• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomysł na program C#

Object Storage Arubacloud
+1 głos
6,176 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2018 w C# przez daniel500013 Użytkownik (850 p.)
Witam mam pewien problem ponieważ uczę się programować w C# ale nie mam pomysłu jaki program zrobić.

Czy moglibyście dać mi jakieś ciekawe pomysły
komentarz 9 lipca 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Chodzi ci o program w konsoli, z GUI czy webowy? Dodatkowo, na jakim poziomie?
komentarz 9 lipca 2018 przez daniel500013 Użytkownik (850 p.)
Bardziej mam namyśli programowanie w GUI i to ma być program raczej na średnim poziomie

4 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 9 lipca 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
wybrane 20 lipca 2018 przez daniel500013
 
Najlepsza

A czym sie interesujesz poza programowaniem? 

Z jakich aplikacji korzystasz na co dzień? Może zrób coś podobnego, albo coś czego brakuje 

+Jak zaczynasz to polecam robienie aplikacji "dla zabawy"
Które są proste, można pokazać kolegom, jakoś ich użyć na wczesnym etapie, co pozwala na zobaczenie jakie możliwości daje programowanie
Przykładowo -> aplikacja do spamowania wiadomościami na facebooku

[Niżej możesz pominąć, moje przemyślenia na temat nauki]

Pewnie znajdą sie osoby które stwierdzą że to głupie i trzeba robić zawsze pożyteczne i profesjonalne osoby, no ale pomyślmy, co najłatwiej motywuje? Jednym z tych elementów są szybkie fajne efekty, a co nie jest szybszym fajnym efektem niż program, który można zrobić w jeden wieczór, ulepszyć w drugi i skończyć w trzeci, a już po pierwszej godzinie czy dwóch jest użyteczny? 
I jako użyteczność nie mam na myśli kolejnego kalkulatora, albo programu do tworzenia zwierząt przy nauce dziedziczenia, tylko rzeczywistą aplikacje której możesz użyć kilka razy i pochwalić sie nią znajomym 

Jeśli zaczynasz, możesz pomyśleć nad takimi aplikacjami które będą nie tylko nauką, ale też zabawą (jak jeszcze nie myślisz biznesowo)
Dużo lepiej się nauczysz robiąc rzeczy praktyczne, gdzie jak czegoś nie rozumiesz -> szukasz w internecie, niż klasyczne przykłady 
Albo te których nigdy nie rozumiałem -> próby robienia programów konkretnym podejściem albo z konkretnym wzorcem, co często kompletnie nie pasuje, ale jest na jakiejś tam liście zadań 
Ja przykładowych wzorców nauczyłem się na większym projekcie, dopiero w miejscu gdzie ich serio potrzebowałem i podczas nauki wiedziałem do czego dokładnie są mi potrzebne i w czym mi pomogą 
Zauważyłem że sporo osób uczy sie różnych elementów/wzorców nie wiedząc do końca poco im to

komentarz 9 lipca 2018 przez daniel500013 Użytkownik (850 p.)
1.Poza programowaniem robię grafiki

2.A jeżeli chodzi o "coś podobnego czego mi brakuje" to własnie tu mam mały problem bo w sumie niczego mi własnie nie brakuje i w tym problem

3.Jeżeli chodzi o mnie to własnie robię aplikacje raczej do zabawy tylko niestety nie mam pomysłu co by tu zrobić
+2 głosów
odpowiedź 9 lipca 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Z mojej strony to jeśli umiesz C# to polecam zainteresować się na początek WinForms by robić apki na windowsa lub jeśli chcesz robić gry to Unity, ewentualnie biblioteka sfml. Zacznij od prostych tak jak piszą kalkulator lub jakiś wygaszacz ekranu.
+1 głos
odpowiedź 9 lipca 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Web scraping:

strona basenu wyswietla ile jest obecnie osob, zrób program który zrobi dniowa statystyke kiedy jest najmniej ludzi (odptytujesz co kilka minut i zapisujesz w bazie). Albo szukasz mieszkania i potrzebujesz zaawansowanego wyszukiwania, ktorego nie oferuje wyszukiwarka na stronie - robisz program ktroy sprawdza ogloszenia w poszukiwaniu slow kluczowych

Web crawler:

Np program ktory ktory znajdzie w domenie Twojej szkoly wssystkie maile.

