• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Chyba zabłądziłem na mojej ścieżce rozwoju

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
215 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kasjan Nowicjusz (240 p.)
Chciałbym konstruować roboty lub tworzyć inne projekty oparte na mikrokontrolerach, a ostatnio zacząłem uczyć się C++.Po przerobieniu 1/5 książki "Język C++ Szkoła Programowania" Stephena Praty zaczynam nabierać wątpliwości, czy idę w dobrym kierunku. Może powinienem wrócić do Arduino, którego trochę liznąłem albo skupić się na programowaniu surowych Atmeg, a może pownienem kontynuować naukę C++ / rozpocząć naukę w C?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 lipca 2018 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

Ile to razy ja miałem wątpliwości czy programowanie jest dla mnie laugh

Po prostu poszukaj rzeczy którą będziesz się fascynował. Jeżeli C++ Cię nudzi i po prostu czujesz, że nie jest dla Ciebie - spróbuj z czymś innym. Może technologie web'owe, może tworzenie gier, a może w ogóle programowanie nie jest dla Ciebie i wróć do Arduino.

Myślę, że jeszcze nie masz tylu lat, że musisz zarabiać sam na siebie na programowaniu etc. (zgaduje, jeżeli się mylę to przepraszam) więc poeksperymentuj. Jeżeli programowanie w żadnym z języków nie daje Ci satysfakcji, natomiast lubiłeś Arduino - to do niego wróć.

Ja uczyłem się zarówno C++, technologii webowych, a także próbowałem z grafiką, modelowaniem czy muzyką. Żadne z powyższych nie dawało mi takiej satysfakcji jak tworzenie gier :D Co prawda robię to od około 1,5 miesiąca, ale mam 100% pewność, że to jest to czym chciałbym się zajmować.

Jeżeli chcesz zostać programistą rób to z pasji! Pamiętaj. Zawsze to co robisz rób z pieniędzmi, a nie dla pieniędzy!

Staraj się czerpać radość z programowania / tworzenia robotów, a po pewnym czasie zobaczysz, że to jest to! Robiąc coś ,,na siłę", bo chcesz już na tym zarabiać, lub coś komuś udowodnić nigdy nie zostaniesz poważnym programistą!

 

Pozdrawiam! :D 

komentarz 1 lipca 2018 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Łatwo mówić gdy ktoś Cię utrzymuje.

Ja co prawda programuje z pasji i skończyłem akurat na C++, który idealnie przypadł mi do gustu. Arduino nie jest dobrą platformą do nauki. Imho płytka nucleo/discovery + kurs na forbocie będzie idealnym startem w połaczenie programowania oraz zalążku do tworzenia "robotów".

Pamiętajmy też, że nowe standardy C++ zakładają bycie wydajniejszym lub równie wydajnym co C, dlatego słowa C jest do mikrokontrolerów to już przeżytek.

Jeżeli C++ Ci nie odpowiada to tak naprawdę nie będzie odpowiadała Ci cała praca z "robotami" - w takim razie proponuję przerzucić się na coś innego jak webówka/pisanie gier.
komentarz 1 lipca 2018 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

Łatwo mówić gdy ktoś Cię utrzymuje.

Tak wiem. Ale poleciłem autorowi (jeżeli nie musi zarabiać jeszcze sam na siebie, aby przeżyć, bo jeśli musi to inna sprawa) eksperymentowanie. Spora część użytkowników na tym forum to osoby w wieku ok 16 lat (moje zdanie) więc nie warto porzucać programowania po przepracowaniu części książki odnośnie C++, ponieważ jest jeszcze wiele opcji których można choćby spróbować - to miałem na myśli.

Ja co prawda programuje z pasji i skończyłem akurat na C++, który idealnie przypadł mi do gustu. Arduino nie jest dobrą platformą do nauki. Imho płytka nucleo/discovery + kurs na forbocie będzie idealnym startem w połaczenie programowania oraz zalążku do tworzenia "robotów".

Ja nie napisałem, że Arduino będzie dobrym startem w programowanie.

Jeżeli C++ Ci nie odpowiada to tak naprawdę nie będzie odpowiadała Ci cała praca z "robotami"

Tutaj rzeczywiście popełniłem błąd w moim wpisie, bo de facto Arduino robi się właśnie w C++ (nie interesowałem się tym za bardzo w przeszłości), więc mój wpis, aby wrócił do Arduino, jeżeli C++ nie przypadnie mu do gustu jest jednak trochę bez sensu - przyznaje.

W takim razie proponuję przerzucić się na coś innego jak webówka/pisanie gier.

I tutaj właśnie przytaczam słowo użyte w moim poście na początku - eksperymentowanie.

 

Pozdrawiam laugh

komentarz 1 lipca 2018 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
^ wcale nie neguję Twojego postu, po prostu dopowiadam do niego moj opinię ;)
komentarz 1 lipca 2018 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

Tak wiem, ale z racji tego, że de facto skomentowałeś mój post, postanowiłem na niego odpowiedzieć laugh

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 512 wizyt
pytanie zadane 25 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez Lrror Bywalec (2,720 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 1,773 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 265 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2023 w Mikrokontrolery przez MacieKap Bywalec (2,400 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...