• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podanie dowodu osobistego na stronie

Object Storage Arubacloud
+1 głos
262 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
Witam,

dokładnie 2 lata temu lub ponad, na jakiejś stronie podałem skan dowodu osobistego potrzebny do wypłaty zgromadzonych tam kilkunastu złotych, jak sie okazalo po weryfikacji dowodu próg wyplaty był za mały, a strona po kilku miesiącach przestała istnieć. Była to strona bodajże gdzie dostawało się "kase za granie" a dokładnie reklame i sponsoring E-druzyn itd.

 

Rozumiem że podanie dowodu było idiotyzmem, lecz czasami widziałem takie mechanizmy na stronach nawet Polskich i myślałem że to nic złego, zastanawiam się jakie mogę mieć przez to problemy, jeśli przez 2 lata nic się nie wydarzyło, co powinienem teraz zrobić (nowy dowód?) oraz jak bardzo duże mogę mieć problemy?

 

Zadaje pytanie na tym forum ze względu na to że na innym zostałem zwyzywany, feedback na poziomie, ktoś leży to go skopmy, mam nadzieje że tutaj napiszecie mi coś co wiecie na ten temat, będę wdzięczny.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2018 przez Ares Obywatel (1,560 p.)
wybrane 1 lipca 2018 przez MrxCI
 
Najlepsza
polecałbym skorzystać z bezpieczny PESEL (https://www.bezpiecznypesel.pl). Jeśli zarejestrujesz swój pesel na tej stronie to jeśli ktoś będzie chciał skorzystać z Twoich danych przy pożyczce to dostanie odmowę. Ale polecam poczytać o tym więcej.
1
komentarz 30 czerwca 2018 przez _a4 Obywatel (1,330 p.)
Żeby zastrzec swoje dane, aby nikt nie wziął na nie pożyczki czy czegoś w ten deseń musimy podać swoje dane na innej stronie, tylko ja mam z tym problem? Według WHOIS - właściciel to CRIF Services Sp. z. o.o. i wygląda w miarę legitnie, ale dlaczego nie ma takiego rozwiązania oferowanego przez państwo Polskie urzędowo, dla swoich obywateli?
0 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2018 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)

problem może być np taki, że czasami kredyty chwilówki można wziąć "bez wychodzenia z domu" na dane osobowe które masz w dowodzie (pesel, nr dowodu, dane osobowe i takie tam)

a możesz się o tym dowiedzieć dopiero od komornika, bo kto powiedział że wykorzystają cię od razu, jeśli trzymają te dane to mogą chcieć ich użyć po np 3 albo 4 latach, żeby nie było podejrzeń bo większość osób stwierdzi że to na pewno nie oni, bo za dawno i nie wspomną o tym nigdzie

ale też z tym dowodem to nie jest taka prosta sprawa, czasami przy wypożyczaniu sprzętu chcą mieć go pod zastaw i to może być problematyczne, a masa osób o tym nawet nie myśli, bo "to na pewno tylko do namierzenia mnie gdybym ukradł" LINK

komentarz 30 czerwca 2018 przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
A jak temu zapobiec? Po fakcie oczywiście, bo przed to jasne aby danych takich nie podawać.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 5,536 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2017 w Offtop przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 299 wizyt
pytanie zadane 25 października 2018 w PHP przez patrick167 Początkujący (260 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 202 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2018 w PHP przez shy_fox Gaduła (4,320 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...