• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

HTML AudioPlayer

0 głosów
83 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2018 w HTML i CSS przez Gtisu Nowicjusz (120 p.)

Witam

Mam pewien problem z HTML5.

Chcę napisać pustą białą stronkę zupełnie bez niczego, na której automatycznie po uruchomieni

w pętli odtwarzał by się jakiś dźwięk.

Problem jest w tym, że w internecie nie znalazłem nawet takiej opcji,

żeby dźwięk się w ogóle odtwarzał bez panelu o nazwie ("controls").

Mój główny problem jest w tym,

że po uruchomieniu z opcją (autoplay) dźwięk się nie odtwarza automatycznie tylko muszę nacisnąć przycisk (play).

Proszę o pomoc :)

<audio src="sound.mp3" autoplay controls loop>

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Mędrzec (169,850 p.)
Przyznam, że nie pracowałem za dużo z elementami audio i video ale czytałem gdzieś, że autoplay podobno nie działa na mobilkach. Jak jest na PC to nie wiem, ale jeśli element ten jest w pełni dobrze zapisany w sensie składni html to pierwsza moja myśl - a może by z poziomu JS wywołać event play po załadowaniu strony?
0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2018 przez EdeX Gaduła (4,580 p.)
<audio
  src="zrodlo" autoplay loop controls="nocontrols">
  Tekst alternatywny
</audio>

tak mi sie wydaje

0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2018 przez Comandeer Mentor (452,460 p.)
De facto się nie da – autoplay jest blokowany praktycznie w każdej przeglądarce. Da się odpalić dźwięk dopiero po interakcji ze strony użytkownika, np. kliknięciu.
komentarz 14 lipca 2018 przez JSHolic Szeryf (77,560 p.)

A gdyby to kliknięcie triggerować z JSa, albo tak jak zaproponował @Tomek Sochacki, np. użyć metody play? Mnie się zdarza, pomimo włączonego AdBlockera, że na stronach pokroju wp.pl odtwarzacz startuje sam po wejściu na stronę.

komentarz 14 lipca 2018 przez Comandeer Mentor (452,460 p.)
Odpalenie zdarzenie nic nie da, bo to stworzy niezaufane zdarzenie – czyli takie, które powstało bez udziału użytkownika.

Co do samoistnego odpalenia się odtwarzacza: Chrome stosuje jakiś dziwny wskaźnik zaangażowania, który pozwala odpalać odtwarzać na niektórych stronach (np. YT).

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 118 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Meeto93 Gaduła (3,600 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 140 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2015 w HTML i CSS przez ArturB Mądrala (6,060 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 112 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2018 w HTML i CSS przez Freelance Początkujący (360 p.)
Porady nie od parady
Możesz ukryć, zamknąć lub zmodyfikować swoje pytanie, za pomocą przycisków znajdujących się pod nim. Nie krępuj się poprawić pochopnie opublikowanego pytania czy zamknąć go po uzyskaniu satysfakcjonującej odpowiedzi. Umożliwi to zachowanie porządku na forum.Przyciski pytania

62,361 zapytań

108,495 odpowiedzi

226,498 komentarzy

35,436 pasjonatów

Przeglądających: 224
Pasjonatów: 12 Gości: 212

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...