• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C# Rusz głową! Wydanie 3. Rozdział 1 pominięcie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
882 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2018 w C# przez Liran Nowicjusz (220 p.)

Witam,
Otóż dzisiaj przyszła do mnie książka z nazwą jak w tytule. Otóż kończę już prawie 1 chapter lecz napotykam od jakiegoś czasu problemy. To na początku inna nazwa projektu i musiałem to zrobić w WPF zamiast w blank App, którego już w obecnej wersji nie ma. A to niektóre biblioteki już nie działają itd., No trochę tego jest. Do tego stopnia, że już nie mogę dalej kontynuować tego co zacząłem bo to już trochę odbiega od standardów i wywala błędy, których kompilator nie nawet nie zna.


I tutaj przychodzę z pytaniem. Czy jak zrobiłem około 70% tego rozdziału gdzie autor tylko ogólnikowo mówi, co to i to oznacza przy czym przy każdym zagadnieniu mówi, że dokładniej wyjaśni to w kolejnym rozdziale, to muszę go skończyć czy jednak mogę go spokojnie pominąć? Bo jednak tylko pokazuje nam przyrządy jak tworzyć aplikacje ale to już raczej trochę ogarnąłem.Czy czekają na mnie jeszcze jakieś zagadnienia, które warto okiełznać w tym dziale?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 13 lipca 2018 przez Liran
 
Najlepsza
Przeczytałem już sporo książek, głównie o JS, testach itp. ale miałem też pewne przygody m.in. z Java. Powiem Ci na przykładzie książek z JS, bo żyję w świecie, gdzie istnieje tylko JS, a programiści C palą się żywcem :P

Niestety książki się starzeją i co chwilę wychodzi coś nowego, nowe biblioteki, wersje języka itp. Nie oznacza to jednak, że warto kupować tylko nowe pozycje. Nawet powiem więcej, nierzadko stare książki wg mnie dużo lepiej omawiają wiele podstawowych zagadnień jak zmienne, pętle czy podstawy obiektówki (pamiętam, że kiedyś wpadła mi super książka o PHP starym, gdzie własnie bardzo fajnym językiem autor opisywał obiektówkę, chyba był to pan Lis).

Musisz więc nauczyć się wyłapywać z książek "to dobre" i "to mniej dobre".  Z Twojego posta widać, że jesteś na tym etapie, że umiesz analizować że "to jest już stare i nieaktualne" więc wg mnie jak najbardziej możesz czerpać wiedzę z książek. Czytaj tylko z lekką dozą krytyki i w miarę możliwości staraj się szukać np. w necie informacji o tym...

Pamiętaj też, że to nie jest tak, że jak wyszła wersja 5 jakiegoś narzędzia, a ksiązka opisuje wersję 2 to jest ble i w ogóle do kosza... Na przykład, znowu z podwórka JavaScript, jest taka biblioteka jQuery. Mimo, że jest już chyba wersja 3 jeśli dobrze pamiętam, to wciąż na wielu stronach widnieje wersja 1.x. Podobnie z frameworkami, mamy dzisiaj np. Angular 5, a ja dopiero niedawno robiłem w jednej apce migrację z angularJS (coś jakby Angular 1.x) do Angular 6.

Także reasumując, moim zdaniem jesteś już na tym etapie, że czytasz świadomie i zobaczysz, że z wielu książek wyłapiesz po trochę, ale mimo wszystko warto czytać i się douczać :) A tak po za tym, to nie zawsze trafisz w firmie na nowy projekt w najnowszej technologii, czasami trzeba podłubać przy starszych, a nie zawsze klient ma pieniądze i w ogóle jest sens przepisywać wszystko na nowe technologie.
komentarz 13 lipca 2018 przez Liran Nowicjusz (220 p.)
Dziękuję za opinię :)

To jednak dokończę krok po kroku ten rozdział i spokojnie zacznę następny.

Szkoda, że już Visual Studio 2012 nie można pobrać bo tego wymaga ta książka ale jakoś dam radę.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 684 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2018 w C# przez Szaradek Obywatel (1,340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 859 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2018 w C# przez wrxxx Początkujący (310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 562 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2017 w C# przez szafran98 Początkujący (460 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...