• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

windows 10 - Smutka minka i komunikat

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
17,672 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Aravorn Nowicjusz (120 p.)
Witam, Wystąpił na moim laptopie dziwny błąd. Przy ładowaniu się systemu ukazał się komunikat ze smutną minką na niebieskim tle " Komputer napotkał problem i należy go uruchomić ponownie. Trwa zbieranie informacji o błędzie. Po zakończeniu tego procesu komputer zostanie automatycznie uruchomiony ponownie " . Trwa już to od paru godzin i nie wiem co robić .  Próbowałem utworzyć nowe konto z nadzieją, że tam owy błąd nie wyskoczy , prówbowałem też uruchomic w trybie awaryjnym lub wejść w bios'a ,  lecz nie miałem na to czasu. po uruchomieniu na reakcje mam dosłownie mniej niż minute , nim zdąże cokolwiek zrobić wyskakuje ponownie ten komunikat i tak w kółko. Wyczytałem w sieci, że na windows 10 przy urumianiu systemu nie da się wejść w biosa, trzeba to zrobić dopiero po wejściu na konto, a w moim przypadku nie da rady tego zrobić (za mało czasu). Laptop nie posiadał w zestawie płytki z windows'em, co niestety jest teraz małym problemem. Miałeś/aś już z czymś takim do czynienia? Jeśli tak to napisz proszę, w jaki sposób naprawiłeś/aś ten błąd.                                            Dzięki za jakikolwiek pomysł :)
komentarz 12 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Wyczytałem w sieci, że na windows 10 przy urumianiu systemu nie da się wejść w biosa, trzeba to zrobić dopiero po wejściu na konto,

W jaki sposób wchodzi się w BIOSa przy uruchomionym systemie? 

wejść w bios'a ,  lecz nie miałem na to czasu. po uruchomieniu na reakcje mam dosłownie mniej niż minute ,

No i tak ma być - u mnie jest to dosłownie kilka sekund - po pierwsze BIOS to jest ostateczność i raczej nie warto pokazywać tego zwykłemu użytkownikowi (a więc im szybciej zgaśnie ekran tym lepiej) a poza tym jeśli czas na reakcje wynosiłby kilka minut, to samo uruchomienie komputera trwałoby dłużej

komentarz 23 sierpnia 2018 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Akurat dobrze wyczytał. Potrzebna jest partycja MBR, która nie tworzy się automatycznie przy instalowaniu windows 10. To samo jest z linux. To nie rok 00, gdzie przycisk f1 wchodził do biosu. https://www.laptopmag.com/articles/access-bios-windows-10
1
komentarz 23 sierpnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Czemu ma służyć to całe komplikowanie i jakieś dodatkowe partycje na dysku?? Ja wchodzę na szczęście do BIOSu wciskając DEL.
komentarz 24 sierpnia 2018 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
O to już musisz spytać microsoft, przypuszczam, że to kwestia bezpieczeństwa.
komentarz 24 sierpnia 2018 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Dodam przy okazji, że skoro wchodzisz do bios to też takową partycję posiadasz.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2018 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,880 p.)
Do biosu wchodzisz wciskajac F12, ESC, F11 lub DELETE podczas uruchamiania sie maszyny. Zalezy od plyty glownej. U mnie np jest to ESC. Sprawdz w necie jakim przyciskiem wchodzi sie w bios na Twojej maszynie. Po prostu jak tylko zacznie Ci sie uruchamiac komputer to zacznij wciskac w kolko ten klawisz. Przeniesie Cie to do BIOSU i zatrzyma rozruch jednostki, wiec Windows sie nie uruchomi. Chociaz nie wiem czy z poziomu BIOS naprawisz system.

Mala uwaga. W BIOS mozesz wejsc nawet bez systemu czy dysku. Pamiec BIOS znajduje sie na plycie glownej. Nie pamietam dokladnie jak to sie nazywa, jak ktos wie niech podrzuci.

Jedynym ratunkiem wydaje sie utworzenie plyty/usb z windowsem, albo wejscie w tryb awaryjny. (Wygoogluj sb, nie pamietam klawisza). No i format. Ale to jak zawsze ostatecznosc.
0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Trudno się tu wypowiedzieć. Błędów może być wiele... Może spróbuj zbootować jakiegoś pendrive i zainstalować z niego system, wtedy masz jakiś, jakikolwiek system. A jak wejdziesz na dysk dokładniej na partycje dysku tam gdzie masz zainstalowanego Windowsa, to możesz zrobić kopie zapasową.
–2 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2018 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Musisz zbootować system windows na pendrive i go zainstalować, albo naprawić jeśli będzie tam taka opcja. - klucz jest cyfrowy, więc nie masz co się martwić. Do biosu tak jak wyczytałeś w Internecie nie wejdziesz. Chyba, że zainstalujesz linux i odpowiednio skonfigurujesz, ale i tak wejście do BIOS nic ci nie da.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 755 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 309 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Viper_0707 Nowicjusz (120 p.)
–1 głos
4 odpowiedzi 1,324 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...