• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Spersonalizowana strona i przypisane informacje

Object Storage Arubacloud
0 głosów
149 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2018 w PHP przez ojejj Początkujący (350 p.)
Hej. Proszę o porady, jak mam się zabrać za to, aby:

1. Strona była wypełniona danymi tego użytkownika na którego nick się kliknie(dane są w tabeli), żeby były publicznie oglądane oraz żeby druga strona (taka sama tylko z przyciskiem edytuj/usuń) była widoczna tylko dla konkretnego zalogowanego użytkownika.

Obecnie mam tak, że każdy user wchodzi na tą samą stronę, z wyświetlonymi wszystkimi informacjami z tabeli, i może każdy usuwać/edytować informacje.
komentarz 4 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
W ciągu 2 dni utworzyłeś dokładnie 7 pytań na taki sam/podobny temat. Ogarnij jakiś kurs, poucz się tego PHP a potem wróć i zacznij pisać. Przecież to o co pytasz to zwykła autoryzacja użytkowników + $_GET - podstawy PHP.
komentarz 4 lipca 2018 przez ojejj Początkujący (350 p.)
Podstawy mam za sobą, ale nie było tam takich rzeczy
komentarz 4 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
No to widocznie ogarnąłeś zły kurs. W kursach też nie będzie dużo wiedzy, one mają Ciebie przygotować do korzystania z języka. A te ważniejsze rzeczy musisz ogarnąć sam - wpisz w Google php authorization albo php get i wyskoczy Ci masa wyników - możesz również skorzystać z Githuba i spojrzeć jak inne systemy (np. CMS) działają, jak one to robią i to wykorzystać. Na pewno nikt nie będzie Ciebie prowadził za rączkę.
komentarz 4 lipca 2018 przez ojejj Początkujący (350 p.)
Wow, mam nadzieje że mi się taka uszczypliwość nie włączy od uczenia się tego:D
komentarz 4 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
To nie jest uszczypliwość tylko dobre rady. Niestety, świat programowania jest wielki i w jednym kursie nie da się przedstawić wszystkich jego zagadnień.
komentarz 4 lipca 2018 przez ojejj Początkujący (350 p.)
Za rady ofc dziękuję, chodziło mi o protekcjonalną rączkę. A co do php to dopiero się dowiaduję o co można pytać, a o co nie, bo php to efekt uboczny do mojego hobbystycznego rodzinnego projektu. Nie wiążę z tym przyszłości zawodowej itp, więc zaczytuję się w ścianach tekstów w ostateczności, bo mam na tą duperelkę ograniczony wolny czas i wydawało mi się że nie jeden, a 3 podstawowe kursy już coś się przydadzą, ale dobrze wiedzieć że jednak nie i znać szczegóły czego szukać;) pozdrawiam

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 3 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Poczytaj o systemie logowania i autoryzacji użytkowników, możesz zrobić to w oparciu o jakiś własny system albo skorzystać z gotowców, tak na początek może być nawet bardzo prosty firebase, dający też możliwość logowania przez FB, Google itp.

Następnie podawaj dodatkowe opcje tylko dla usera zalogowanego.Tutaj w kwestiach technicznych to dużo zależy od tego w czym to piszesz, czy robisz tylko SPA front-endowe czy masz też jakiś back-end itp. itd.
komentarz 3 lipca 2018 przez ojejj Początkujący (350 p.)
a już właśnie przed chwilą przeczytałam i już wiem jak zrobić informacje osobiste tylko dla zalogowanego, ale z informacjami publicznymi, aby dla każdego usera stworzyć niby osobną stronę to czarno widzę xd
1
komentarz 3 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Same te przyciski do edycji to możesz już na froncie obsłużyć mając po prostu informację czy user jest zalogowany i na tej podstawie je aktywować lub nie. Ale technicznie to jak pisałem ni wiemy w czym i jak piszesz... może to być aktywacja na serwerze przy parsowaniu widoku z jakiegoś szablonu Twig/Smarty itp., może to być client-side np. aktywacja lub nie jakiegoś komponentu Angular, React itp. Zbyt mało informacji żeby dokładniej pomóc :)
komentarz 3 lipca 2018 przez ojejj Początkujący (350 p.)
zwykłe php i mysqli, bez żadnych dodatków. Oki thx, popróbuję;)
komentarz 3 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

No to coś w stylu:

<?php if ($user->logged) { ?>
    <button>Edytuj</button>
<?php } ?>
   

Ale traktuj to bardziej jak pseudokod bo w PHP już dawno nie siedziałem i nigdy tego języka nie lubiłem... pamiętam że były tam też jakieś składnie if-endif jeśli dobrze kojarzę. Zobacz też czy te <?php dobrze zapisałem, bo przyznam że w mojej przygodzie z PHP szybko wziąłem się za Smarty i raczej separowałem widok i logikę. Ale generalnie chodzi o coś takiego, że serwujesz pewne dane tylko dla wykrytego zalogowania.

komentarz 3 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

zwykłe php i mysqli

Uważaj z tym mysqli, coś kojarzę, że w PHP7 chyba miało wylecieć na rzecz np. PDO (ale mogę się mylić - zweryfikuj sobie to).

komentarz 4 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Wyleciało mysql, mysqli zostało jako odpowiednik mysql, lecz mimo wszystko lepiej używać PDO.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 296 wizyt
pytanie zadane 22 października 2022 w HTML i CSS przez Reiwilo09 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 330 wizyt
pytanie zadane 16 września 2019 w PHP przez grudzin Początkujący (320 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 194 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2016 w PHP przez uRTLy Bywalec (2,420 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...