Aplikacja szyfrujaca.

Aplikacja okienkowa do prseprowadzania testow abcd.
+1 głos
odpowiedź 9 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Szczerze mówiąc to osobiście wielu początkującym polecam listę TODO ale taką, aby samemu możliwie bardzo ją rozbudować w zakresie różnych funkcjonalności. Wpadł mi jednak inny pomysł, który wydaje mi się rozsądnie trudny (jeśli można tak "po polskiemu" napisać :) i może być ciekawy jako początek nauki:

Zrób aplikację do zbierania informacji o osobach, ale taką rozbudową o różne walidatory. Na przykład mamy widok do wprowadzenia danych osoby jak imię, nazwisko, datę urodzenia, adres, dane bardziej szczegółowe jak numer pesel, numer dowodu, jeśli ma to numer NIP, jeśli firma to numer REGON, niech będzie też pole np. na podanie numeru swojej karty kredytowej itp.

I drugie okienko, gdzie np. masz możliwość wyszukania osoby po różnych danych, różnych kryteriach, np. po numerze pesel, albo po dacie urodzenia od-do, albo po ustawieniach mieszanych itp.

I np. trzecie okienko z jakimiś prostymi statystykami do samodzielnej konfiguracji, np. pokazanie ilości osób w jakiś przedziałach wiekowych, z jakiś miast, województw itp. itd.

 

Generalnie już wyjaśniam po co to wszystko:

  1. Nauczysz się jakoś sensownie wizualnie rozmieszczać elementy, nie chodzi tu o jakąś mega grafikę itp. Nie, to nie tego typu aplikacja, ale oczywiście możesz się też i fajnie pobawić tu grafiką jeśli chcesz.
  2. Musisz poczytać o różnych walidatorach, czyli np. jak sprawdzić czy podany numer pesel jest poprawny itp. I możesz wtedy na bieżąco weryfikować i jeśli np. podasz zły pesel to zablokujesz opcję zapisu i wyświetli się komunikat. Dzięki temu pobawisz się nie tylko w robienie formatek ale i poćwiczysz jakieś algorytmy walidacyjne, pętle itp. itd.
  3. Z czasem jeśli udałoby Ci się tę apkę zrobić to będziesz miał bardzo dobry punkt wyjścia do refaktoryzacji kodu aby pomyśleć nad jakimiś wzorcami projektowymi i ogólnie sam zobaczysz w trakcie pisania, że wiele operacji jest powtarzających się i zaczniesz kombinować nad jakąś lepszą strukturą aplikacji.
  4. Możesz jednocześnie pouczyć się stosowania dodatkowych bibliotek itp. np. coś do jakiś prostych wykresów w statystykach itp.
  5. Możesz pouczyć się podstaw obsługi baz danych aby zapisywać gdzieś informacje.

Moim zdaniem jeśli udałoby Ci się coś takiego zrobić to byłby to bardzo dobry element w Twoim portfolio do CV. Pokazałoby to, że ćwiczysz myślenie logiczne, jakieś bardziej złożone aplikacje itp. itd. 

A wbrew pozorom wcale nie jest to trudna aplikacja, trzeba tylko dobrze pomyśleć co i jak ma robić i tutaj kolejna podpowiedź, zanim zaczniesz pisać weź kartkę i ołówek i rozpisz dokładnie co i jak, jakie mają być funkcjonalności itp. Uwierz mi, że nawet przy tak prostej apce jeśli nie robiłeś tego wcześniej to taka analiza może Ci zająć cały wieczór.

Powodzenia!

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 2,369 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2017 w C# przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 207 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2018 w PHP przez MiguelSantos Początkujący (270 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 3,557 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2018 w Java przez timati Bywalec (2,060 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...