• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie mogę uruchomić instalacji CMS na hostingu home.pl

0 głosów
912 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2018 w Systemy CMS przez Widmo Nowicjusz (240 p.)
zmienione kategorie 7 lipca 2018 przez Arkadiusz Waluk

Witam,

Zakupiłem serwer i domenę na home.pl, wgrałem poprzez FTP sklep internetowy PrestShop i nie mogę otworzyć ani strony index.php, ani install/index.php - dlaczego? Pojawia się następujący komunikat w przeglądarce:

Serwer nazwadomeny.pl nie może teraz obsłużyć tego żądania.

HTTP ERROR 500

 Wgrałem również dla porównania jaki gotowy szablon HTML i nie było żadnego problemu, szablon otwierał się poprawnie. Sprawdzałem CHMOD i wszystkie uprawnienia są prawidłowo nadane 755 dla folderów i 644 dla plików. Czy miał ktoś podobne problemy z tym hostigniem? Wydaje mi się, że padł zły wybór usługodawcy... 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,280 p.)
Ten błąd informuje nas o tym, że wystąpił jakiś błąd a hosting nie chce podawać logu błędów tylko wysyła specjalny komunikat. Jeśli inne szablony działały to może na serwerze masz inną wersję PHP niż wymaga PrestaShop? Może nie łączysz się z bazą danych?
komentarz 8 lipca 2018 przez Widmo Nowicjusz (240 p.)
Dziękuję za odpowiedź :)

Niestety ja nawet nie mam jak połączyć się z bazą danych bo nie odpala mi się instalacja presty. Szablony, które wgrywałem były w HTMLu, a nie w PHP, nie wiem, póki co moje zdanie o home.pl jest tragiczne i to samo jest z supportem bo żadnego konkretnego feedbacku.
komentarz 8 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,280 p.)
Być może tutaj leży problem - wszystkie pliki (chyba) powinny posiadać rozszerzenie .PHP. Spróbuj ponownie pobrać Prestę oraz ponownie zainstalować ją na serwerze.
komentarz 8 lipca 2018 przez Widmo Nowicjusz (240 p.)
Próbowałem, próbowałem i to jeszcze przed napisaniem wątku. Nic to nie zmienło, a instalacji dokonać nie mogę bo tak jak pisałem nie jestem w stanie nawet odpalić install/index.php, ani /index.php.
komentarz 8 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,280 p.)
A na Twoim, lokalnym komputerze skrypt działa normalnie? + Jaką wersję PHP masz na serwerze?
komentarz 8 lipca 2018 przez Widmo Nowicjusz (240 p.)
Tak na localhoście działało bez problemu. CMS z oficjalnej strony. Próbowałem na wersji PHP 5.6 i 7.4

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,473 wizyt
pytanie zadane 7 września 2019 w PHP przez ItsMe Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,191 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2023 w PHP przez szoopa Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 657 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2019 w PHP przez medamis Użytkownik (660 p.)

93,741 zapytań

142,676 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,319 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...