• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaką bibliotekę graficzną wybrać ? [ankieta]

+2 głosów
957 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2015 w C i C++ przez Michał Gibas Pasjonat (19,630 p.)

Jestem początkujący jeśli chodzi o biblioteki graficzne, programowałem już w WinAppi ale chciałbym poradzić sobie w tworzeniu prostych gier w 3D (w C++), lub symulacji komputerowych. Jaką bibliotekę polecacie na początek?

Możliwe odpowiedzi:
OpenGL (6 głosów, 38%)
DirectX 9 - 11 (6 głosów, 38%)
Inne(piszcie jakie) (4 głosów, 25%)

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 lipca 2015 przez BlackGhost Nowicjusz (200 p.)
Jeśli chcesz tworzyć pod windows bardziej wydanie DirectX9 jeśli chcesz pod inne platformy troszkę mniej wydajnie OpenGL
komentarz 1 lipca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
I directX go zje na początku.
+1 głos
odpowiedź 2 lipca 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Na początek serdecznie polecam Ogr3d oraz irrlicht. Ta pierwsza ma zdecydowanie większe możliwośc.
+1 głos
odpowiedź 2 lipca 2015 przez daan Pasjonat (17,640 p.)

Jeżeli chcesz pisać proste gry 3d to naucz się obsługi jakiegoś silnika do tworzenia gier 3d :) Unity, Unreal Engine, CryEngine - w tym masz szanse zrobić coś więcej :) pisanie gry 3d ręcznie korzystając z czystego API DirectX albo OpenGL ? odradzam. możesz oczywiście uczyć się tych bibliotek, w takim wypadku polecam OpenGL, który działa na wielu platformach, ale nie polecam rzucania się na to skoro sam napisałeś, że jesteś początkujący w tym temacie. Możesz spojrzeć też np. na biblioteke SFML, która korzysta z OGL, ale jest bardziej przyjazna na początek.

0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
if(jestes_fanboyem_windows() && bedziesz_robil_gry())

    return DirectX;

else

    return OpenGL;

 

–1 głos
odpowiedź 2 lipca 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
Według mnie albo DirectX, albo OpenGL

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,265 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2015 w C i C++ przez kacperszo Użytkownik (860 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 213 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2017 w C i C++ przez Koszmar Początkujący (290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 775 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2017 w C i C++ przez jankustosz1 Nałogowiec (37,030 p.)

93,742 zapytań

142,678 odpowiedzi

323,297 komentarzy

63,328 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...