• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed MWCoders.com - zapraszamy do odwiedzin naszego portfolio!

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
435 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2015 w Nasze projekty przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
zamknięte 1 lipca 2015 przez Arkadiusz Waluk

Witam wszystkich!

Startujemy właśnie z naszą działalnością polegającą na tworzeniu stron internetowych. Startujemy - tak, jest nas dwóch. Ja i Hubert Murawski odkryliśmy jak dobrze się uzupełniamy i jak dobrze nam się razem współpracuje. Oferujemy też wszelkie usługi graficzne (od logotypów, przez banery aż po ulotki, broszury). Przygotowaliśmy nasze portfolio i zapraszamy wszystkich do odwiedzin, oceny, no i przede wszystkim do korzystania z naszych usług - chociaż jestem w pełni świadomy tego, że piszę na forum programistycznym i tutaj większość osób jest w stanie napisać sobie stronę ale może znajdzie się ktoś chętny.

Adres naszego portfolio: http://mwcoders.com
Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/mwcoders
Profil na Twitterze: https://twitter.com/mwcoders

Chcielibyśmy także podziękować fotografowi, który wykonał fotografie zdobiące naszą stronę internetową: Foto-Zdroje Szczecin (https://www.facebook.com/fotozdroje).

I jeszcze jedne bardzo ważne podziękowania: dla Mirosława Zelenta za to forum. To dzięki niemu poznaliśmy się z Hubertem i nasza współpraca układa się myślę, że mogę to powiedzieć: wspaniale!

Jeszcze raz zachęcam do oceny naszej strony i skorzystania z naszych usług :)

komentarz zamknięcia: Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi, wiemy już co poprawić i co należy zrobić lepiej :)

5 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 1 lipca 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Ehh, ocena strony… Jako redaktora WebKrytyka pokusa jest nie do odparcia ;)

  • Coś się rozpadło: http://www.awesomescreenshot.com/image/373077/77ed79f128dd94554c3fe74b4a3054f4 - i to zarówno u góry, jak i na dole
  • javascript.fullPage.js:1406 Uncaught TypeError: Cannot read property 'keyboardScrolling' of undefined
  • Na firefoksie mi tym bardziej nie działa, bo mam NoScript - upss. A w sumie wystarczyłoby, gdyby slider wyświetlał wówczas zdjęcia pod sobą
  • Czemu logo nie jest klikalne i nie jest głównym naglówkiem? No i w [alt] informacja, że to logo jest zbędna - jeśli to pełni rolę elementu identyfikującego firmę, to po prostu wstawcie nazwę firmy. Info, że to logo nadaje się dla logo, które prezentowalibyście w portfolio ;) Zresztą w tym wypadku [alt] powinien być wgl pusty, bo odpowiednie info (nazwa firmy) znajduje się tuż po obrazku; obecnie dla czytników ekranowych treść jest po prostu zdublowana niepotrzebnie
  • [class^=triangle] można spokojnie zamienić na odpowiednie pseudoelementy
  • <h3>HUBERT MURAWSKI</h3>
    <h2>FRONT-END</h2>

    Jak już to na odwrót. Poza tym, zgodnie ze specką, to h2 powinno być po prostu akapitem.

  • "Paski wiedzy" powinny mieć przynajmniej opis od czego są. Ogólnie to wygląda na listę definicji:

    <dl aria-label="Znane technologie">
        <dt>PHP</dt>
        <dd><span style="width: 65%">65%</span></dd>
    </dl>

     

  • Jeśli w header jest tylko jeden element (np. h2), to można spokojnie zostawić samo h2 

  • Czemu nie ma info kontaktowego, tylko jest ono wstawiane przez JS?

  • W formularzu brakuje label dla pól

komentarz 1 lipca 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)

Wielkie dzięki za opinie, tutaj ze skryptem mamy dość spory problem (jako, że postanowiliśmy pójść na łatwiznę i pobrać gotowy skrypt przewijania strony), ciężko jest nam nad nim zapanować i tworząc wersję adaptywną przechodziliśmy męki jakich mało. Może się zbyt szybko pośpieszyliśmy z wstawianiem do oceny, a więc do roboty ;)

Drobne błędy przy kodzie do poprawy, szczerze mówiąc sam nie miałem pojęcia o czymś takim jak lista definicji.

komentarz 1 lipca 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Ja nie ukrywam, że bardzo czekałem na Twoją jak zawsze bardzo pomocną opinię :)

Dokładnie jak wspomniał Hubert wykorzystaliśmy gotowy skrypt na przewijanie strony - wygląda to w mojej ocenie bardzo ładnie gdy wszystko działa ale mamy z nim różne dziwne problemy...

Co do info kontaktowego to pytasz o to czemu m.in. adres email jest wstawiany przez JS? Chodziło nam po prostu o zabezpiecznie się przed botami i stąd takie rozwiązanie.
komentarz 1 lipca 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Chodziło nam po prostu o zabezpiecznie się przed botami i stąd takie rozwiązanie.

Więc rzucę Wam hasło: phantom.js ;)

Zresztą z moich doświadczeń wynika, że Googlebot stoi na Chromium i też czyta JS. Coraz mniej botów nie czyta JS - zwłaszcza, że napisanie bota obsługującego JS dzisiaj jest prostsze niż napisanie nieobsługującego. 

komentarz 1 lipca 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Dzięki, na pewno się przyda :)

To o tym akurat nie miałem pojęcia że boty też już czytają JS ale na pewno teraz będę to wiedział i stosował inne rozwiązanie.

