• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia informatyczne: UEK czy UJ (WFAIS)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,784 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez a taki ktoś Nowicjusz (120 p.)
Cześć,

wybieram się na studia do Krakowa i dostałem się na informatykę stosowaną na UEK-u i na zwykłą informatykę na UJ na wydziale FAIS, na MII zabrakło punktów.
Jestem w kropce i szukam pomocy w wyborze uczelni. Którą bardziej polecacie? Mam świadomość że studia nie nauczą mnie wszystkiego i że ważna jest praca samodzielna. Chciałbym jednak iść na uczelnię, która mi lepiej w tym pomoże. Nie przeszkadzają mi elementy ekonomi na uek-u, o ile informatyka jest tam na dobrym poziomie. Czy fizyka na fais-ie jest ciężka? Miałem słabych nauczycieli w gimnazjum i szkole średniej, a na własną rękę nie uczyłem sie tego w ogóle. Wiem że można przejrzeć syllabusy, jednak nie powiedzą mi one o jakości zajęć.
Może coś słyszeliście o obydwu wydziałach, bądź znajomi tam studiują, każda opinia będzie dla mnie cenna.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 lipca 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
zależy kim chcesz być: na WFAIS UJ  3 lata - > z 2/3 przedmioty dotyczą programowania :D nic się nie nauczysz, ale za to poznasz dobrze algorytmike, matme itd. Głównie 1-2 alta to sama matma, rachunki prawdopodobieństwa, fizyka, statystyka i różnego rodzaju matematyka :)

 

I tak żeby być programistą  musisz samemu się uczyć:studia pomogą ci rozwiązywać problemy, logicznie myśleć itd. Nie oczekuj od tego "NAUKI PROGRAMOWANIA" bo to studia  INFORMATYCZNE- szeroko pojeta informatyka to też sieci, protokoły itd i to głównie tam się pouczysz, architektura PC  i tid . Fizyka jest łatwa na faise nawet, gorzej z matmą czy matematyką dyskretną :D logika matematyczna ak trafisz źle to przeje**

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 342 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kali095 Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 503 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez DKWOS Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 706 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kartoszka Obywatel (1,260 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...