• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki to efekt?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
253 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2018 w Offtop przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
edycja 2 lipca 2018 przez Layoutowiec

Witam!

Mógłby mi ktoś powiedzieć jaki efekt jest tutaj użyty(ten po najechaniu na zdjęcia)? I jak go wykonać lub o czym powinienem poczytać.

Dziękuję za poświęcony czas!

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 2 lipca 2018 przez Layoutowiec
 
Najlepsza
o coś takiego chodzi?

https://codepen.io/Tomek_Sochacki/pen/xzBdNV

Pisane na szybko ale mniej więcej tak to można osiągnąć.
komentarz 2 lipca 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
No to nie wiem... Sorry
komentarz 2 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Popracuj elementami:

$border: ...

::after {
  position: absolute;
  border-top: $border;
  border-bottom: $border;
}

::before {
  position: absolute;
  border-left: $border;
  border-right: $border;
}

z odpowiednimi ustawieniami pozycjonowania absolutnego i jakąś animacją np. na @keyframes odpalaną na hovera dla głównego elementu. Do tego możesz dać im np. display: none i potem:

.image {
  &::after {
    position: absolute;
    border-top: $border;
    border-bottom: $border;
  }
  &::before {
    position: absolute;
    border-left: $border;
    border-right: $border;
  }
  &:hover {
    &::before, &::after {
      display: block;
    }
  }
}

Animacji nie chce mi się pisać, pobaw się trochę CSS. Te powyższe reguły to też tak na szybko, trzeba by je na spokojnie przemysleć, może ktoś da lepsze rozwiązanie, ja nie siedzę zbyt dużo w animacjach itp. więc to tylko taka pierwsza moja myśl jak to rozwiązać.

komentarz 2 lipca 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Ok dzięki, jeszcze sobie z tym pokombinuje. A mógłbyś mi jeszcze powiedzieć jak zrobić to z tym zdjęciem w tle http://wrapbootstrap.com/preview/WB04B42CG (przy dole strony) w sensie że ono tam sobie jest i nie reaguje na scrolla (mam nadzieje że wiesz o co chodzi). Ja czytałem kiedyś coś o tym ale nie mogę sobie przypomnieć ani znaleźć żadnej informacji o tym.
komentarz 2 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Możesz np. pokombinować z:

width: 100%;
background: url("....") no-repeat fixed;
background-size: cover;

dla tego elementu, czyli dać mu tło jako background i ustawić na fixed. Kiedyś robiłem coś takiego ale nie jestem teraz pewien co i jak, trzeba by generalnie kombinować ale jak pisalem, layutu i design to nie moja mocna strona (nie ma to jak mówi takie słowa gość zajmujący się zawodowo client-side :p)

komentarz 2 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2018 przez pablop76 VIP (123,180 p.)
edycja 2 lipca 2018 przez pablop76

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 177 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2016 w HTML i CSS przez zborow.ski Początkujący (270 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 221 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2016 w HTML i CSS przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
+3 głosów
1 odpowiedź 327 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2016 w HTML i CSS przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,647 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...