• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Qt Creator - Licencje - Program idzie w świat

Object Storage Arubacloud
0 głosów
950 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2018 w C i C++ przez Artur Koniec Gaduła (3,670 p.)
Witam! Chciałbym wydać aplikację stworzoną na Qt Creatorze. Aplikacja jest w 100% darmowa, nie posiada żadnych mikropłatności, ni reklam. Stworzyłem ją na darmowej wersji Qt (Open Source'owej). Aplikacja jest skompilowana dynamicznie. Nie dokonywałem samych zmian w źródłach od Qt. Czy muszę podpisać gdzieś w samej apk że jest ona stworzona dzięki Qt Creatorowi na licencji (no właśnie, jakiej?). Jak to jest z wydawaniem pełnoprawnej aplikacji z Qt dla danej grupy odbiorców?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 lipca 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
wybrane 8 lipca 2018 przez Artur Koniec
 
Najlepsza
No to ma być darmowa to proponuje licencje GPL. Z tego co piszesz nie musisz nic pisać w apce.
komentarz 8 lipca 2018 przez Artur Koniec Gaduła (3,670 p.)
A muszę udostępniać kod źródłowy aplikacji? (Czyniąc ją open source?) Czy aplikacja może pozostać zamknięta?
komentarz 8 lipca 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Skoro apka ma być damrowa to po co masz kryć się z kodem ?
komentarz 8 lipca 2018 przez Artur Koniec Gaduła (3,670 p.)
Rozumiem, a dałbyś radę wytłumaczyć mi jedną rzecz, bo jeżeli udostępnię źródło (open source), to każdy będzie mógł wypuszczać własne wersje aplikacji, ale czy to nie oznacza że tak naprawdę ktoś może podpisać aplikację pod siebie i usunąć wszelkie oznaki że aplikacja ta tak naprawdę została stworzona przeze mnie? Od zawsze mnie to ciekawiło.
komentarz 8 lipca 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Wiesz nie wiem co ty masz za apke ale ja bym się tak z nią nie krył. Bo własnie wrzucenie czegoś jako opensource może z ciebie zrobić dość popularną osobę. Przecie wiele apek gdyby nie to że zostąły jako opensource i społecnzość je mogła rozwijać nigdy by nie były tak popularne. Zobacz jeszcze na ten typ licencji:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Licencja_MIT
komentarz 8 lipca 2018 przez Artur Koniec Gaduła (3,670 p.)

@profesorek96,  
Oo, licencja MIT wygląda naprawdę bardzo interesująco, opłaca się więc publikować apkę na githubie? I co zrobić by apka pod nią była? Wystarczy napisać to w jakimś miejsu w aplikacji?

komentarz 8 lipca 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Z tego co sie nie myle, to gdy ktod chcialby ja opatentowac, to możesz powiedzieć, ze zostala ona skopiowana/skradziona i wtedy roznica miedzy obiema wersjami musi wynosic 30%. (prawa patentowe itd, to juz sam musisz sprawdzic, jak to wygląda )

Inaczej mozna to zrobic wypuszczajac na odopowiedniej licencji, ktora zmusza osobe, do napisania wlasciciela pierwowzoru lub sam mozesz taka licencje napisac, jak sie nie myle

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 171 wizyt
pytanie zadane 20 września 2021 w C i C++ przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,037 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2015 w C i C++ przez Jakub Nowacki Początkujący (470 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 165 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2017 w C i C++ przez Jakub Wrona Nowicjusz (120 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...