• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zakup laptopa bez znajomości kart graficznych

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
216 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Benek Szeryf (90,690 p.)

Od jakiegoś czasu próbuję sobie upatrzyć nowszego laptopa, ale nie bardzo wiem, jaką wybrać kartę graficzną. Przeznaczenie komputera to głównie programowanie, obciążające procesor obliczenia, sporadyczna obróbka grafiki wektorowej i rastrowej (niezbyt wymagająca), czasem obejrzenie jakiegoś filmu.

Bawię się filtrami na x-komie i coś znajduję, ale zwykle z kartą NVIDIA GeForce MX150. W Internecie znalazłem wpisy, że to słaba karta. Są też sprzęty z kartami Intela, ale też nie bardzo wiem, czy są sensowne. Po prostu chciałbym, aby karta nie była wąskim gardłem i nie zaniżała komfortu pracy. To co mnie najbardziej interesuje to:

  • procesor i5 ósmej generacji (może być U, ważne by miał co najmniej 6MB cache)
  • dysk SSD m.2 (256 GB)
  • nie musi posiadać HDD
  • RAM (16 GB)
  • rozdzielczość Full HD
  • brak systemu (używam Linuxa)
  • matowy ekran 15.6"

Nie chciałbym wydać więcej niż 3500 zł, a ponieważ jest to mało, to można spróbować zejść z procesorem do siódmej generacji, RAM-em do 8GB lub dyskiem do 128 GB (lub wybrać jakąś kombinacje).

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 czerwca 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Może dobrym pomysłem jest zakup laptopa biznesowego, lub MacBoka i zastosowanie tzw. eGPU. Czyli zewnętrznej karty.
komentarz 28 czerwca 2018 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Tylko że ja nie potrzebuję laptopa do grania.
komentarz 28 czerwca 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
To bierz biznesówke i tyle.
0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Pozdstawowe pytanie: do jakiej funkcjonalności ma być laptop najbardziej potrzebny? Jak pod gry to kartą trzeba się kierować, w przypadku programowania to jest najmniej-istotne.
komentarz 29 czerwca 2018 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Ta informacja jest w moim poscie :)
0 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
  • RAM (16 GB)
  • dysk SSD m.2 (256 GB)

https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=109055
http://antyweb.pl/8-miliardow-usd-kary-producentow-pamieci-dram/

Przy tych cenach :D Naprawdę, może chcesz jednak poleasingowy?

Nie ma informacji czy potrzebujesz systemu, kiedy planujesz kupić itp.

Ankieta personalna - jak napisać prośbę o pomoc w wyborze laptopa - zacznij od tego.

komentarz 1 lipca 2018 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Planuje kupic na juz, chyba po to zalozylem watek. Informacja o systemie jest. Jestes juz druga osoba, ktora nieuwaznie czyta moj post.
komentarz 1 lipca 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Pewnie tak jak ja przerwał po tych wymaganiach ;)

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300/16GB/256+1TB

Oczywiście tańsze mają 2x4GB czyli rozbudowa ostro utrudniona do 16GB.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 343 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez mietek_arduino Początkujący (330 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 219 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez polow Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
9 odpowiedzi 444 wizyt
pytanie zadane 14 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez szym1x Nowicjusz (220 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...