• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie mogę uruchomić instalacji CMS na hostingu home.pl

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
418 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2018 w Systemy CMS przez Widmo Nowicjusz (240 p.)
zmienione kategorie 7 lipca 2018 przez Arkadiusz Waluk

Witam,

Zakupiłem serwer i domenę na home.pl, wgrałem poprzez FTP sklep internetowy PrestShop i nie mogę otworzyć ani strony index.php, ani install/index.php - dlaczego? Pojawia się następujący komunikat w przeglądarce:

Serwer nazwadomeny.pl nie może teraz obsłużyć tego żądania.

HTTP ERROR 500

 Wgrałem również dla porównania jaki gotowy szablon HTML i nie było żadnego problemu, szablon otwierał się poprawnie. Sprawdzałem CHMOD i wszystkie uprawnienia są prawidłowo nadane 755 dla folderów i 644 dla plików. Czy miał ktoś podobne problemy z tym hostigniem? Wydaje mi się, że padł zły wybór usługodawcy... 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Ten błąd informuje nas o tym, że wystąpił jakiś błąd a hosting nie chce podawać logu błędów tylko wysyła specjalny komunikat. Jeśli inne szablony działały to może na serwerze masz inną wersję PHP niż wymaga PrestaShop? Może nie łączysz się z bazą danych?
komentarz 8 lipca 2018 przez Widmo Nowicjusz (240 p.)
Dziękuję za odpowiedź :)

Niestety ja nawet nie mam jak połączyć się z bazą danych bo nie odpala mi się instalacja presty. Szablony, które wgrywałem były w HTMLu, a nie w PHP, nie wiem, póki co moje zdanie o home.pl jest tragiczne i to samo jest z supportem bo żadnego konkretnego feedbacku.
komentarz 8 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Być może tutaj leży problem - wszystkie pliki (chyba) powinny posiadać rozszerzenie .PHP. Spróbuj ponownie pobrać Prestę oraz ponownie zainstalować ją na serwerze.
komentarz 8 lipca 2018 przez Widmo Nowicjusz (240 p.)
Próbowałem, próbowałem i to jeszcze przed napisaniem wątku. Nic to nie zmienło, a instalacji dokonać nie mogę bo tak jak pisałem nie jestem w stanie nawet odpalić install/index.php, ani /index.php.
komentarz 8 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
A na Twoim, lokalnym komputerze skrypt działa normalnie? + Jaką wersję PHP masz na serwerze?
komentarz 8 lipca 2018 przez Widmo Nowicjusz (240 p.)
Tak na localhoście działało bez problemu. CMS z oficjalnej strony. Próbowałem na wersji PHP 5.6 i 7.4

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,081 wizyt
pytanie zadane 7 września 2019 w PHP przez ItsMe Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 419 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2023 w PHP przez szoopa Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 455 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2019 w PHP przez medamis Użytkownik (660 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...