• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matematyka - studia informatyczne

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,107 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2018 w Matematyka, fizyka, logika przez eternal Użytkownik (620 p.)
Cześć, chciałbym się dziś was zapytać od jakiego działu rozpoczyna się matematykę na studiach (wiem, że każda uczelnia może mieć inny program) ale chciałem zacząć się uczyć (kurs etrapez), żeby w ogóle zobaczyć z czym to się je, a nie chce też zacząć przez przypadek od jakiegoś najtrudniejszego tematu, żeby się niepotrzebnie nie zniechęcić :>

A i czy kurs etrapez jest ustawiony od najłatwiejszych tematów czy kursy na stronie poukładane są losowo?
komentarz 29 czerwca 2018 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
edycja 29 czerwca 2018 przez criss

No generalnie to jest dość mocno zależne od kierunku studiów :P
edit: a, ok, jest w tytule, sorry :P

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 czerwca 2018 przez Franc Gorzki Użytkownik (780 p.)
Będziesz miał dużo matematyki więc już się nastaw, żeby się w ogóle tym nie zniechęcać. Używałem etrapeza, dobry kurs, czy są poukładane tego nie wiem. Tematy wałkowane, nowe (może trudne) ale na pewno potrzebne to -> granice funkcji, pochodne, całki. Macierze czy liczby zespolone są trochę bardziej intuicyjne (moim zdaniem).
+1 głos
odpowiedź 29 czerwca 2018 przez Storm Obywatel (1,570 p.)
Z etrapeza zacznij od macierzy, granic, pochodnych, całek itd. Prawdopodobieństwo i statystyka zazwyczaj jest na późniejszym semestrze, przynajmniej tak miałem.

W filmach autor zawsze informuje co już powinieneś wiedzieć, tym również możesz się sugerować.
0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2018 przez SUNBIN Obywatel (1,190 p.)
Najprościej będzie jak wejdziesz sobie w sylabus interesującego Cię kierunku studiów i tam będziesz wszystko miał. Ale najprawdopodobniej jest to logika.
0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2018 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
U mnie to były podstawowe rzeczy ze szkoły średniej (granice, pochodne, funkcje tryg.), algebra liniowa (wektory, płaszczyzny, macierze) + liczby zespolone i analiza matematyczna (całki, szeregi, równania różniczkowe). To na pierwszym semestrze. Na drugim matma dyskretna (głównie działania na grafach; to już bliżej algorytmiki niż matm tak naprawdę IMO). I to by było na tyle jeśli chodzi o czystą matmę. Logika pojawiła się razem z podstawami układów cyfrowych na osobnym przedmiocie chyba też na 2 sem.
Mowa o Politechnice Gdańskiej.
0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
U mnie na studiach były zasadniczo 4 matematyki: Algebra z geometruą (macierze, liczby zespolone), Matematyka Dyskretna (kongruencja, równania rekurencyjne, grafy), Analiza matematycnza(granice, pochodne, całki, równania różniczkowe), Statystyka matematyczna. W e trapezie są te wszystkie treści.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 331 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2021 w Matematyka, fizyka, logika przez gsaabria Nowicjusz (130 p.)
+3 głosów
1 odpowiedź 770 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2020 w Matematyka, fizyka, logika przez Encet Początkujący (430 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,785 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...