• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kurs google android. Warto?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,273 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2015 w Java przez Artur Czopek Początkujący (260 p.)
Witam, chciałbym zacząć się uczyć programować na androida :) Chciałbym zapytać od czego zacząć naukę? Jakaś konkretna książka? A może ten kurs google'a jest warto polecenia? http://developer.android.com/training/basics/firstapp/starting-activity.html

Słyszałem też o tej ksiązce, ktoś może się wypowiedziec?

http://helion.pl/ksiazki/android-w-praktyce-charlie-collins-michael-galpin-matthias-kaeppler,androp.htm#szczegoly

Podstawy javy znam, xmla niezbyt. Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi :))

6 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 lipca 2015 przez Bartłomiej Słowik Użytkownik (620 p.)
wybrane 4 lipca 2015 przez Artur Czopek
 
Najlepsza
Nie kupuj żadnych książek do androida! Szczególnie tylko w jęyku polskim. Zobacz to wydanie jest z 2012 roku. Android od tego czasu bardzo się zmienił i więszkośc przykładów z tej ksiązki będzie przestarzała. Najlepszym rozwiązaniem jest nauka z ich tutoriali, które są naprawdę proste i napisane językiem w miarę prostym :) Jak czegoś nie będziesz umiał to na pewno na stacku jest rozwiązanie :P albo można poszukać jeszcze na yt. Pozdrawiam i zdecydowanie odradzam kupno ksiązki, bo to kasa wyrzucona w błoto. Ewentualnie kup sobie coś do javy :)
0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Mówią że podstawy programowania zaczyna się od C++. Osobiście zacząłem od htm'a i css'a i jakoś to idzie. Jeżeli chodzi o ksiązkę to też planuję w najbliższym czasie ją kupić. Oczywiście warto zapoznać się z kursu, ale po wielką widzę zajrzyj do ksiązki :p
0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Najwazniejsze żebyś trochę znał Jave/C++ i ogólnie żebyś umiał programować. Potem można uczyć się z tych książek.
0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Ja ci radzę zacząć od łatwego projektu :D
0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
https://www.youtube.com/user/JavaDevMatt/

Kanał programisty androida wykorzystującego Jave. Bardzo dobry, opowie wiele zagadnień o swojej pracy, narzędziach i technologii, którą wykorzystuje. Na kanale ma również kilka odcinków z serii LibGDX.
0 głosów
odpowiedź 4 lipca 2015 przez Artur Czopek Początkujący (260 p.)
c++ umiem, jestem po pierwszym roku studiow na aghu, jave tez mialem przez semestr wiec umiem w jakims stopniu, teraz chodzi mi o samego andka z czego sie ksztalcic :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 110 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,271 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2017 w Java przez Jake Obywatel (1,820 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 978 wizyt

92,544 zapytań

141,387 odpowiedzi

319,503 komentarzy

61,930 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...