• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Powiązanie jednej tabeli z 2

Object Storage Arubacloud
0 głosów
104 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2018 w PHP przez ojejj Początkujący (350 p.)
Cześć.

Jak najłatwiej mogę okodować, żeby id usera z tabeli z zarejestrowanymi użytkownikami odpowiadał id tabeli w której są informacje osobiste, aby określony user mógł te informacje wysyłać do tabeli i tylko on edytować?

 

I czy można jakoś ustawić, aby user mógł wysyłać dane tylko do jednego wiersza w tabeli?

Bo na razie wysyła mi tyle formularzy ile się chce i dane każdego z nich mogą być usunięte albo edytowane przez dowolnego usera.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2018 przez olekjs Gaduła (4,540 p.)

Pewnie chodzi Ci o relacje w bazie danych, polecam poczytać, o tym. Powielany temat, możesz znaleźć naprawdę dużo informacji na ten temat w internecie. Pozdrawiam!

 Przykładowy artykuł

0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2018 przez ojejj Początkujący (350 p.)
No dobra, parę takich artykułów już za mną, ale nadal nie wiem jak powiązać jedno z drugim, nie znalazłam przykładu typu:

Gdy formularz zostanie wysłany, to niech dane trafią do tabeli "informacje_osobiste" pod id takie samo jak id z tabeli "użytkownicy" użytkownika który formularz wysłał ;/

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 176 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2018 w PHP przez ojejj Początkujący (350 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 235 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2016 w Algorytmy przez aTomek Początkujący (250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 340 wizyt

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...