• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy jest c++ bulider dla linuxa?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
281 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Franek_p Początkujący (430 p.)
Witam. Posiadam system Linux Elementary os. Chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje c++ bulider 6 (dystrybucja borland) dla mojego systemu lub jego zamiennik. Jeśli tak, to jak skąd wziąść. Musiałbym dodać, że Linuxa mam dopiero od kilku dni i jestem całkowicie "zielony" w tych sprawach. Tak przy okazji, czy istnieje jakaś strona, albo forum na temat tej konkretnej wersji systemu?

7 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 lipca 2015 przez Maurycy0621 Bywalec (2,140 p.)
wybrane 1 lipca 2015 przez Franek_p
 
Najlepsza
A co do samego buildera, to ja polecam Ci zainstalować Code Block-sa. Całą instrukcję (po angielsku) mas ztutaj: http://www.unixmen.com/install-codeblocks-ide-ubuntuelementaryosdebian/

Pozdrawiam
komentarz 1 lipca 2015 przez Franek_p Początkujący (430 p.)
Dzięki, ale chciałbym program do tworzenia aplikacji okinkowych w c++. O ile dobrze wiem Code Block kompiluje się terminalu...
komentarz 1 lipca 2015 przez Maurycy0621 Bywalec (2,140 p.)
No cóż, nie znam innej odpowiedzi na Twoje pytanie, mimo wszystko starałem się. Pozdrawiam.
komentarz 1 lipca 2015 przez Franek_p Początkujący (430 p.)
Dzięki za pomoc. Spróbuję trochę więcej poszperać w Internecie :) Pozdrawiam.
+2 głosów
odpowiedź 1 lipca 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)

Moim zdaniem odpowiedzią na Twój problem jest Qt Creator. Ma on swoją wersję na linuxa. Prędzej czy później i tak byś się zapewne na niego przesiadł z nieużywanego już Buildera 6. Ja tak zrobiłem :)

Pozdrawiam i powodzenia.

0 głosów
odpowiedź 1 lipca 2015 przez Maurycy0621 Bywalec (2,140 p.)
Nie znalazłem forum Elementary OS, ale ta strona może Cię zainteresować: http://www.elementarynow.com/

co prawda jest całkowicie po angielsku, ale znajduję się na niej wiele istotnych wskazówek, i rozwiązań problemów odnośnie tego systemu operacyjnego. Pozdrawiam
komentarz 1 lipca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)

Wystarczy wspomnieć że Elementary jest zbudowane na Ubuntu ( chyba :v ), czyli tak czy siak korzysta z repozytorium Ubuntu/Debiana. 

0 głosów
odpowiedź 1 lipca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Lepszą alternatywą dla C++ Buildera jest QT Creator. Przede wszystkim nie jest tak przestarzały ;D
komentarz 1 lipca 2015 przez Maurycy0621 Bywalec (2,140 p.)

I jest na 100 % na linuxa, bo sam miałem wink

0 głosów
odpowiedź 1 lipca 2015 przez mdyzma Nowicjusz (220 p.)

Zdecydowanie QT Creator.

Elementary bazuje na ubuntu/debianie, wiec mozesz zrobic takie cos:

sudo apt-get install qtcreator

Konieczne może być doinstalowanie pewnych zależności:
 

#g++
sudo apt-get install build-essential

#openGL
sudo apt-get install mesa-common-dev

 

0 głosów
odpowiedź 1 lipca 2015 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
jest - nazywa się Kylix
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2015 przez Franek_p Początkujący (430 p.)
Wielkie dzięki za wszystkie itp odpowiedzi. Zainstalowałem Qt Creatora. Znalazłem taki kurs: http://szymonsiarkiewicz.pl/kurs-qt-wstep-i-spis-tresci/ Gdyby ktoś znał jeszcze jakiś inny, to bardzo proszę o podanie. Pozdrawiam.
komentarz 2 lipca 2015 przez niezalogowany
Jeżeli szukasz o polskie kursy, to nie licząc mojego to jeszcze swego czasu Mateusz "Matthew" Marek napisał kurs: http://blog.matthew.org.pl/kategoria/programowanie/qt/kurs-qt/

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 170 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 240 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 182 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2015 w C i C++ przez qwerty723446 Obywatel (1,750 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...