• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaką uczelnie wybrać ?

Object Storage Arubacloud
–1 głos
368 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez N3r08900 Nowicjusz (120 p.)
Witam, wyniki z matury już odebrane teraz pora iść gdzieś na studia ... no właśnie nie wiem gdzie i jaką uczelnię wybrać oraz czy mam szanse się dostać.Najlepiej by było gdzieś na śląsku/ małopolska ew. w Łodzi.

Jedynie interesują mnie studia informatyczne nie umiem jeszcze programować ale wszystko przede mną ,lecz bardziej ciągnie mnie do grafiki komputerowej(bardziej z pasji).

moje wyniki : matma podst. 86% , rozsz 28%; angielski podst 88% rozsz. 40%

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 5 lipca 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
edycja 5 lipca 2018 przez miro

nie wiem gdzie i jaką uczelnię wybrać oraz czy mam szanse się dostać

Niestety my też tego nie wiemy. Musisz sam wykonać trochę pracy i poszukać jak dana uczelnia przyjmowała. Popytaj ludzi, sprawdź dane uczelni, sylabusy i program studiów. 

bardziej ciągnie mnie do grafiki komputerowej(bardziej z pasji).

Jakiej grafiki komputerowej? Jak przy użyciu np. Photoshopa/ilustratora to nic ciekawego nie znajdziesz na studiach informatycznych. 

Mam taką radę dla Ciebie jak jeszcze nie programowałeś. Jak masz trochę czasu to spróbuj tego. Możliwe, że nie spodoba się Tobie programowanie. Na niektórych uczelniach odpada 1/3 studentów w pierwszym roku bo mieli inne wyobrażenie na temat tego kierunku. 

komentarz 5 lipca 2018 przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (20,160 p.)

Na niektórych uczelniach odpada 1/3 studentów w pierwszym roku bo mieli inne wyobrażenie na temat tego kierunku. 

I większość z tych, co mają inne wyobrażenie, idzie na informatykę, bo "można po niej dużo zarobić". 

komentarz 6 lipca 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Znałem ludzi co po roku stwierdzali, że jednak to nie jest branża dla nich i sami odchodzili. To jest duże marnowanie swojego czasu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 791 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 115 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2019 w Offtop przez Saiyen9 Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 367 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Programmingc100 Bywalec (2,620 p.)

92,549 zapytań

141,391 odpowiedzi

319,512 komentarzy

61,933 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...