• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kilka pól tekstowych Wordpress

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
197 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2018 w Systemy CMS przez MrPolishGamer Początkujący (380 p.)
Chciałbym, aby na mojej stronie znajdowały się 4 divy w których mógłbym umieścić różne treści z możliwością edycji. Czy jest możliwe dodanie np. 4 wpisów i każdy z nich wyświetlić w osobnym divie?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 3 lipca 2018 przez MrPolishGamer
 
Najlepsza
tak, poczytaj w dokumentacji o wordpress API.
komentarz 3 lipca 2018 przez MrPolishGamer Początkujący (380 p.)
Mógłbym prosić o więcej konkretów? Dopiero zaczynam swoją przygodę z Wordpress
komentarz 3 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
najpierw musisz poznać php a potem wyguglaj sobie hasło własny szablon wp oraz api wp i wszystko znajdziesz.
komentarz 3 lipca 2018 przez MrPolishGamer Początkujący (380 p.)
Szablon stworzyłem i połączyłem wszystko w wp :) Jestem w trakcie nauki PHP i staram się jednocześnie bawić z Wordpress. Jak wspomniałem - jestem początkującym użytkownikiem.

Uzyskam od Pana link do konkretnego rozdziału API?
komentarz 3 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Przyznam, że z WP nie pracowałem już baaardzo długo, mam na nim bloga ale to bardziej z lenistwa do tworzenia własnego sysytemu :) jeśli jednak dobrze pamiętam to było coś takiego:

$post = get_post( 5 ); // pobranie posta o ID=5
// można tu było chyba też przekazać obiekt wp_post i określić inne kryteria
// ale nie jestem teraz pewien jak to działało

$title = $post->post_title;
$content = $post->post_content;

i po prostu musisz pobrać sobie dane tych kilku postów i wstawić je w odpowiednie miejsca.

Tu masz listę funkcji WP, poszukaj sobie tych do postów i myślę, że odnajdziesz co i jak: https://developer.wordpress.org/reference/functions/

W moim kodzie mogą być jakieś drobne błędy ale chyba jest oki, w PHP ostatnio pisałem ponad 2 lata temu i mogłem coś pominąć więc z góry przepraszam jeśli walnąłem jakiegoś byka składniowego :)

komentarz 3 lipca 2018 przez MrPolishGamer Początkujący (380 p.)
Dziękuję, już się za to zabieram :)
komentarz 3 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Zobacz przede wszystkim czy te nazwy dobrze podałem post_title itp. bo może w jakieś wersji WP coś się pozmieniało a i moja pamięć może być ulotna :) Ale generalnie taka właśnie jest zasada pracy w WP - korzystanie z API. Nie pobieraj nigdy np. samodzielnie posta z bazy danych z pominięciem API WP. Teoretycznie można to zrobić, ale mogłoby się coś rozjechać przy jakiś aktualizacjach itp. albo nawet jakaś wtyczka mogłaby coś pomieszać.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 147 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2021 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 161 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2021 w Systemy CMS przez Poczatkujaca s z.o.o Obywatel (1,860 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 10,165 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2020 w Systemy CMS przez Róża Użytkownik (560 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...