Dziękujemy jeszcze raz za ocenę!
+2 głosów
odpowiedź 1 lipca 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)

Dwie uwagi:

Obraz w tle jest fajny, ale wolno się ładuje, a to psuje efekt.

Przy projektach powinno być napisane "wdrożenie", nie "wdrążenie".

komentarz 1 lipca 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Tak, też to zauważyliśmy i staramy się opytmalizować stronę aby było z tym jak najlepiej ale po prostu zdjęcia są dość sporawe i trochę ważą.

Oczywiście, powinno być "wdrożenie", ten błąd wkradł się przez przypadek. Dziękuję, już poprawiam :)
komentarz 1 lipca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)

Yup. Co do obrazka w tle - albo skompresujcie, albo dodajcie ładny skrypt który pokazę ekran ładowania.  Do tego poprawiłbym tekst odnośnie strzałek i scrolla ( mało czytelny, zwiększcie rozmiar/interlinię ). Tyle ode mnie i powodzenia chłopaki ;)

 

Edit. Jednak zmienił bym te czcionki na stronie.

komentarz 1 lipca 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Myślimy jeszcze jak to rozwiązać żeby było dobrze, ale wiemy że to jeszcze trzeba poprawić ;) Tekst odnośnie strzałek/scrolla jest tak mały, ponieważ nie jest to najistotniejsza informacja na stronie, a tylko małe wskazówki o poruszaniu się - zakładam że większość osób ma w odruchu kręcenie scrollem w dół i nawet tego nie czyta.

Co jest nie tak z czcionką? Po prostu uważasz że nie pasuje czy może gdzieś się źle wyświetla?
+2 głosów
odpowiedź 1 lipca 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
Po nacisniecu tkzw "prezentacji" waszych prac w portfolio skrypt wywołuje podskoczenie do góry i trzeba znowu zjeżdzac
komentarz 1 lipca 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
Rozumiem, że ładuje Ci sie wersja mobilna na komputerze?
komentarz 1 lipca 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
Nwm czy mobilna ale po naciśnięciu przejścia slajdu cała strona podskakuje do góry
komentarz 1 lipca 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
Sprawdziem na telefonie i jest spoko nic nie podskakuje
+2 głosów
odpowiedź 1 lipca 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
Fajne portfolio. Pozdrawiam.
komentarz 1 lipca 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Cieszymy się, że Ci się podoba :)
+1 głos
odpowiedź 1 lipca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Na kontakcie menu znika, psuje to efekt, mimo strzałki  odsyłającej do góry

Te paski "skilla"  wyglądają   słabo i  nic kompletnie nie znaczą.  Czytałem kiedyś  pewny artykuł, gdzie koleś przychodzi na rozmowę kwalifikacyjną  z CV jak u seniora php z kilkuletnim doświadczeniem, po 10 minutach okazuje się, że jego wiedza nt. php oscyluje w granicach  totalnych podstaw... 3x zmieniał swoją ocene w skali od 1/10 zaczynając na 9 kończąc na 2...  Myśliszs że znasz daną technologię i  pokazujesz to światu na jakiś nic nie znaczącym pasku a przyjdzie ktoś inny i  pokroi oraz zje was wiedzą...

Strona się tragicznie długo ładuje
komentarz 1 lipca 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Znikanie menu na kontakcie było zamierzone, po prostu wydawało nam się, że tak będzie ładnie i strzałka to uzupełni.

Co do pasków no to po prostu był taki pomysł, nie traktujemy tego jako jakiś wielki wskaźnik umiejętności a raczej jako wskazanie, że ja zajmuję się back-endem a Hubert frontem. Po prostu takie inne przedstawienie tego ;)

O bardzo długim ładowaniu strony wiemy i zastanawiamy się jak rozwiązać ten problem. Zdjęcia są dość duże i stąd wynikają te problemy.
komentarz 1 lipca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
To, że Wy tego nie traktujecie jako jakiś mega wyznacznik nie znaczy, że klient tego  tak nie potraktuje, bo np wchodząc na waszą stronę i nie mając pojęcia co to jest programowanie, bazy danych itd (szary kowalski)  patrzę OHO, facet ma ok 80% w php - sprawdzam co to jest i patrzę, że w tym się programuje więc myślę,  musi być genialny i potrafić zrobić wszystko dosłownie- no a nie zawsze jest jak mysli klient.
 

Ja po prostu proponuję zamiast tych pasków dać dwa fajne zdjęcia okrągłe  pasujące do tła i napisać coś o sobie.Np Arkadiusz- programista z zamiłowania majacy na koncie xxx projektów o takim i takim skomplikowaniu, pracujący przy komercyjnych  projektach x czasu.  Znający takie technologie jak  xxx  pozwalające na efektywną budowę stron od strony technicznej.

Oczywiście, że to jest pisane na szybko i trzeba bylo by coś lepszego wymyśleć, ale wg mnie nie podaje się  znajomości swojej wiedzy, bo nie wiesz ilu  jest lepszych od was. Chyba, że na prawdę masz doświadczenie  kilkunastoletnie.

co do menu to wiem, że to celowe, ale wg mnie  nie pasuje, choć to kwestia gustu tak na prawdę.

 

Jakaś kompresja zdjęć może?
komentarz 1 lipca 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
Dzięki za opinie, wezmę to pod uwagę ;)

Podobne pytania

+13 głosów
15 odpowiedzi 1,357 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2015 w Nasze projekty przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
+20 głosów
12 odpowiedzi 1,160 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...