• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Spring Quartz

Object Storage Arubacloud
0 głosów
154 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2018 w Java przez Ninja198 Początkujący (330 p.)

Witam. Chciałbym nauczyć się Spring Squartz. Czytam sobie dokumentacje. Zrobiłem mały projekt który ma polegać  na tym że po przejściu pod adres localhost:8080/ będą w konsoli wyświetlały się ciągle wiadomości o określonym czasie. Jednak nie wiem dlaczego program mi nie działa. Link do gita i programu pod spodem.

2018-07-13 11:43:38.432 ERROR 7644 --- [eduler_Worker-1] org.quartz.core.ErrorLogger              : Job (group1.job1 threw an exception.

org.quartz.SchedulerException: Job threw an unhandled exception.
	at org.quartz.core.JobRunShell.run(JobRunShell.java:213) ~[quartz-2.2.1.jar:na]
	at org.quartz.simpl.SimpleThreadPool$WorkerThread.run(SimpleThreadPool.java:573) [quartz-2.2.1.jar:na]
Caused by: java.lang.NullPointerException: null
	at pl.xentivo.app2work.quarz.job.EmailJob.execute(EmailJob.java:20) ~[classes/:na]
	at org.quartz.core.JobRunShell.run(JobRunShell.java:202) ~[quartz-2.2.1.jar:na]
	... 1 common frames omitted

https://github.com/Redzikes/spring-shedure

http://www.quartz-scheduler.org/documentation/quartz-2.x/quick-start.html

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 lipca 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
edycja 13 lipca 2018 przez Wiciorny

java.lang.NullPointerException: null

 wszystko jest teraz debuugerem odpalasz i sprawddzasz, być może nie masz zależności? Gdzieś brakuje dependencji ?

job.EmailJob.execute(EmailJob.java:20) ~[classes/:na]

łapie nula, ale w samej klasie jest dowiązanie natomiast co mnie zastanawia 

więc skoro domyślnie mamy parametr  

JobExecutionContext context

to  traktuje context aplikacji jako null, więc konfiguracja jest błędna- tak mi się zdaje.

sam wiesz : tutaj link jest sprawdź czy twoja konfiguracja nie zmienia np nazw "Beanów wiązanych w aplikacji'

https://github.com/gkatzioura/egkatzioura.wordpress.com/tree/master/SpringQuartzIntegration/src/main/java/com/gkatzioura/springquartz/config

komentarz 13 lipca 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Mały offtop: o czym informuje, komunikat: ~[classes/:na], który jest rzucany w wyjatkach? Zwykle to ignorowalem, ale jeżeli jest to pomocne w debugowaniu, to dobrze byłoby to wiedzieć.
komentarz 13 lipca 2018 przez Ninja198 Początkujący (330 p.)

@Wiciorny, Znaczy ja się na tym projekcie wzorowałem co ty mi dałeś. Tylko tam jest wszystko na sztywno określone w propertisach  a ja chce po prostu mieć możliwość kontroli kiedy wywołuje danych task i gdzie go wywołuje np chce w kontrolerze wywołać EmailJob o godzinie 15 tylko raz ... i z tym mam problem bo nie wiem jak do tego się zabrać  ?

komentarz 13 lipca 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

@Aisekai, oznacza, że nie odnajduje klasy konfiguracyjnej zazwyczaj 

Cannot autowired beans when separate configuration classes

możliwość kontroli kiedy wywołuje danych task

to musisz odpowiednie BEANY sklasy kinfiguracyjne do tego stworzyć i tutaj troszke zmienić implementacje, zauważ masz FINALNE/statyczne obiekty więc one są IMMUTABLE. 

 

komentarz 13 lipca 2018 przez Ninja198 Początkujący (330 p.)
https://github.com/Redzikes/test5 Zrobiłem takie coś . Po wywołaniu localhost:8080/ elegancko wyświetla 1 komunikat po wywołaniu localhost:8080/bu drugi komunikat jednak jeśli chce znów wywołać localhos:8080 albo localhost:8080/bu to już nie działa .... :( Jeśli masz chwilę czasu to możesz zajrzeć jeśli nie to i tak dużo pomogłeś. Dzięki !

Podobne pytania

–3 głosów
1 odpowiedź 442 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2018 w Java przez Tomek Reda Obywatel (1,110 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 230 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2017 w Java przez Jonki Dyskutant (8,180 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 372 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...