• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem ze zaktualizowaniem Windowsa 10

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
572 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Sowusik Nowicjusz (120 p.)
edycja 12 lipca 2018 przez Sowusik

Cześć,
mam problem ze zaktualizowaniem dziesiątki. Od dłuższego czasu mam możliwość instalacji, chyba kwietniowej, ale nie jestem pewna, aktualizacji. Problem polega na tym, że ta aktualizacja za nic nie chce się zrobić.
Jestem chwilę po trzeciej próbie zaktualizowania i dalej nic.

Cały proces wygląda tak:
- Wyłączam laptopa opcją "Zaktualizuj i zamknij", aktualizacja się (chyba) pobiera. Trwa to do dwóch godzin, może troszkę dłużej,
- Włączam go, aktualizacja się przetwarza, co trwa o wieeele dłużej, dzisiaj na przykład z jakieś 5-6 godzin,
- Po wszystkim mam czarny ekran z napisem "Trwa przywracanie poprzedniej wersji systemu Windows...", kolejna godzinka,
- Wchodzi logowanie, pulpit, itd.

Wcześniej próbowałam opcji z ponownym uruchomieniem, dzieje się to samo.

Najbardziej przeszkadzają mi powiadomienia o aktualizacji, co godzinę, które wyskakują, przerywając mi to co robię, denerwując przy okazji.

Dodam jeszcze, że żadnych punktów przywracania nigdy nie robiłam, w ustawieniach raczej nic nie kombinowałam.
Za pierwszym razem lapek mi się rozładował, aktualizacja się przerwała i przy włączeniu był ten sam czarny ekran z napisem.

Zastanawiałam się też nad możliwością wyłączenia aktualizacji zupełnie, ale przekopując internet nie mogłam nic zrozumieć. Informatykiem nie jestem, fachowego języka nie rozumiem za bardzo i jeśli ktoś zechciałby mi pomóc, proszę o używanie "normalnych" słów. laugh

Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc!

+ Żeby uniknąć dodatkowych niejasności:
Laptop Lenovo, nowiutki, kupiony rok temu miał już Windowsa 10 zainstalowanego.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2018 przez Jason_Nr_1 Bywalec (2,980 p.)

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Z tej samej strony możesz również pobrać narzędzie, za pomocą którego utworzysz obraz ISO Windowsa 10 z najnowszymi poprawkami ( Pobierz narzędzie ), a po nagraniu tego obrazu na płytę DVD lub na nośniku USB będziesz mógła np. wgrać najnowszą wersję systemu poprzez jego aktualizację lub instalację zupełnie na czysto.

 Jest to prawdą że karta WLAN marki Broadcom +Win7 blokują razem aktualizacje z czarnym ekranem i niebieskim logo windowsa. Wystarczy wypiąć tą kartę i zainstalować windowsa. lecz niestety nie będzie działać Wi-Fi ewentualnie jeszcze Bluetooth. jak się zainstaluje win10 też nie będzie można  zainstalować karty WLAN ponieważ pokażę się czarny ekran z niebieskim logiem.

Opcje odzyskiwania w systemie Windows 10

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12415/windows-10-recovery-options

komentarz 12 lipca 2018 przez Sowusik Nowicjusz (120 p.)
Cóż, nie chciałabym tracić wifi i bluetooth, bo korzystam z nich. Nie mam pojęcia nawet co to za karta, tak czy siak rozbrajać laptopa nie chcę, bo go później nie złożę (po prostu się nie znam) i nie rozumiem co ma do tego windows 7, którego przecież nie mam. Żadnego logo windowsa także nie mam ale za to jest logo Lenovo, które z resztą zawsze wyświetla mi się przy włączaniu laptopa.

Nie stracę plików przy instalacji systemu z tego czegoś?
komentarz 12 lipca 2018 przez Jason_Nr_1 Bywalec (2,980 p.)

Zapisz sobie Pliki na USB, Zdjecia, Skany itp.

Wchodzisz do BIOSu (https://www.youtube.com/watch?v=6q6vbZ5J4-k lub F12 na samym początku po uruchomieniu komputera), przechodzisz do zakładki "Boot":
- Secure boot - Disabled
- boot list options - zmieniasz na "legancy" lub coś podobnego

W zakładce "Security" jest też:
- Secure boot mode: "Standard" jako domyślne.
Jeśli zmiana w "Boot" się nie powiedzie - zmień tutaj też.

To powinno pozwolić uruchomić instalację z pendriva/płyty - po skończonej instalacji możesz wrócić do poprzednich ustawień.

Tutaj masz 45 Min. Video gdzie z Gosicem Krok po kroku przeprowadzisz z nim Instalacje 10,

https://www.youtube.com/watch?v=WS4Ywnfb8vY

Duzo Cierpliwosic ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 519 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 280 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 585 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...