• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Projekty do zrealizowania samemu.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
417 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez MarcinGuziorHombre Początkujący (320 p.)
Witam wszystkich,

Jestem studentem, który obecnie kończy 2 rok Automatyki i Robotyki i w okresie wakacyjnym chciałbym samodzielnie popracować, nad pewnymi projektami które mógłbym wrzucić do swojego CV. Jeśli chodzi o technologie to mam opanowany C++,Python oraz Matlab z którego głównie korzystałem na studiach. Jako swoją ścieżkę zawodową wybrałbym tematy związane ze sztuczną inteligencją,zwłaszcza jazdą autonomiczną. Z racji z tego. że studiuję na AGH w Krakowie, z chęcią odbyłbym staż w firmie Aptiv, która zajmuję się takimi dziedzinami. Ukończyłem darmowy Kurs na CodeCademy związany z pythonem, parę kursów z programowania na Udemy oraz kurs Wstępu do sztucznej inteligencji dla robotyków z Udacity. Dodając do tego, że mam umiejętności obsługi Gita, oraz podstawy Linuxa, wydaje mi się, że posiadam teoretyczną wiedzę, która pozwoliłaby mi na odbycie stażu w tej firmie, jednak chciałbym zrealizować jakiś większy projekt, którym mógłbym się pochwalić. Czy ktoś na forum specjalizuje się w tych dziedzinach/technologiach, aby mógł dorzucić od siebie jakieś rady ? Dodam tylko, że 95% wiedzy jaką posiadam, nauczyłem się sam i większości zagadnień nie miałem w ogóle na studiach poruszanych.

Z góry dziękuje za odpowiedź,

Pozdrawiam

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 3 lipca 2018 przez Hunter94 Mądrala (6,290 p.)
Jeżeli interesujesz się sztuczną inteligencją to idealnym dla Ciebie będzie portal kaggle.com.
Jest to stronka gdzie biznes daje dane oraz opis problemu a ludzie zajmujący się uczeniem maszynowym starają się go jak najefektywniej rozwiązać.
Wszystko odbywa się na zasadzie konkursu, po wysłaniu rozwiązania dostaniesz informację jakie miejsce zająłeś.

Dla zwycięzców przeznaczona jest nagroda, nie przejmuj się jeśli nie zajmiesz dobrego miejsca, jest to bardzo trudne bo jest tam sporo profesjonalistów. ale możesz z kolei zobaczyć jak oni rozwiązali problem i się nauczyć czegoś nowego.
+2 głosów
odpowiedź 3 lipca 2018 przez xydden Gaduła (4,480 p.)
naucz sieć grać w jakiegoś flappy birda, napiszesz flappy birda i ai do niego. całkiem fajny projekt do cv.
1
komentarz 3 lipca 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Gdybyś jednak nie chcial pisać flappy birda tylko od razu wziąć się za machine learning to można zaciągnąć implementacje flappy birda w py_game. Google py_game flappy bird github.
+1 głos
odpowiedź 3 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Jeśli mówisz, że interesujesz się Pythonem oraz AI to możesz wykonać aplikację która rozpoznaje mowę i zamienia ją np. na tekst (albo zwraca stronę Google z wpisanym zapytaniem)
komentarz 3 lipca 2018 przez xydden Gaduła (4,480 p.)
wątpię żeby miał sprzęt(lub czas),żeby to wytrenować
komentarz 3 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Ja tylko podrzucam pomysł - autor pytania może go zrealizować bądź nie.
0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2018 przez Franc Gorzki Użytkownik (780 p.)
Może spodoba Ci się openCV. Jest to przetwarzanie obrazu, również w czasie rzeczywistym, istnieją biblioteki do uczenia maszyn.

https://pl.wikipedia.org/wiki/OpenCV

https://forbot.pl/blog/opencv-1-pierwsze-kroki-id4854

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 7,598 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez trolll Początkujący (250 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 437 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez asia676767 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 493 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez BartekDataIT Użytkownik (770 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...