• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zrobić animacje tła menu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
789 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2018 w HTML i CSS przez extr4v3rT Początkujący (440 p.)
zmienione kategorie 10 lipca 2018 przez Patrycjerz

Witam, pisze z zapytaniem jak można zrobić taką animacje menu, to znaczy, jak zrobic te pojawiające się tło po przescrollowaniu. Jak to zrobić? Pozdrawiam. 

komentarz 9 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Zła kategoria
komentarz 9 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Ale jaka animacja bo niebyt rozumiem... tam jest po prostu jakieś video na początku i tyle, chyba, że u mnie na Chromie nie wszystko się pokazuje...
komentarz 9 lipca 2018 przez Kamil Batorski Obywatel (1,870 p.)
Ta animacja to nic trudnego, zrób to co Ci mówi i się uda

1. Napisz diva odpowiadającego za tło.

2. Wrzuć żeby jego tłem (100% width!!!) było wskazane video.

3. Napisz autoplay i loop filmu w javascript.

Gotowe! Jeśli masz problemy pisz napisze Ci to. :D
komentarz 10 lipca 2018 przez extr4v3rT Początkujący (440 p.)

mi chodzi o to ze jak zjedziecie troche na dół strony to wtedy u góry tam gdzie jest menu ukaze sie animacja o taka ^^ to szare tło na menu. 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 lipca 2018 przez cz3ran Stary wyjadacz (13,380 p.)
Na to składa się kilka rzeczy, po pierwsze musisz mieć dwie klasy - jedną dla menu, które jest na górze (zwykły ostylowany div), drugą tak żeby to menu miało position fixed - menu będzie przyklejone w wyznazonym przez Ciebie miejscu (pewnie na samej górze). Następnie na podstawie scrolla w JS ustawiasz zmianę klasy - jeżeli scroll < Twoja wartość, nadajesz mu zwykłą klasę, natomiast w przeciwnym razie dajesz klasę z fixed.

Jeżeli chodzi o animację, wydaje mi się że w tym przypadku wystarczy zastosować transition dla wysokości i koloru - przy zmiane klasy opcja transition doda Ci porządaną animację (jeżeli chcesz zrobić coś bardziej wymyślnego, możesz użyć animation zamiast transition. Jeżeli chcesz się nauczyć animowania w CSS (podstaw), polecam tego Pana na YT - https://www.youtube.com/watch?v=8kK-cA99SA0&list=PLqGj3iMvMa4LvJ8VctoXnPI0dtE40wfid.

Jeżeli będziesz miał jakieś problemy, w necie masz od groma różnych przykładów, wystarczy wpisać animationed sticky header/menu w google i masz.
komentarz 11 lipca 2018 przez extr4v3rT Początkujący (440 p.)
a mogłby pan napisać tą funkcje w js ? :D
komentarz 12 lipca 2018 przez EdeX Mądrala (5,110 p.)
Tą funkcję już dał kiedyś w filmie Pan Zelent. To był film o rozwijanym, przyklejanym menu. HTML chyba 4. Wystarczy zmienić kod na własne potrzeby
komentarz 12 lipca 2018 przez cz3ran Stary wyjadacz (13,380 p.)

@extr4v3rT,  już pare razy za napisanie kodu zostałem przez resztę zrugany, więc mam nadzieję że kroki, które wymieniłem wystarczą, ewentualnie możesz znaleźć jakieś gotowe rozwiązania.

komentarz 12 lipca 2018 przez extr4v3rT Początkujący (440 p.)
dobra, dziekuje bardzo za pomoc. Pozdrawiam :D

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 714 wizyt
pytanie zadane 23 października 2016 w HTML i CSS przez Bakr Mądrala (6,850 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 149 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 377 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...