• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z klawiatura [Lenovo y700]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,856 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Gacek722 Nowicjusz (120 p.)
Witam wszystkich czytelników, przychodze do was z problemem który uniemozliwia mi przyjemnego korzystania z klawiatu. Problem powstał nie wiem z jakiej przyczyny ale czasami poprostu klawiatura przestawała działać ale gdy resetowałem komputer to działała. Niestety pewnego dnia nie zadziałała mi wcale jak i touch pad co zrobic by klawiatura znow mi działała Moje proby naprawy: -Próba zainstalowania sterownikow odpowiadajace za touchpada i klawiature (niestety nie moge ich pobrac) -Przywracanie systemu do momentu w ktorym wszystko bylo dobrze (czekałem 10min i gdy juz sie wszystko zrobiło pojawił mi sie komunikat że przywracanie systemu nie działa czy cos, ponowiłem probe ale nic z tego) Prosze o pomoc
komentarz 13 lipca 2018 przez penera Gaduła (4,040 p.)
Czy laptop przypadkiem się nie nagrzewa za bardzo?
komentarz 14 lipca 2018 przez Gacek722 Nowicjusz (120 p.)
niestety tak bardzo szybko i intensywnie

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 lipca 2018 przez penera Gaduła (4,040 p.)
Napisales ze laptop sie bardzo nagrzewa wiec bardzo prawdopodobne, ze tu jest problem. Jezeli czujesz sie na silach to rozbierz go i obejrzyj system chlodzenia czy nie zapchany jest kurzem. Wymien paste termoprzewodzacą. Jezeli nie znasz sie na tym i nie chcesz sie znac to oddaj go do czyszczenia w jakims serwisie. Przy okazji niech obejrza tasmy od touchpada i klawiatury czy sa wystarczajaco dobrze docisniete zatrzaskami.
komentarz 15 lipca 2018 przez Ukasz Użytkownik (960 p.)
Też myślę że będzie to najlepsza opcja
0 głosów
odpowiedź 13 lipca 2018 przez Ukasz Użytkownik (960 p.)
Najpierw spróbuj zainstalować sterowniki (pisałeś że nie możesz ich pobrać, nwm czy w takim razie to te ale tu jest coś takiego)

 https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/ideapad-y-series-laptops/y700-15isk/downloads

Jeżeli to nie zadziała to zrobił bym format i wszystko powgrywał na świeżo. Jeśli jednak to też nie zadziała to rozkręcił bym laptopa i sprawdził czy nie uszkodziła się taśma łącząca klawiaturę z płytą (choć w to wątpię), bądź czy jest prawidłowo zamontowana.

Daj znać czy pomogło ;)
komentarz 13 lipca 2018 przez Gacek722 Nowicjusz (120 p.)
Sterowniki zainstalowalem ale nic sie nie zmieniło, a formatu nie zrobie bo nie mam płytki windowsa mam windowsa wgranego :/
komentarz 14 lipca 2018 przez Gacek722 Nowicjusz (120 p.)
Chciałbym załączyć też link w ktorym pewna osoba ma ten sam problem co ja a pod nim mnóstwo komentarzy z podobnymi problemami trafiłem chyba najbardziej awaryjny laptop na rynku - http://forum.pclab.pl/topic/1163371-Problem-z-klawiatura-Lenovo-y700/
0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Tez miałem podobny problem, tylko z sama klawiaturą. Pojawial się w chwili, gdy laptop vyl poddawany mocnemu stresowi (np gdy renderowalem coś w 3dmax, czy gra w bardziej wymagajace tytuly). Rozwiązanie, jakie miało zadzialac to update sterowników do karty graficznej i o dziwo, u mnie zadzialalo.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 337 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez pauoliolu Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 580 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez KonradKalbarczyk Nowicjusz (240 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 429 wizyt

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...