• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czemu zostales / chcesz zostac informatykiem/programista?

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
1,701 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2018 w Offtop przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Witam,

Ostatio siedzielismy ze znajomymi i zapytali mnie, czemu chce stracic swoje cale zycie na siedzenie przed komputerem i pisaniem aplikacji, analizie itd. Nie potrafili zrozumiec, ze dla mnie to rodzaj pomocy zwyklym ludziom, ale programisci pomagaja tez osoba chorym, a pamietajmy, ze informatyka noe ogranicza sie tylko do pisania software.

Dzis chcialbym Was sie zapytac, czemu chcecie zostac/jestescie informatykami/programistami?  Co Was pchnelo w ten swiat?

 

Pozdrawiam

DC

8 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 12 lipca 2018 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Bo miałem depresję i sporą wadę wzroku, więc idealnie pasowałem.
komentarz 12 lipca 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Po co leczyc, skoro mozna dobic i miec spokoj? :P
komentarz 13 lipca 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

@Comandeer,

+4 głosów
odpowiedź 12 lipca 2018 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Poszedłem zawodowo w stronę programowania, bo wierzyłem w niesyfiasty kod komercyjny, przetestowane oprogramowanie, CI/CD oraz przemyślaną i solidną architekturę.

Młody, głupi byłem laugh

2
komentarz 12 lipca 2018 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)

Te marzenia... a teraz się męcz z tym legacyścierwem crying

+3 głosów
odpowiedź 12 lipca 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Lubie coś tworzyć, zawsze chciałem wiedzieć bardziej jak coś "DZIAŁA" a nie  po prostu widzieć, że to działa. Dla przykładu bardziej interesowało mnie jak działa system kolizji,  że faktycznie jest skuteczny jak to np. zapisać 'warunkowo' itd, niż sam efekt działania, analogicznie - w grach jak to jest że postać ruszasz z pkt A - do B , a nie że ona wizualnie się przemieszcza

 

Mam na myśli tutaj: te warunki ( logiczne, funkcyjne itd, które powodują pewne mechanizmy programu ). Z kolei jak to przekazać maszynie, żeby prosta maszyna jednak to rozumiała- i to był ten klucz. Do tego matme lubię, algorytmikę stąd zawsze jak byłem mały to pisałęm BOTY :D nawet do gier, i tak wyszło.

O kasie np i przyszłości to nie myślałem, bo 2 kierunkiem miała być MEDYCYNA- więc też  hajs na tym by był. A co mnie pchnęło ostatecznie? To że programowanie SKORO JEST TAKIE PROSTE TO DLACZEGO JEST TAKIE TRUDNE? i ta trudność mnie urzekła

W>R
+3 głosów
odpowiedź 12 lipca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Co mnie pchnęło do programowania? Pasja. Zawsze ciekawiło mnie co znajduje się pod spodem wszystkiego. Jak to działa, że pralka pierze, że telewizor wyświetla obraz, że mogę dzwonić telefonem. Za każdym razem gdy widzę działanie jakiegoś programu, to staram się wymyślić jak to może wyglądać w kodzie (swoją drogą fajna zabawa). Coś mnie tak pchnęło do tego, dlatego, że jest z tego również duża satysfakcja "Zrobiłem coś, coś, co działa" to motywuje do działania. Dodatkowo jest przyszłościowa dziedzina, elektronika jest teraz wszędzie, warto się teraz (przynajmniej) orientować w świecie IT. W medycynie również występuję coraz częściej. Można pomagać ludziom, dzięki pasji, czy to nie wspaniałe?

 

Pozdrawiam, Hiskiel.
+3 głosów
odpowiedź 12 lipca 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Pierwszy powód to oczywiście cash. Niby pieniądze szczęścia nie dają, ale lepiej płakać w Mercedesie niż w kartonie.

Drugi powód to to, że jestem umysłem ścisłym, z Polskiego, Historii czy Geografii zazwyczaj miałem dwójki czy trójki. Nauka programowania idzie mi w miarę łatwo.
+1 głos
odpowiedź 12 lipca 2018 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Chciałem stworzyć taką grę jak krainawikingów i knights. Marzył mi się też głosowy czat z kamerkami.
komentarz 12 lipca 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
I zrobiles?
+1 głos
odpowiedź 12 lipca 2018 przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
Sprawia mi to mnóstwo przyjemności i mogę swoje wyobrażenia i pomysły przełożyć w gry dla innych, chciałem to robić w rysunkach lecz talentu artystycznego nie mam.

 

Czuję pewien klimat z tym związany, strasznie podoba mi się losowość i możliwość zrobienia wszystkiego, a także rozwój i to jak na błędach się szybko uczymy, oraz samo to że pracując jako programista nie przepracuje ani jednego dnia c:

 

Klimaty które chce przełożyć są zazwyczaj typowymi dla fantasy RPG, lecz w nietypowym wydaniu, nie wiem czy kiedyś osiągne cel.
0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2018 przez Haller Krzysztof Nowicjusz (190 p.)
Ponieważ to jest bardzo interesujące i wciągającie :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 595 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2020 w Offtop przez Paweł Szewczyk Obywatel (1,410 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 311 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 644 wizyt
pytanie zadane 23 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Undisputed Gaduła (3,040 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...