• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

@media screen dziwne zachowanie przy min-width: 980px

Object Storage Arubacloud
0 głosów
256 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2018 w HTML i CSS przez Sebastian Fojcik Nałogowiec (43,020 p.)

Witam,

nie rozumiem chyba do końca jak działa... @media screen and (min-width: XXXpx)

Myślałem, że kod zawarty wewnątrz tej reguły CSS wykona się, gdy szerokość ekranu będzie większa niż XXX pikseli. Niestety moje dzisiejsze próby zrozumienia tego okazały się klęską.

Chciałbym, aby ktoś w fajny, rzeczowy sposób wytłumaczył mi pewien ewenement związany z tą regułą CSS:

min-width: 980px;

min-width: 981px;

O co tutaj do licha ciężkiego chodzi?

Zmiana rozmiaru okna przeglądarki działa bezbłędnie i następuje zmiana koloru przy 980px. Ale ten kod działa zupełnie inaczej na telefonie (manipulując rozmiarem ekranu telefonu w emulatorze w Chrome). W zasadzie, to gdy min-with jest poniżej 980px to nie działa w ogóle! Strona nie reaguje na zmianę rozmiaru. Gdy min-width wynosi 981px albo 1000px albo więcej (powyżej 980) to break-point działa pięknie. To jakaś magiczna liczba 980px?

Podsumowując:

  1. Poniżej 980px przeglądarka w telefonie się obraża i break-point nie reaguje wcale. Skąd to zachowanie, co pokazałem na zdjęciach?
  2. Czy stosowanie pikseli do ustalania break-pointów, to dobry pomysł? Zrobiłem stronkę, w której menu nawigacyjne się "zwija", gdy "width" będzie <= 800px i problem w tym, że ekran mojego telefonu ma 1920x1080 i strona wygląda w zasadzie jak na desktopie (bo szerokość to 1080). Jak zrobić taki break-point, żeby strona ogarniała, że jest na komórce, w pionie? (zwiększenie limitu px chyba odpada, bo pojawiają się już telefony 4K z szerokością ekranu w pionie ponad 2000 pikseli(?)).
  3. Kombinowałem z min-device-width i działało wyśmienicie, tylko w Internecie piszą, że należy tego unikać... ech... webmasterzy, uwielbiam was :-D

 Pozdrawiam serdecznie :-)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 7 lipca 2018 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
wybrane 7 lipca 2018 przez Sebastian Fojcik
 
Najlepsza

Po pierwsze: dawaj kod, nie obrazki kodu…

Po drugie: przeglądarki mobilne domyślnie zawsze skalują dopóki nie poda im się meta[name=viewport]. Bez tego metatagu strona jest zawsze traktowana jako desktopowa i skalowana.

komentarz 7 lipca 2018 przez Sebastian Fojcik Nałogowiec (43,020 p.)
Nie wiedziałem o tym tagu.

A kod dałem w obrazku z rezultatem obok, bo uznalem, że jest tak banalny, że jak ktoś ogarnia temat, to tylko rzuci okiem o co chodzi, zamiast czytać moje opisy sytuacji...

Dzięki za pomoc ;-)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 304 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 509 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2021 w HTML i CSS przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 195 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2019 w Nasze projekty przez gnu_ewm Gaduła (3,340 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...