• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie aplikacji desktopowych, internetowych oraz mobilnych

Object Storage Arubacloud
–2 głosów
2,896 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2018 w Inne języki przez kuboxikk123 Nowicjusz (180 p.)
Niewiem w jakich językach i jak programować te aplikację, mam około miesiąc max półtora na nauczenie się tego.

Za każdą wskazówkę i dobrą radę dziękuję.
2
komentarz 3 lipca 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
dałam minusa, bo jeśli jesteś chociaż trochę ogarnięty to byś poczytał cokolwiek na ten temat i wiedziałbyś, że w miesiąc to najwyżej sobie jeden język ogarniesz i to w podstawach (nie, nie przy godzinie dziennie nauki).

Poza tym powinieneś coś więcej napisać na temat tej aplikacji.

Tak czy inaczej marnujesz nasz czas :)
komentarz 3 lipca 2018 przez kuboxikk123 Nowicjusz (180 p.)
Jakbym miał czas.. Ja szukam informacji o innym potrzebnych rzeczach typu bazy danych, css,html itp... a mam mało czasu na ogarnięcie tego... Po prostu nie daję rady... Piszę tutaj bo nie ogarniam tego.. Tak trudno to zrozumieć..?
komentarz 3 lipca 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Wydawało mi się, że to jest jedna z rzeczy, których potrzebujesz.

Czyli ogólnie my mamy mieć czas na odpowiedzi dla Ciebie (po raz kolejny tutaj na forum, bo temat języków i do czego każdy z nich służy był już poruszany tutaj nie jeden raz), ale Ty możesz nie mieć czasu na użycie wyszukiwarki, albo ogólnie poświęcenie godziny na poczytanie różnych artykułów?

Tak, jest mi to właśnie trudno zrozumieć.
komentarz 4 lipca 2018 przez kuboxikk123 Nowicjusz (180 p.)
Dlaczego Pan mi uprzykrza życie? Po pierwsze "Pan" nie wie że szukałem w internecie, bo szukałem, ale nie mogłem znaleźć informacji których chciałem. Tak trudno zrozumieć?.. Jak "Pan" daje tutaj wpisy to ja jakoś do pana się nie rzucam jak nie wiadomo do czego... Może kultury trochę? Jeżeli słyszałeś takie słowo.. :)
2
komentarz 4 lipca 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

Po pierwsze nie jestem "Pan", jestem kobietą ;)

A po drugie nie zamierzałam uprzykrzać Ci życia, ani nic w tym stylu. Po prostu miło by było gdybyś szanował czas innych.

Wpisałam w naszą wyszukiwarkę "języki programowania" - było mega dużo wyników. Podam Ci tylko kilka (według mnie) najlepszych:

A teraz znajdź w odpowiedziach na swoje pytanie coś, co nie pojawiło się w tych pytaniach.

I jeśli to Ty mnie zgłosiłeś to uzasadnij, bo nie wydaje mi się, żebym zrobiła coś niezgodnego z regulaminem.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 lipca 2018 przez BartekDataIT Użytkownik (770 p.)
edycja 2 lipca 2018 przez BartekDataIT
Do każdego rodzaju aplikacji jest multum języków (frameworków)

Aplikacje internetowe (webowe) -  PHP, Python(django, flask), JavaScript(angular), C#,  Ruby(ruby on rails). Trzeba też mieć na uwadze połączenie z bazą danych MySQL oraz część frond endową część czyli HTML i CSS

Mobilne aplikacje to przede wszystkim Java do androida, Swift i Objective C do iOS oraz C# dla windows phone

Aplikacje pulpitowe: C++, Java, Python i wiele innych
komentarz 2 lipca 2018 przez BartekDataIT Użytkownik (770 p.)
PS.  W miesiąc będzie trudno dobrze poznać chociaż jedną z tych 3 części nie wspominając już o wszystkich 3. Powiedział bym że nawet niemożliwe. W każdym razie jeśli nie mówimy o podstawach ale o jakiejś w miarę rzetelnej wiedzy.
komentarz 3 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

@BartekDataIT,

Do aplikacji mobilnych coraz częściej używa się Kotlina

komentarz 3 lipca 2018 przez kuboxikk123 Nowicjusz (180 p.)
muszę ogólnie podstawy ogarnąć i narazie tyle mi wystarczy. A ktoś wytłumaczy mi co to te aplikację deskopowe?
komentarz 3 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Aplikacje desktopowe to te, które uruchamiasz bezpośrednio z pulpitu (np. Google Chrome, Firefox, Terminal, itp.)
komentarz 3 lipca 2018 przez kuboxikk123 Nowicjusz (180 p.)
O dzięki :)
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Rozumiem że chciałbyś stwożyć jedną aplikację któa działała by na PC, mobilna i jak aplikacj internetowa tak ?

Polecam się rozgląnąć nad całym ekosystemem od Microsoftu C# i do desktopu masz WPF, do webu madz .net Core 2 do mobilnych masz Xamarina.
komentarz 3 lipca 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
A nie lepiej po prostu SaaS? :)
komentarz 3 lipca 2018 przez kuboxikk123 Nowicjusz (180 p.)

@profesorek96, muszę ogarnąć te 3 aplikacje oddzielnie, na telefon, na internet itp. W miarę ogarniać to jak je się robi.

0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2018 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
fajnie gdybyś powiedział czy wszystkie powinny być w jednem języku i co to ma być mniej więcej

przykładowo w js zrobisz wszystko, ale nie wszystko będzie dobre
to samo java albo c#

zależy co to ma być i na czym masz się skupić, bo inaczej będziesz robić gre, inaczej program do edycji grafiki, a inaczej program do zarządzania finansami
i też innych technologii/języków wtedy użyjesz

jeśli masz na to tyle czasu, rozumiem że nie chodzi tu o nauke programowania dla znalezienie hobby, tylko jest konkretny pomysł, pewnie biznesowy, który trzeba zrealizować najniższym kosztem w krótkim czasie
komentarz 3 lipca 2018 przez kuboxikk123 Nowicjusz (180 p.)
muszę każdą aplikację oddzielnie zrobić, niewiem w jakich językach, zapewne w tych najpopularniejszych.
komentarz 3 lipca 2018 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
ale ta sama aplikacja ale wersja na komputer, telefon itd czy osobne?

c# lub java powinny wystarczyć, bo nie musisz uczyć sie nowej składni do nowego typu aplikacji, a jedynie części z bibliotekami, np do androida

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 640 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 339 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2016 w Urządzenia mobilne przez Tesla Nowicjusz (160 p.)

92,535 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,449 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...