• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer multimedialny za ~2000zł [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
250 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2018 w Sprzęt komputerowy przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)

Witam,

Mam zadanie złożenia komputera za około 2000zł. Nie będzie on przeznaczone do gier, tylko raczej przeglądania internetu, prostych aplikacji i oglądania filmów. Musi być cichy i najlepiej niewielki. Najlepiej, aby miał możliwość dołożenia karty graficznej w przyszłości. 

Po kilkudziesięciu minutach na morelach znalazłem coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/ecaf7b3e/
 

Wydaje mi się to całkiem rozsądnym zestawem. Posiadam też do tego w domu dysk hdd, napęd optyczny i dodatkowy wentylator 120mm. 

Co do obudowy po obejrzeniu kilku recenzji uznaję, że "może być", chociaż jeśli ma ktoś inną propozycję w podobnym budżecie to chętnie się zapoznam. 

Proszę o ocenę i sugestie, co mógłbym w tym zestawie zmienić.

Ankieta: ocena zestawu

Możliwe odpowiedzi:
1 (0 głosów)
2 (0 głosów)
3 (1 głos, 33%)
4 (1 głos, 33%)
5 (1 głos, 33%)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 lipca 2018 przez Bembnias Początkujący (450 p.)

Zobacz sobie na to, myślę że trochę bardziej przyszłościowa stacja:
ZESTAW 2000-,,
Jeśli uważasz ze nie potrzebujesz dysku m.2 (6 razy szybszy niż SATA6) to zmień 
 

komentarz 10 lipca 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Dziękuję za odpowiedź,
Dysk nvme sobię odpuszczę, chociaż sam taki sam dokładnie posiadam. Na potrzeby tego zestawy sata będzie wystarczający i o wiele tańszy.
Nad płytą się zastanowię, bo jednak chłodzenie sekcji zasilania zawsze się przyda. A co do procesora to mam dylemat. Taka i3 to naprawdę dużo mocy jak na bardzo podstawowe przeznaczenie, a z kolei i5 to jeszcze więcej mocy za nie dużo większą cenę...

Przedyskutuję to jeszcze z osobą dla której ten komputer składam.
komentarz 11 lipca 2018 przez Bembnias Początkujący (450 p.)

Cieszę się że mogłem jakoś pomóc laugh

 

komentarz 11 lipca 2018 przez Andrus Obywatel (1,920 p.)

@Bembnias, Ja bym zmienił budę na Genesis Titan 660 Plus

komentarz 11 lipca 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)

Bardziej zależy mi na małej obudowie. Zastanawiam się nad czymś takim nawet: Chieftec CI-01B-OP

komentarz 11 lipca 2018 przez Bembnias Początkujący (450 p.)
@lolk45 Tylko że do tego Chieftec'a wchodzą Ci wyłącznie płyty mini-ATX (Chyba że to nie problem).
komentarz 11 lipca 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)

Właśnie się zastanawiałem, bo różnie określają to różne strony, ale wydaje mi się, że płyta microATX wejdzie. Bo z koleji do większosci obudów wchodzą płyty miniITX, które są już drogie i słabo wyposażone. Znalazłem fajną i dosyć tanią płytę Gigabyte B360M D3H

Możliwe że pogubiłem się już w standardach, chociaż po zdjęciach wydaje mi się że jest dosyć sporo miejsca w środku.

0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2018 przez Krzysztof_Nowak Stary wyjadacz (10,980 p.)
Nie bierz tego dysku SSD bez PRO! Chłodzenie do proca masz BOX :p nie trzeba innego

Zobacz ten zestaw https://www.x-kom.pl/lista/fptm7q9lm
komentarz 12 lipca 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Na dysk mnie namówiłeś, a co do reszty to nie dokońca pasuje do koncepcji zestawu. Ma to być mały i chichy htpc. Obudową będzie chiftec cube, więc format microATX.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 416 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez PoetaKodu Stary wyjadacz (10,990 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 526 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 93 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...