• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer nie chce się uruchomić

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
145 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Loki Użytkownik (560 p.)
Witam.

Sprawa wygląda tak. Jakiś miesiąc temu pierwszy raz mi się zdarzyło że po naciśnięciu przycisku power nie było reakcje ze strony PC. Więc postanowiłem otworzyć obudowę i zobaczyć co tam się dzieje. I teraz nastąpiły rzeczy zaskakujące. Po wciskaniu przycisku power nic się nie działo, ale gdy wyłączyłem przycisk główny zasilacza i odczekałem około minuty i ponownie go włączyłem a następnie nacisnąłem przycisk power to komputer zareagował.

A konkretnie zareagował tak że obrócił wiatrakami przez pół sekundy ( albo i mniej) zapaliła się dioda na karcie graficznej i koniec. Tyle było z działania komputera. Aby uzyskać powtórny efekt należało powtórzyć działania, od wyłączenia zasilacza.

Zrezygnowany zostawiłem kompa na półgodziny przy wyłączonym zasilaczu, Gdy wróciłem i uruchomiłem procedurę od nowa to o dziwo komputer się uruchomił normalnie.

Podobny przypadek nastąpił dwa tygodnie temu i rozwiązaniem ponownie było zostawienie go na pół godziny przy wyłączonym zasilaczu. I było ok aż do dzisiaj.

Dzisiaj pomimo wyłączenia zasilacza dalej PC nie chce się uruchomić. A jedynie co uzyskuje to chwilowe obroty wentylatorów i mignięcie diody na karcie graficznej.

Próbowałem jeszcze wyjąć baterię z płyty głównej ale nic to nie dało.

Czy ktoś ma pomysły co to może być? Dlaczego komp zachowuję się w ten sposób? I jak go naprawić?

Dziękuję.
komentarz 7 lipca 2018 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
możesz sprawdzić jakie masz napięcie na wyjściach
komentarz 7 lipca 2018 przez Loki Użytkownik (560 p.)
Nie mam jak. No nic. Wychodzi na to że trzeba będzie do jakiegoś specjalisty zabrać.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 lipca 2018 przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)
Myślę że powodem takich problemów może być zasilacz. Mogę się mylić ale warto sprawdzić.

Podasz jaki konkretnie zasilacz posiadasz?
komentarz 7 lipca 2018 przez Loki Użytkownik (560 p.)
Zasilacz to: Cooler Master 550 W 120 mm VS Series Hybrid Modular Quiet Fan
komentarz 8 lipca 2018 przez Loki Użytkownik (560 p.)
Wow. Dzisiaj się znowu uruchomił, po 12h odpoczynku.
komentarz 8 lipca 2018 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Jeśli masz możliwość, podłącz inny zasilacz i sprawdź, czy komputer będzie uruchamiać się normalnie. Gdy sytuacja powtórzy się, będzie wiadomo że winny jest inny podzespół.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,290 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez miro Pasjonat (23,870 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 302 wizyt
pytanie zadane 18 września 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Skaiwn Początkujący (270 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 872 wizyt
pytanie zadane 10 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez Patrykoo Początkujący (320 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...