwiek tam są różne konta jest System i tam własne jeszcze. Ten komputer był na moje konto e-mail i wgl teraz jest na mojej dziewczyny i jak zobaczyłem tam swoje konto w tych właściwościach to usunąłem... Jak mogę uruchomić komputer?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
Witam,

Po uruchomieniu komputera wejdź w ustawienia zaawansowane. Następnie wybierz z menu "Przywracanie systemu", a w opisie powinno pisać "Przywróć system Windows, używając punktu przywracania zapisanego na komputerze". Wyświetli się okienko, w którym możesz wybrać dowolny punkt przywracania, jaki został zapisany. Wybierz ten najnowszy i potwierdź.

Jeżeli żaden punkt przywracania nie jest zapisany, lista będzie pusta i pokaże się informacja o braku takich punktów. W takim wypadku wybierz z menu ustawień zaawansowanych opcję "Naprawa podczas uruchamiania". Jeżeli i to nie pomoże, wybierz z tego menu "Zobacz więcej opcji odzyskiwania", a następnie "Resetuj ustawienia do stanu początkowego". Aby zachować pliki na komputerze (oraz część programów), wybierz opcję "Zachowaj pliki". Następnie potwierdź. Reset powinien potrwać 10 - 20 minut w zależności od komputera. Po resecie na pulpicie powinien pojawić się plik z listą usuniętych programów, tudzież plików, które z jakichś przyczyn musiały zostać usunięte.
komentarz 14 lipca 2018 przez Adrian Paź Obywatel (1,270 p.)
Tylko że w ogóle nie mogę uruchomić komputera wyskakuje mi błąd z opisem że nie można uruchomić systemu że spróbuje znaleźć błędy i uruchomić ponownie. Pokazuje też barcode do zeskanowania
komentarz 14 lipca 2018 przez Adrian Paź Obywatel (1,270 p.)

@OdsetekGlupoty, https://scr.hu/37mMV3 usunąłem bezmyślnie to na co wskazuje strzałka :/ Nie wiem czemu ale po tej operacji przy ponownym uruchomieniu komputera mam ccoś takiego. (ss z innego komputera)

komentarz 14 lipca 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
Odpal Windows10 z płytki lub pendrive i tam wejdź w ustawienia zaawansowane i spróbuj zrobić jeszcze raz to, co mówiłem.
komentarz 14 lipca 2018 przez Adrian Paź Obywatel (1,270 p.)
A da radę zrobić to jakoś z ubuntu? Bo mam akurat live usb na Linux zdobiony :D czy trzeba instalować tą 10?
komentarz 15 lipca 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
No, możesz spróbować ale ja bym na nowo zainstalował Windowsa. Skoro nawet ustawienia zaawansowane nie chcą się odpalić to znaczy że z system jest źle.
komentarz 16 lipca 2018 przez Adrian Paź Obywatel (1,270 p.)
No to się zrobiło jak usunąłem siebie jako użytkownika z tego komputera a pewnie do niego coś ważnego podpięte jest :/ mam problem bo z oficjalnej strony Microsfotu pobrałem win 10 na pena ale po podpięciu i uruchomieniu z pena systemu chce go automatycznie instalować na komputerze. Z linuxem nie było tego problemu po prostu się odpalał. Nie wiem co mam zrobić :/
komentarz 16 lipca 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
No, niestety Windows to taki delikatny system. Ja kiedyś przerwałem aktualizację, a gdy włączyłem komputer, musiałem reinstalować system. A co chcesz teraz zrobić? Poza tym nie jest tak łatwo usunąć admina i zepsuć system, nawet Windows. Musiałeś coś jeszcze namieszać...
komentarz 16 lipca 2018 przez Adrian Paź Obywatel (1,270 p.)
To z aktualizacją to też miałem :/ chciałem zrobić to przywracanie to co pisałeś ale chyba nie udało mi się zrobić bootowalnego dysku z winem bo cały czas chce mi system instalować. A zrobiłem to nie żadnymi wintousb tylko normalnie ze strony Microsoftu wybrałem stworzenie nośnika z systemem. (Czy dobrze tak? Linuxa na usb robiłem za pomocą Linux live czy coś takiego. Po uruchomieniu systemu pokazuje się logo wina a potem właśnie ten komunikat że wystąpił problem i że szuka błędów i od nowa się włącza. Nie działa też o dziwo system recovery czyli klawisz F11. A jeżeli chodzi o popsucie to usunąłem tylko to co jest koło tej strzałki czyli chyba admina. Wdupilem...
komentarz 16 lipca 2018 przez Adrian Paź Obywatel (1,270 p.)

@OdsetekGlupoty,  Po prostu nie wiedziałem że coś ważnego usuwam bo system było na gorze ja usunąłem siebie jako administratora :/ ajajaj

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 420 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 2,146 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,089 wizyt
pytanie zadane 5 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez Krupenz Początkujący (360 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...