• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

staż w firmie, pierwsza praca

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,046 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kracjan122 Początkujący (370 p.)
Cześć,

Uczę się od jakiegoś czasu programowania i coraz bardziej się do tego przekonuje, może do tego stopnia, że chciałbym aby stało się to moją pracą.

W związku z tym, mam takie orientacyjne pytanie, jak wygląda sytuacja z dostaniem się na płatny staż podczas gdy nie jestem studentem informatyki (ani nigdy nie byłem)? Jestem studentem innego, nie technicznego kierunku.

Pytam, ponieważ wielu znajomych po drugim roku informatyki dostało się na płatne (i to całkiem dobrze) staże/praktyki.

Przede wszystkim zdaję sobie sprawę, że muszę dość sporo umieć, mieć swoje projekty itp. Dlatego myślę, że za około 1,5 roku będę na wystarczającym poziomie, żeby na poważnie myśleć o takich praktykach.

Czy studenci informatyki są po prostu chętniej przyjmowani, czy nie ma to większego znaczenia? (Wiem, że odpowiedź na to pytanie prawdopodobnie zacznie się od słów "To zależy...") ;)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 11 lipca 2018 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
Nie ma znaczenie czy jesteś studentem informatyki czy filologii kaszubskiej.

Zwykle to jest tak że wysyłasz CV, czekasz kilka dni/tygodni i dzwoni zwykle pani z hr, pyta o jakieś pierdoły i wysyłają Ci treść zadania na maila. Masz czas 1-2 dni na wykonanie go. Zwykle wrzuca się to na gita z instrukcją obsługi (jak odpalić) i następnie czekasz na wiadomość zwrotną czy się dostałeś czy nie.
komentarz 11 lipca 2018 przez kracjan122 Początkujący (370 p.)
Możliwe, nie wiem, ale przejrzałem teraz jakieś oferty i wszędzie było wymagane bycie studentem informatyki lub podobnego kierunku, ale może to rzadkość. Poza tym na pewno wysłałbym CV tak czy tak.

A czy myślisz, że kwota 3 tys 'na czysto' w Krakowie nie jest przesadzona? Mnie się wydaje sporo jak na staż, ale podobno to nic wielkiego i dość normalna stawka.
komentarz 11 lipca 2018 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
Jest napisane, że chcą studenta informatyki albo pokrewnych, ponieważ taka osoba będzie coś ogarniała programowanie i w teorii będzie znała kilka narzędzi. Co nie musi być prawdą.

Oczywiście jeżeli masz zrobionych kilka projektów, którymi możesz się pochwalić i znasz jakąś topową technologię to raczej się dostaniesz.

Jeżeli chcesz się dostać na płatny staż z zerową wiedzą to raczej na pewno się nie dostaniesz. Z kolei jeżeli chcesz iść z zerową wiedzą na jakiś darmowy staż to poszukaj w okresie zimowym. Zwykle wtedy przyjmują takich zielonych i sprawdzają czy da się z nich zrobić programistów bądź nie.

Nie znam standardów krakowskich i nie mogę się wypowiedzieć jak tam ludzie zarabiają ale na mój nos 3K na stażu to mocno przesadzona kwota.

Jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi, bo to nie jest prawda objawiona :D
2
komentarz 11 lipca 2018 przez criss Mędrzec (172,590 p.)

przejrzałem teraz jakieś oferty i wszędzie było wymagane bycie studentem informatyki lub podobnego kierunku

To nie znaczy, że nie możesz wysłać CV. W ogóle nie patrz na tego typu wymagania. Jeśli faktycznie ich to obchodzi, to po prostu nie przejdziesz. 

+1 głos
odpowiedź 11 lipca 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Wiesz to zalezy od firmy. Po pierwsze załuż GitHuba i wrzucaj tam woje projekty. Małe czy duże ale wrzucaj. Bądź aktywny by też ktoś mógł ocenic twój postęp. Kolejna sprawa to dobrze przygotowane CV. Na pierwszym miejscu mieść doświadczenien, link do Githuba to co umiesz a dopiero później pisz o studiach itp. Jesli jesteś studentem to jesteś bardzo atrkacyjny dla firm bo iższe koszty zatrudnienia a jeszcze jak umiesz programować to już zajebiście. Myśle ze nie powinno być z tym problemu. Zachęcma cię idź próbuj bo to mega rozwija. To jest mega pouczające od własnej nauki w zaciszu domowym.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,651 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kracjan122 Początkujący (370 p.)
+6 głosów
6 odpowiedzi 6,258 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...