• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy uczyć się javy?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
557 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2018 w Java przez matmati2003 Użytkownik (620 p.)
Mam pytanie odnośnie nauki javy. Aktualnie uczyłem się c# i mogę powiedzieć, że opanowałem większość podstaw. chciałbym przerzucić się teraz na Jave, tylko nie wiem czy jest sens w takiej zamianie języka. Z góry dziękuje za wszystkie wypowiedzi na temat Javy i c# oraz zamiany tych języków.

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 9 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 10 lipca 2018 przez matmati2003
 
Najlepsza
Co rozumiesz przez większość podstaw? Proponuję najpierw napisać z 2-3 nieco większe aplikacje, pobawić się testami, wydajnością, jakimiś wzorcami projektowymi itp. i dopiero wtedy stwierdzisz, czy warto zmieniać język. Zobaczysz zresztą, że gdy opanujesz dobrze jeden język wraz z całym jego ekosystemem to kolejne języki nie będą już tak dużym problemem.
0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Nie zmieniaj. Opanuj C# na jakimś sensownym poziomie. Uczenie sie podstaw kazdego języka jest dziwnym podejściem bo umiesz zrobić proste rzeczy w każdym języku a nic sensownego w jednym.
0 głosów
odpowiedź 11 lipca 2018 przez BielikTM Początkujący (310 p.)
To nie jest głupi pomysł, zobaczysz, że jak nauczysz się jednego języka to inne języki staną się łatwiejsze.
0 głosów
odpowiedź 11 lipca 2018 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Java, Kotlin, Scala są podobne do C#. Znając jeden z tych języków łatwo się przestawić na drugi. Mi się podoba Scala wprowadza takie smaczki dla zawodowych programistów.
komentarz 17 lipca 2018 przez nantl Nowicjusz (200 p.)
Za przeproszeniem, ale gówno prawda. Scala jest o wiele bardziej skomplikowana od javy, c# korzysta z mixu functional programming i object oriented co sprawia, że programista przechodzący do niej z języków imperatywnych pisze przez długi czas straszny kod, i nie korzysta z jej głównych zalet, jak immutable data structures i higher order functions. Kotlin już jest bliżej, ale nadal przejście z niego na scale jest bolesne.
–3 głosów
odpowiedź 9 lipca 2018 przez toffik93 Bywalec (2,820 p.)
W internecie jest mnóstwo darmowych kursów Java. Myślę, że podstawy na spokojnie jesteś w stanie ogarnąć przy pomocy takiego kursu. Jeśli będziesz potrzebował czegoś więcej, to proponuję zainteresować się szkołami programowania (np. Kodilla) i wziąć udział w odpowiednim kursie.
komentarz 11 lipca 2018 przez must Bywalec (2,980 p.)

żartujesz? laugh

komentarz 11 lipca 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

@toffik93, ja po 2/3 latach jako Java Developer mogę powiedzieć że Java Core znam dobrze... takie 3/5 :D ....  więc to nie takie łatwe

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,104 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 841 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2017 w Java przez xmigox Obywatel (1,090 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 296 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2016 w Java przez xydden Gaduła (4,480 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...