• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ReactJS kalendarz

Konferencja JOIN! 2018
0 głosów
42 wizyt
pytanie zadane 12 lipca w JavaScript, jQuery, AJAX przez kenjiro244 Gaduła (4,600 p.)

Witam.

Więc po kolei. Tworzę kalendarz w reactJS. 

Mam coś takiego pastebin. I teraz chciałbym do każdego elementu CalendarDay dodać wydarzenia pobierane z bazy danych w miejscu componentDidMount() w elemencie CalendarTable. No i teraz mam pytanie jak tego dokonać :D. Próbowałem dla całego kalendarza stworzyć tablicę elementów CalendarDay które miałby w sobie funkcje która dodawałaby te wydarzenia jednak zatrzymałem się już przy samym wywołaniu ->

this.arrayOfDays[result[key].day].addEvent(result[key]);

Pojawia się błąd o tym że addEvent nie jest funkcją :(

A więc jak poprawnie dodać te wydarzenia? Może pobierać je jeszcze przed wyświetlaniem divów z kolejnymi dniami? Ale tu z kolei problem dalej pozostanie dla wydarzeń dodawanych w trakcie korzystania ze strony nie wczytywanych.

Oraz czy jest to sensownie napisane i czy powinienem zastosować inne podejście.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 lipca przez ShiroUmizake Nałogowiec (40,880 p.)
Właściwie co ty próbujesz osiągnąć? Bo ja sie już zgubiłem.
komentarz 12 lipca przez kenjiro244 Gaduła (4,600 p.)

mam kalendarz w którym każdy dzień to osobny div(CalendarDay) i chcę do każdego dnia dodać wydarzenie coś jak calendar tylko wydarzenia są na jeden dzień

komentarz 12 lipca przez ShiroUmizake Nałogowiec (40,880 p.)
1. Pobierasz dane ile dni jest w miesiacu

2. Walisz grida/ na parent

3.Robisz for dla komponentu calendarDay

4.W tym calendarDAY przekazujesz propy i tutaj robisz eventy.
komentarz 12 lipca przez kenjiro244 Gaduła (4,600 p.)
Czyli inaczej najpierw pobrać dane potem dopiero zacząć renderować cały kalendarz i na bieżąco dodawać elementy. No ok ale co w przypadku kiedy chcę dodać nowe wydarzenie czy jest możliwość aby wybrać konkretny dzień i w nim dodać kolejne wydarzenie?
komentarz 12 lipca przez ShiroUmizake Nałogowiec (40,880 p.)
Nie, pobierasz, zmieniasz state. State się zmienia przeładuj VDOM-a.

To zależy z którego poziomu ma to działać.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 201 wizyt
pytanie zadane 5 lipca w JavaScript, jQuery, AJAX przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,920 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 171 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2017 w JavaScript, jQuery, AJAX przez lastavenger Obywatel (1,070 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 115 wizyt
pytanie zadane 8 września 2017 w JavaScript, jQuery, AJAX przez issac Nowicjusz (170 p.)
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o szczegółowe opisanie problemu oraz udostępnienie wszystkich istotnych informacji (kody źródłowe, zrzuty ekranu itp.).Opisanie problemu

55,135 zapytań

99,352 odpowiedzi

204,335 komentarzy

27,137 pasjonatów

Przeglądających: 350
Pasjonatów: 21 Gości: 329

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...