• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Program do symulacji czynności użytkownika na stronie działający w tle.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
892 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2018 w Offtop przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
edycja 4 lipca 2018 przez jegor377
Cześć! Chcę stworzyć program, który w tle ładowałby strony i wykonywałby na nich pewne czynności zależnie od contentu różnych z tych stron. Taki bot, ale z ingerencją użytkownika. Chcę symulować zachowanie myszki, klawiatury, chcę mieć dostęp do elementów na stronę np. inputów jak w konsoli (np. chrome) w kodzie. Chcę mieć nad tym wszystkim kontrolę wyżej za pomocą jakiegoś GUI. Ma to działać tak, że ja np. podaje loginy do danych stron, a program się loguje do tych stron sam w tle i czyta informacje na tych stronach i wykonuje operacje na innych stronach.

Czy jest takie coś w ogóle możliwe? Myślę, że dałoby się jakbym użył silnika jakiegoś przeglądarkowego, ale nwm czy mógłbym symulować pozycję myszki bez wpływania na faktyczną fizyczną myszkę. Język i technologia jest mi obojętna, bo wszystkiego mogę się nauczyć. Ważne jest dla mnie też, by strona nie rozróżniała z czym ma do czynienia i bym miał kontrolę nad tym co się dzieje.

Oczywiście wiem jak zrobić GUI i znam sporo języków (np. Javę). Domyślam się jak można by było to zrobić, ale pytam was, bo może macie coś lepszego niż ja. :D

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 lipca 2018 przez plucins Stary wyjadacz (11,110 p.)
wybrane 4 lipca 2018 przez jegor377
 
Najlepsza
Jeżeli chodzi o akcje na stronie www to rozsądnym wyborem wydaje się selenium. Daje Ci możliwość namierzania elementów na gui o wykonywania operacji na nich.
komentarz 4 lipca 2018 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
a byłbym w stanie używać tego API tak, aby przeglądarka był niewidoczna? Tj. otwieram sobie kilka stron, selenium sobie uzupełnia loginy, loguje się, patrzy sobie na odpowiednie przyciski na stronie (szuka ich po ich ID albo classname) i je klika, albo uzupełnia inne inputy, albo czyta dane HTML ze strony? Jeśli tak, to mój problem jest praktycznie rozwiązany. :)

A i czy dałoby się symulować myszkę przy jego pomocy? Tzn. niezależnie od tego co robi user, selenium podsyła stronie swoją własną pozycję myszki.
komentarz 4 lipca 2018 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
Sorry, źle sformułowałem moje pytanie. Chodzi mi tylko o symulację myszki i niewidoczność stron. Właśnie zobaczyłem co to selenium umie. Dobry pomysł. :) A da się na to dać GUI, do którego bym sobie pobierał dane ze strony i np. jak wcisnę przycisk w programie, to pewnie czynności dzieją się na stronie, czy to tylko automatyzuje te strony w przeglądarce?
komentarz 4 lipca 2018 przez plucins Stary wyjadacz (11,110 p.)
przeglądarka musi być otwarta w kontekście selenium, więc na działającej przeglądarce nie wykonasz żadnej akcji ale jeżeli przeglądarka będzie uruchomiona z selenium to spodziewam się, że jesteś w stanie trigerować akcje "onClick"
komentarz 4 lipca 2018 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
Super! Dzięki, teraz już wszystko wiem! :)
+2 głosów
odpowiedź 4 lipca 2018 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Zamiast Selenium, polecam Puppeteera. Mniej upierdliwy i nie zabiera przeglądarki ;)

komentarz 7 lipca 2018 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
Fajny pomysł, ale niestety już zacząłem pisać projekt z selenium. Jak nie będzie działać, to wrócę do tego pomysłu. xd Dzięki btw ;)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 6,705 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,097 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2016 w JavaScript przez Fex Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 257 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2020 w PHP przez vex Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...