• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Powiązanie jednej tabeli z 2

0 głosów
49 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2018 w PHP, Symfony, Zend przez ojejj Początkujący (350 p.)
Cześć.

Jak najłatwiej mogę okodować, żeby id usera z tabeli z zarejestrowanymi użytkownikami odpowiadał id tabeli w której są informacje osobiste, aby określony user mógł te informacje wysyłać do tabeli i tylko on edytować?

I czy można jakoś ustawić, aby user mógł wysyłać dane tylko do jednego wiersza w tabeli?

Bo na razie wysyła mi tyle formularzy ile się chce i dane każdego z nich mogą być usunięte albo edytowane przez dowolnego usera.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2018 przez olekjs Gaduła (3,590 p.)

Pewnie chodzi Ci o relacje w bazie danych, polecam poczytać, o tym. Powielany temat, możesz znaleźć naprawdę dużo informacji na ten temat w internecie. Pozdrawiam!

Przykładowy artykuł

0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2018 przez ojejj Początkujący (350 p.)
No dobra, parę takich artykułów już za mną, ale nadal nie wiem jak powiązać jedno z drugim, nie znalazłam przykładu typu:

Gdy formularz zostanie wysłany, to niech dane trafią do tabeli "informacje_osobiste" pod id takie samo jak id z tabeli "użytkownicy" użytkownika który formularz wysłał ;/

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 45 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2018 w PHP, Symfony, Zend przez ojejj Początkujący (350 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 119 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2016 w Algorytmy przez aTomek Początkujący (250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 43 wizyt
Porady nie od parady
Wynikowy wygląd pytania, odpowiedzi czy komentarza, różni się od tego zaprezentowanego w edytorze postów. Stosuj więc funkcję Podgląd posta znajdującą się pod edytorem, aby upewnić się, czy na pewno ostateczny rezultat ci odpowiada.Podgląd posta

62,361 zapytań

108,494 odpowiedzi

226,498 komentarzy

35,434 pasjonatów

Przeglądających: 205
Pasjonatów: 13 Gości: 192

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...