• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

HTML AudioPlayer

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
983 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2018 w HTML i CSS przez Gtisu Nowicjusz (240 p.)

Witam

Mam pewien problem z HTML5.

Chcę napisać pustą białą stronkę zupełnie bez niczego, na której automatycznie po uruchomieni

w pętli odtwarzał by się jakiś dźwięk.

Problem jest w tym, że w internecie nie znalazłem nawet takiej opcji,

żeby dźwięk się w ogóle odtwarzał bez panelu o nazwie ("controls").

Mój główny problem jest w tym,

że po uruchomieniu z opcją (autoplay) dźwięk się nie odtwarza automatycznie tylko muszę nacisnąć przycisk (play).

Proszę o pomoc :)

<audio src="sound.mp3" autoplay controls loop>

 

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Przyznam, że nie pracowałem za dużo z elementami audio i video ale czytałem gdzieś, że autoplay podobno nie działa na mobilkach. Jak jest na PC to nie wiem, ale jeśli element ten jest w pełni dobrze zapisany w sensie składni html to pierwsza moja myśl - a może by z poziomu JS wywołać event play po załadowaniu strony?
0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2018 przez EdeX Mądrala (5,110 p.)
<audio
  src="zrodlo" autoplay loop controls="nocontrols">
  Tekst alternatywny
</audio>

tak mi sie wydaje

0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2018 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
De facto się nie da – autoplay jest blokowany praktycznie w każdej przeglądarce. Da się odpalić dźwięk dopiero po interakcji ze strony użytkownika, np. kliknięciu.
komentarz 14 lipca 2018 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

A gdyby to kliknięcie triggerować z JSa, albo tak jak zaproponował @Tomek Sochacki, np. użyć metody play? Mnie się zdarza, pomimo włączonego AdBlockera, że na stronach pokroju wp.pl odtwarzacz startuje sam po wejściu na stronę.

komentarz 14 lipca 2018 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Odpalenie zdarzenie nic nie da, bo to stworzy niezaufane zdarzenie – czyli takie, które powstało bez udziału użytkownika.

Co do samoistnego odpalenia się odtwarzacza: Chrome stosuje jakiś dziwny wskaźnik zaangażowania, który pozwala odpalać odtwarzać na niektórych stronach (np. YT).

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 375 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 250 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2015 w HTML i CSS przez ArturB Mądrala (6,060 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 857 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2018 w HTML i CSS przez Freelance Początkujący (340 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...