• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Źródła nauki informatyki

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
348 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Frizit Nowicjusz (120 p.)
Hej

Idę właśnie do 3 klasy gimnazjum i poziom nauczania informatyki jest bardzo niski (2 lata retusz zdjęć w Gimpie) z tego powodu informatyki uczę się sam ale brakuje mi już "tematów" do nauki.

Jak dotąd nauczyłem się/opanowałem:

• HTML i CSS (podstawy)

• Python i C++ (podstawy)

• Sieci komputerowych

• Linuxa (głównie komendy)

• Budowy komputera (złożenia go tak by działał)

Najbardziej spodobało mi się programowanie jednak na razie nie chcę iść tylko w tym kierunku

Prosiłbym o jakieś tematy, książki, linki itp
komentarz 9 lipca 2018 przez Jason_Nr_1 Bywalec (2,980 p.)
edycja 9 lipca 2018 przez Jason_Nr_1
Na Stronie Helion znajdziesz bardzo dobre ksiazki A moze interesuje Cie zarzadzaniemi Projektami IT ? Super sprawa, nie programujesz tylko wizjonersko tworzysz ;).
komentarz 9 lipca 2018 przez Jason_Nr_1 Bywalec (2,980 p.)
Na Stronie Helion znajdziesz bardzo dobre ksiazki.

 
A moze interesuje Cie zarzadzaniemi Projektami IT ? Super sprawa, nie programujesz tylko wizoulizujesz je ;).
komentarz 9 lipca 2018 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Skoro sam mówisz że znasz podstawy to... jak może ci brakować tematow? Skoro to są podstawy to chyba jest coś dalej czy nie?
komentarz 9 lipca 2018 przez criss Mędrzec (172,590 p.)

@Jason_Nr_1,

wizoulizujesz je 

Co robie??? 

komentarz 9 lipca 2018 przez dvmvnvq Początkujący (420 p.)
Polecam kursy na udemy.com !
komentarz 9 lipca 2018 przez Jason_Nr_1 Bywalec (2,980 p.)

@Criss, sorry, wizjonersko, Projekt lecic wedlug twoich Mysli. A 2 kom. Bo Programm nie reagowal

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 lipca 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)

podstawy 

To jest hasło klucz :D Wybierz sobie coś z tych tematów i ogarnij go na troszeczke wyższym poziomie niż podstawy.  Skoro napisałeś, że najbardziej lubisz programowanie to polecam np ogarnąć mocniej tego pythona albo C++. Też pytanie co się kryje pod tym magicznym hasłem podstawy. Jeśli napisanie prostego hello worlda i przeczytanie jednego artykułu to tym bardziej popracuj nad poszerzeniem tego co już wiesz, bo znając podstawy wszystkiego czasem tak na prawdę nie wie sie nic :P

komentarz 8 lipca 2018 przez Frizit Nowicjusz (120 p.)
Podstawy - miałem na myśli pętlę,instrukcje warunkowe, wyboru,data,czas,liczby losowe, klasy,obiekty, funkcje, itd
komentarz 8 lipca 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
A potrafisz wykorzystać te rzeczy sensownie w jakimś programie? Znajomość składni to nie wszystko.
1
komentarz 8 lipca 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
I pod pojęciem klasy kryje się strasznie dużo materiału :P
0 głosów
odpowiedź 8 lipca 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Ja bym ci poleca przerobić sobie kurs podstaw programoania na platformie main2.edu.pl
0 głosów
odpowiedź 8 lipca 2018 przez toffik93 Bywalec (2,820 p.)
Ja polecam poznawać kolejne języki programowania. Następnie możesz sobie ogarnąć systemy CMS. Jeśli chodzi o systemy operacyjne, to został jeszcze MacOS. Poza tym polecam oczywiście poszerzać wiedzę, którą już posiadasz.
komentarz 9 lipca 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Nie zgadzam sie z nauka kolejnych jezykow programowania. Uczenie sie kolejnego bez dobrej znajomosci przynajmniej jednego nie ma sensu i mowil o tym Miroslaw Zelent w filmiku o grzechach glownych początkującego programisty.
0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2018 przez degrek Bywalec (2,380 p.)

Ja ze swojej strony mogę polecić tutki na https://strefakursow.pl wystarczy przejrzeć kategorię, a zobaczysz jak jeszcze wiele do odkrycia przed Tobą ;) 

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 151 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 441 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 455 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...