• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Petycja dotycząca Acta 2

VPS Starter Arubacloud
+13 głosów
2,315 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)

Chyba wiadomo co to jest acta 2.0 Jeśli ktoś nie wie LINK 

 

Zapraszam do głosowania przeciwko tej ustawie, jak wiemy jest to bardzo ważne dla internetu: KLIK

 

#StopActa2

 

 

1
komentarz 1 lipca 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Radziłbym jednak podzielić się linkiem do wiarygodnych i rzeczowych źródeł, a nie tej całej papki medialnej, która pojawia się na szczycie wyszukiwania.

7 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2018 przez Storm Obywatel (1,570 p.)
Działajmy, informujmy znajomych oraz innych o tym nowym "raku", którym chcą wykończyć internet oraz nas.
+3 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2018 przez niezalogowany
Ja bym podczepił post na jakiś czas, bo to myślę jest ważne dla nas wszystkich.
A chętnie sam zagłosuje, więc też piszę odpowiedź, aby podbić post wyżej :)
+2 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Spokojnie, do stycznia, póki przepisy nie weszły w życie, można robić protesty, zamachy na eurokomuchów itd, więc nie wszystko stracone.
+2 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2018 przez niezalogowany
Podbiję trochę temat, bo uważam to za ważne dla nas internautów.
+1 głos
odpowiedź 29 czerwca 2018 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

Moim zdaniem nie warto się tym przejmować. Komisja Europejska takich przepisów nie wprowadzi. Dlaczego?

Rozgłos. Jest on zbyt duży, zbyt duża liczba ludzi dowiedziała się o tym programie. Po prostu z prostego punktu widzenia zbyt dużo ryzykują, a nie sądzę aby Komisja Europejska próbowała stawiać się tak dużej ilości ludzi.

Nawet jeżeli ACTA 2 zostaną wprowadzone sądzę, że długo ten tzw. "koniec internetu" nie potrwa.

 

A może tu nie chodzi o ochronę praw autorskich? Może sprawa jest poważniejsza? Spisek? Jakby na to nie spojrzeć, najbardziej ucierpią osoby. Hmm. Ucierpią wszyscy Ci "mniejszy" od największych korporacji - które licencje wykupią. 

 

Jeszcze raz mówię - żadnych ACTA 2 nie będzie. Oczywiście to jest tylko moja opinia i może się ona różnić od wypowiedzi innych - póki co wolność słowa w internecie jeszcze jest :D (sarkazm)

2
komentarz 29 czerwca 2018 przez Storm Obywatel (1,570 p.)
Masz sporo racji, ale trzeba koniecznie pokazywać, że my użytkownicy nie chcemy aby wprowadzano takich ustaw. Nie można być biernym lub zakładać, że nie wprowadzą. Działajmy, bo to my tworzymy internet ;)
2
komentarz 29 czerwca 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

@WireNess, no nie sądzę, że ktoś tam się przejmuje rozgłosem w sprawie ustaw, przecież tyle ich przeszło mimo protestów (np. dyrektywa o pracownikach delegowanych, czy też kwestia kryzysu migracyjnego)

1
komentarz 29 czerwca 2018 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

@Storm Dokładnie. Jeżeli nie pokazalibyśmy (mam na myśli ogólnopojęty internet) zainteresowania tą sprawą i naszego sprzeciwu, KE z pewnością dawno przegłosowałaby ACTA, ale biorąc pod uwagę protesty nie tylko w Polsce, lecz można rzec, że na całym świecie KE musi ustąpić.

 

@CzikaCarry Mimo wszystko wydaje mi się, że próba oncenzurowania internetu bardziej wpłynie na świadomość ludzi, a tym samym będzie więcej protestów, aniżeli odnośnie kryzysu migracyjnego etc. Zauważ, że kryzys migracyjny nie był tak powszechnym problemem na świecie, jakim może okazać się ACTA 2. Podczas kryzysu migracyjnego czy też dyrektywy o pracownikach delegowanych nie było tak dużego sprzeciwu przede wszystkim ludzi młodych, jak w przypadku tej próby wprowadzenia przez KE - jak ja to nazywam - cenzury.

 

PS: Wie ktoś może czy do sprawy włączyła się organizacja Anonymous? (mam na myśli tą "prawdziwą" organizacje, która między innymi wykazała zainteresowanie ACTA w 2012r. czy też działała podczas cyberataku Chin na Stany Zjednoczone, a nie osoby które tylko nazywają się Anonymous'ami). Wydaje mi się, że to kwestia czasu laugh

+1 głos
odpowiedź 1 lipca 2018 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
–1 głos
odpowiedź 29 czerwca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Czy 13 latek może głosować, z fałszywymi danymi? ...
komentarz 29 czerwca 2018 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
Każdy bez względu na wiek kto korzysta z internetu, powinien mieć prawo do oddania głosu - moja opinia.

O ile dobrze pamiętam to jest taka opcja podczas głosowania, aby dane zrobić prywatne tzn. nie udostępniać ich do publicznego wglądu.

Pozdrawiam

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 547 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2019 w Offtop przez jared Gaduła (3,600 p.)
+7 głosów
2 odpowiedzi 665 wizyt
pytanie zadane 12 września 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez Kamil Batorski Obywatel (1,870 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 192 wizyt
pytanie zadane 17 października 2017 w PHP przez NogaProgramowania Nowicjusz (160 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,083 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...