• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

CSS i hover: Problem z powiększeniem tekstu z obrazkiem

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
399 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2018 w HTML i CSS przez Bartloica Nowicjusz (240 p.)
Jak zrobić w CSS żeby obrazek i tekst w prostokącie który jest nałożony na obrazek powiększał się i zmniejszał razem z obrazkiem? Ponieważ gdy najadę na obrazek to prostokąt z kwadratem się powiększa razem z nim, zaś gdy najadę kursorem na dolną część obrazka gdzie nałożony jest div w tekstem w prostokącie to on się powiększa a obrazek zostaje w pierwotnej formie

 

Oto mój nabazgrany kod:

https://pastebin.com/E3bxY0Yv

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 lipca 2018 przez Konrad Fx Mądrala (6,910 p.)
wybrane 11 lipca 2018 przez Bartloica
 
Najlepsza
Dodaj to proszę na codepen, lepiej widać i można od razu zobaczyć ofekt jakiejś poprawy kodu :)
komentarz 11 lipca 2018 przez Bartloica Nowicjusz (240 p.)
1
komentarz 11 lipca 2018 przez Konrad Fx Mądrala (6,910 p.)
https://codepen.io/anon/pen/NBPENK?editors=1100

Jeśli pomogłem możesz dać jako najlepsza odpowiedź ;)

Jeśli masz jakieś pytanie mogę Ci wytłumaczyć jeszcze na discord
komentarz 11 lipca 2018 przez Bartloica Nowicjusz (240 p.)

hmmm chyba nie dokońca :) po najechaniu na dolną część obrazka faktycznie podnosi się razem z nim ale po chwili obrazek opada a tekst zostaje u góry surprise

komentarz 11 lipca 2018 przez Konrad Fx Mądrala (6,910 p.)
A chcesz żeby zostałwał razem podniesiony tak?

W takim razie chwila
komentarz 11 lipca 2018 przez Konrad Fx Mądrala (6,910 p.)
Sporo zmieniłem ale kod tego wymagał, mam nadzieję że będziesz zadowlony z efektu :)

 

https://codepen.io/anon/pen/NBPENK?editors=1100
komentarz 11 lipca 2018 przez Bartloica Nowicjusz (240 p.)

WOW mega o to mi chodziło od rana nad tym siedzę, ale jak to mówią trening czyni mistrza idę teraz przeanalizować kod! pozdrawiam laugh Oczywiście leci najlepsza odpowiedź yes 

komentarz 11 lipca 2018 przez Konrad Fx Mądrala (6,910 p.)
Dzięki, jak będziesz miał pytania możesz pisać na konrad.trade@gmail.com

Wytłumacze Ci kod jak coś ;)
komentarz 11 lipca 2018 przez Bartloica Nowicjusz (240 p.)
Ok dzięki wielkie!

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 365 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2019 w HTML i CSS przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 280 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 440 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2017 w HTML i CSS przez pebrzosky Obywatel (1,160 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...