• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dlaczego CCleaner za drugim uruchomieniem też usuwa śmieci?

+1 głos
1,707 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
Nie rozumiem tego. Dlaczego jak uruchamiam CCleanera drugi raz pod rząd (bez korzystanie z czegokolwiek w tym czasie na komputerze, po prostu czekam aż skończy się pierwsze czyszczenie i włączam od razu drugie to samo) to za drugim razem znowu usuwa dla przykładu przed chwilą 70 plików śledzących i 28,5 MB śmieci? Tak samo "Rejestr" za drugim razem też znalazł mi 3 kolejne problemy.

Tak na logikę, to chyba powinno za pierwszym razem usunąć wszystkie śmieci z komputera, czemu w kolejnych czyszczeniach dalej się coś pojawia?

P.S. Nie będę zakładał drugiego tematu do tego pytania - co jeszcze można zrobić by oczyścić komputer oprócz używania CCleanera i adwcleanera? Bo tych dwóch programów używam i wszystko mi dobrze, sprawnie działa, ale pytam z ciekawości. A no i pliki z "Pobrane" czy "Dokumenty" usuwam systematycznie.
2
komentarz 13 lipca 2018 przez KStef Obywatel (1,260 p.)
Nie spotkałem się jeszcze z Windowsem bez śmieci.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 13 lipca 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
wybrane 13 lipca 2018 przez Marfarzar
 
Najlepsza
Tak na logikę biorąc to pewnie po usunięciu części śmieci, pojawiają się inne, które tracą zależności.

To samo dzieje się w rejestrze, po wywaleniu części kluczy, następne okazują się być zbędne.

Co jak co, ale czyszczenie Windowsa przez "odkurzacze", zawsze było nierozsądne i nie ważne czy to był Odkurzacz, CCleaner czy inny mop. MS udostępnia własne rozwiązania w tym temacie, schowane we właściwościach partycji, a ostatnio wprowadzili prostą w użyciu opcje w ustawieniach systemu, w kategorii pamięć. I nie ważne czy usuwa to więcej czy mniej syfu, od popularnych programów, ale na pewno ich użytkowanie wiąże się z mniejszym ryzykiem.
komentarz 13 lipca 2018 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
edycja 13 lipca 2018 przez Marfarzar
Nie wiedziałem, że to jest niebezpieczne. Przecież dużo ludzi (youtuberów i w internecie) je poleca. Podałbyś mi jeszcze link do tego jak wejść w ustawienia w systemie, które wyczyszczą komputer?

P.S. Czy to możliwe, że przez naprawienie błędów w rejestrze w CCleaner, zepsuło się coś z grą? Bo od tego momentu (wczoraj jeszcze działało, ale możliwe, że to nie przez to) nie mogę jej uruchomić. Taki błąd wyskakuje: https://scr.hu/qY7BrR Edycja 2: Naprawione, wystarczyło zresetować router.

Edycja: Przypomniało mi się, że ten adwcleaner to nawet informatyk mi polecił i zainstalował. Mógłbyś dać jakieś dowody, że to jest rzeczywiście niebezpieczne?
2
komentarz 13 lipca 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

Nie wiedziałem, że to jest niebezpieczne. 

Skoro coś w pewien sposób ingeruje w system, zawsze jest jakieś ryzyko.

 Przecież dużo ludzi (youtuberów i w internecie) je poleca. 

Przestań wierzyć w pseudo-youtuberów, a w szczególności w poradniki "jak przyśpieszyć windowsa w 10 krokach". 

Podałbyś mi jeszcze link do tego jak wejść w ustawienia w systemie, które wyczyszczą komputer?

Oczyszczanie dysku możesz odpalić z poziomu Mój komputer i klikając prawym przyciskiem myszy na partycje, z której chcesz usunąć zbędne pliki, właściwości i tam masz przycisk odpalający kreatora.

Druga opcja bodajże od Fall Creators Update, bądź April. Ustawienia, zakładka Pamięć i tam jest ukryta opcja, która pozwala wyczyści śmieci, bądź skonfigurować automatyczne czyszczenie co dany odstęp czasu.

Edycja: Przypomniało mi się, że ten adwcleaner to nawet informatyk mi polecił i zainstalował. 

ADWCleaner ma w zamiarze czyszczenia malware doklejonego do przeglądarek, instalatorów, itp. Przynajmniej to robił w początkowych wersjach. Do doraźnego użycia może być, w momencie, gdy po instalacji jakiegoś oprogramowania instalator dorzuci jakieś reklamy, bądź koparki. ADWCleaner z tym powinien sobie poradzić. Nie jest to na pewno soft, który robi za odkurzacz.

Mógłbyś dać jakieś dowody, że to jest rzeczywiście niebezpieczne?

Jak już wcześniej pisałem, to, że ingeruje w system jest już samo w sobie ryzykiem .

A tu kilka linków do artykułów, jakie Microsoft ma podejście do tego typu oprogramowania:

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2015/52/microsoft-ostrzega-przed-uzywaniem-ccleanera-w-windows-10.aspx

http://softonet.pl/publikacje/aktualnosci/CCleaner.na.Windows.10.-Microsoft.odradza.korzystanie.z.tego.typu.narzedzi,1556

https://pclab.pl/news67656.html

https://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-wierzy-w-Rejestr-i-uwaza-ze-narzedzia-takie-jak-CCleaner-sa-zbedne,News,67382.html

https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-performance-winpc/nie-korzystajcie-z-program%C3%B3w/b6ce8d78-43a1-42fd-a247-8d009d14cdaa

Z drugiej strony mamy możliwość dostania malware w pakiecie:

https://www.spidersweb.pl/2017/09/ccleaner-malware-wirus.html

https://thehackernews.com/2018/04/ccleaner-malware-attack.html

https://ithardware.pl/aktualnosci/w_ccleaner_przez_miesiac_kryl_sie_malware-3849.html

https://www.ccleaner.com/news/blog/2017/9/18/security-notification-for-ccleaner-v5336162-and-ccleaner-cloud-v1073191-for-32-bit-windows-users

 

komentarz 13 lipca 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,700 p.)
Co racja to racja, jednak nie zastanowiło Cię, że to Microsoft narzeka na te programy? Ciekawe dlaczego, a tysiące użytkowników z nich korzysta i jest zadowolona?
...
komentarz 13 lipca 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
Pewnie że zastanowiło, tylko że w tym wypadku Microsoft ma rację, bo te programy mogą wyrządzić większe szkody niż pomóc. A to nie jest walka między MS Edge a Google Chrome. Tu chodzi o bezpieczeństwo użytkowników i uświadamianie o ryzyku i zagrożeniu. Ludzie instalują syfiaste oprogramowanie, które mieszają w systemie, a później są tematy, ze aktualizacja wysypała system czy coś przestało działać. Autor tego pytania w komentarzu sam zadał pytanie, ze gra mu przestała się odpalać i czy to wina CCleanera. A do zwolnienia miejsca na dysku poprzez usunięcie pamieci podręcznej przeglądarki można wykorzystać je same i zrobić to z poziomu ustawień, a nie zaprzęgać do tego odkurzacze, które dodatkowo magicznie „przyspiesza system”

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 129 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 124 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2016 w C i C++ przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,577 wizyt

86,541 zapytań

135,291 odpowiedzi

300,649 komentarzy

57,288 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...