• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki "typ argumentów" do programu?

0 głosów
294 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2018 w Offtop przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
edycja 30 czerwca 2018 przez Hiskiel

Witam.

Podobno dobrą praktyką jest porozumiewanie się z użytkownikami końcowymi, z racji, iż staram się praktykować dobre praktyki (maślane masło z masła zmaślone) pytam się Was, jako użytkowników końcowych, również Was jako użytkowników konsoli:

Jaki typ przekazywania argumentów do programów najbardziej Wam pasuje? Chodzi mi o:

Windowsowe, "prog -a -b -c"
Linuxowe, "prog --a, --b, --c"
Własne, np. "prog a b c"

Czy jest Wam to obojętne?

 

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 lipca 2018 przez miro Pasjonat (23,850 p.)

Z tego co ja zauważyłem to w linuksach jest częściej tak jak Ty podałeś przykład z windowsa. Zapis --a jest często alternatywny tak jak z programu mv:

 -f, --force

-Z, --context

Najlepszy jak dla mnie zapis to: 

prog -abc -d 20 -e 33

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 643 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez disaster Bywalec (2,120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 498 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2020 w Inne języki przez frostyuwu Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 650 wizyt
pytanie zadane 31 października 2015 w C i C++ przez Prime_Bull Obywatel (1,820 p.)

93,740 zapytań

142,675 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,319 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...