• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wirus pendrive zmieniający uprawnienia

0 głosów
710 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez Zerkles Nowicjusz (170 p.)
Mój były współlokator pod pretekstem ściągnięcia mu obrazu systemu podał mi jakiegoś swojego pendrive i jak go podłączyłem to ekran przygasł na chwile a później albo nie wykrywało tego pendrive albo coś tam źle go było widać nie pamiętam już a o stwierdził że to przez format plików ale to wszystko coś było podejrzane bo ostatecznie ani nie wgrałem mu ani nic i nie chciał już więcej i boję się w sumie że coś mi wgrał na komputer,zastanowiło mnie że jak chciałem sprawdzić wynik skanowania defenderem to wyskoczyło mi "Twój administrator IT ograniczył dostęp do niektórych obszarów tej aplikacji[...]". Dodam że to taki domorosły haker, co można w takie sytuacji zrobić?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 lipca 2018 przez niezalogowany
Przeskanuj jakimś rescure cd, a jeżeli nic nie wykryje to pozostaje zgrać wszystkie ważne dane z kompa (oczywiście przez live cd)  i sformatować.
komentarz 5 lipca 2018 przez Zerkles Nowicjusz (170 p.)
Live cd zapewni mi że nie skopiuję tego wirusa na np. dysk przenośny?
komentarz 7 lipca 2018 przez niezalogowany
Jeżeli nie będziesz przenosił aplikacji tylko zdjęcia, pdf-y(mogą zawierać kod)itp. to tak
komentarz 7 lipca 2018 przez niezalogowany
Ale złośliwy kod  wykonywany z pdf jest tylko w kilku aplikacjach

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 75 wizyt
pytanie zadane 10 października 2021 w Sprzęt komputerowy przez kondzix_ez Obywatel (1,630 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 135 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez anteklego2007 Obywatel (1,030 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 264 wizyt

87,976 zapytań

136,557 odpowiedzi

304,510 komentarzy

58,337 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...