• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Twig - przekazywanie zmiennych między dziedziczonymi szablonami.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
322 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2018 w PHP przez Mebya Użytkownik (700 p.)
Witam,
Zastanawia mnie czy jest taka możliwość, żeby przekazywać zmienne czy też aktualny stan między szablonami.
Powiedzmy ze mam na stronie przycisk który kliknięciu zmienia tło i kolor czcionki, i chciałbym, żeby ten stan zachował się po wyrenderowaniu szablonu który dziedziczy po tym w którym to tło zostało zmienione, no i żeby wszystkie zmienne przekazane do szablonu rodzica, trafiły do szablonu dziecka, wydaje mi się że dosyć dobrze opisałem o co mi chodzi. Bardziej szczegółowo- powiedzmy, że użytkownik sobie tam cos klika i tworzy mu się jego lista zakupów w lewym panelu strony i ten użytkownik klika sobie jakiś link, renderowany jest nowy szablon no i chce żeby ta lista została w tym nowym szablonie.
Ja osobiście bym to po prostu robił JS'em ale po prostu ciekawi mnie czy istnieje możliwość zrobienia tego twigiem, prościej.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 4 lipca 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Jeżeli szablon jest w tym samym szablonie renderowany możesz po przez with.

Jeżeli szablon jest renderowany po innym widoku, możesz przekazać przez kontroler ostatecznie możesz napisać własne rozszerzenie twiga.
komentarz 4 lipca 2018 przez Mebya Użytkownik (700 p.)
A w jaki sposób przesłać te dane do kontrolera? Powiedzmy, że mam na stronie jakis kalkulator w js, robie sobie w 2 x 2 = 4 i chce ten wynik przesłać do kontrolera, jak to zrobić?
komentarz 4 lipca 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Masz metodę post  i domiewam że używasz jakiegoś framework, więc posiadasz jakiś routingLoaders na action: post ;).
komentarz 4 lipca 2018 przez Mebya Użytkownik (700 p.)
ale w takim wypadku musiał bym to upychać w inputy żeby to przesłać postem, czy tak?
komentarz 4 lipca 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
możesz jeszcze w parametrach w urlu po przez GET.
komentarz 4 lipca 2018 przez Mebya Użytkownik (700 p.)
moze to nie pytanie co do twiga ale jak zaimportować inny plik js do pliku js, powiedzmy chce załadować zmienne z plik1 do pliku2 i w pliku 2 robić jakieś obliczenia na zmiennych z pliku 1
Z tego co widze to nie ma do tego jakiejś specjalnej instrukcji/funkcji tak jak w php require czy include
komentarz 4 lipca 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Możesz dorzucić 2 pliki js , możesz przez babela, możesz require.js. No dużo jest możliwości.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 148 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2021 w PHP przez CSSoup Mądrala (6,460 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 984 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2016 w PHP przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 200 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2018 w HTML i CSS przez necik Początkujący (430 p.)

92,555 zapytań

141,401 odpowiedzi

319,537 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...